Skocz do zawartości

Spinningowe łowy 2011-2018


Nicco Puccini
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Choć poranek nie wróżył nic dobrego, bo najpierw zaczęło pscyć delikatną mżawką, aż w końcu lunęło solidnie. To jednak nie wygoniło mnie na powrót do łóżka (bałem się :) ). Na wodzie też jeszcze kilkakrotnie padało i to dość duże krople, ale było jakoś tak, bajkowo przyjemnie. Powierzchnia wody lekko pomarszczona, od mojego ulubionego wiaterku - wschodniego Serio! Uwielbiam wiatr z tego właśnie kierunku, bo zawsze można się przy nim obłowić. I nie zawiodłem się...

Już w trzecim rzucie zapulsowało mocno na kijku, już podbierak przełożyłem przez burtę i... trach! Odciął mi przynętę. Potem, do końca, jeszcze miałem dwie takie sytuacje. Trudno! Przynajmniej naocznie mogłem się przekonać, że szczupaki jeszcze zbyt agresywnie i łapczywie łapią przynętę. Poczekamy, jeszcze trochę i będzie git!

Ale oczywiście, to nie były jedyne moje kontakty z rybami. Połowiłem wreszcie w tym roku okoni, w przedziale od 25 do 35 cm. Koty za płoty, wór się otworzył. Ile tych okoni? A czy to ważne, była przednia zabawa, a o to w końcu chodzi. Rodzynkiem dzisiejszego dnia była ładna spinningowa płoć. 

 

post-1521-0-00954900-1475328836.jpg

 

I cały dzisiejszy urobek:

 

post-1521-0-07798000-1475328902.jpg

 

Około godz 12.00 zrobiła się patelnia, ale wytrzymałem do 14.00.  B)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super połów.

Myśmy wczoraj po południu byli nad Pilicą w Teofilowie, niestety bardzo płytko. Pojawiły się co prawda mikro-okonki, ale reagowały tylko na popperki i były na prawdę "mikro". Do wieczora nie udało się złowić niczego czym można by się pochwalić. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na odcinku "teofilowskim" łowiłem zupełnie niezłe sztuki, ale poziom wody był wyższy co najmniej o 30cm. Wczoraj na całej szerokości było widoczne dno.

Tak myślę, że najbliższy wypad to właśnie Spała. Musimy ostro trenować, bo zawody za 5 tygodni... ;)

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomiędzy mną, a szczupakami, lody zostały przełamane. :) Szczupak zaczyna delikatniej zasysać malutką przynętę. Z samego rana w drugim rzucie, zaciąłem szczupaka i to już ładnego, Haczykiem dostał w samiuteńką wargę po lewej stronie, ale przy próbie podebrania, odwrócił się drugim bokiem i odciął przynętę. Mój błąd! Mogłem do minimum poluzować hamulec, wtedy nie miałby prawa się odwrócić i ciąć żyłkę. Za to przy kolejnym nie było już mowy o błędzie. Wszystko poszło, jak po sznurku. Ot, 60 cm szczęścia! Za to z okoniem było katastrofalnie. Udało mi się wydłubać zaledwie kila szt, a żaden nie przekroczył magicznych 30 cm.

 

Na tle "fartownego" dziś kijka do 10 g.

 

post-1521-0-74857200-1477137017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jotes bardzo fajne cętki :)

Ja szczupaków jakoś nie umiem łowić ale czasem okonie dopiszą tak jak ostatnio. Pasiaki na mojej stojącej wodzie już weszły w zatoki za drobnicą więc można się nałowić do syta :)

Jakościowo bez szału ale ilościowo było już nieźle - ten z foto miał prawie 30 cm.

post-2029-0-83939300-1477215031.jpg

Edytowane przez wojciech1919
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, bardzo ładny okoń - gratki. No i jak widać po fotce, należysz do szczęściarzy, dla których okoń potrafi zapozować do zdjęcia. Mnie się bardzo sporadycznie zdarza, że tak pięknie się nastroszy. 

 

Zbyszek, czy to jest ZZ? Szczupak pierwsza liga! Gratki! Tak trzymaj.

 

Ja następnym razem, jak będę wypływał, to nakręcę filmik, bo już zaczęły się takie zjawiska, których przez cały sezon się nie uświadczy. Jak wpłynąłem w chmurę leszczy na głębokości 8,5 m, to jej góra sięgała do głębokości 2 - 2,5 m (pod powierzchnią). Nie wiem, jakiej długości była, bo po przepłynięciu ok 1,5 km, musiałem już stawiać kotwicę.  :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wind zamknął ten temat
  • hege odpiął ten temat
  • hege podpiął i podpiął ten temat
  • wind podpiął ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...