Skocz do zawartości

Spinningowe łowy 2011-2018


Nicco Puccini
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Alexspin napisał:

Ino, że rybek jak na lekarstwo...

Są miejsca bankowe na Warcie gdzie wiem że zawsze jest ryba. Niestety przy niskim stanie wody ryba chyba skupia się w gromadki i staje się nerwowa przez co, albo żeruje bardzo chimerycznie, albo ma zbyt dużo żarcia pod nosem żeby uganiać się za gumową przynętą.  Z miejsca na zdjęciu przy wyższym stanie wody o 50cm wyjąłem ostatnio trzy szczupaki i okonia (w placu 3x3m), ale teraz niski stan wody nie pozwolił na prowadzenie przynęty w taki sposób jak ostatnio więc i może przez to wynik zerowy.  Byłem jeszcze kilka km. dalej w miejscu gdzie kilkadziesiąt lat wstecz cumowały barki, fajny tam dołek był ale teraz zauważyłem że dołek skrócił się o kilka metrów, a za nim łachy piachu na szerokości kilkunastu metrów i głębokości wody ok 50cm - jeszcze rok remu była tam rynna 2m głębokości z której nocą wyciągałem leszcze 50+, teraz już wiem dlaczego z tego odcinku zniknęła biała ryba.  Trzeba będzie poszukać na przyszły rok innego miejsca na nocki :(.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Alexspin napisał:

Ino, że rybek jak na lekarstwo... :(

Alex, wybierz się na starorzecza, ze szczególnym naciskiem na te, które mają choćby okresowe połączenie z Wartą. Jest duża szansa że połowisz  sobie okonków (15-20cm), a przy odrobinie szczęścia okoni (25-30+). W ostatnich dniach, ten gatunek ryb szczególnie się uaktywnił. Polecam BT, którym obłowisz z pozoru niedostępne miejsca. W tym miejscu składam specjalne podziękowania Jarkowi - Joteskowi za cenne rady w swoim czasie, z których skrzętnie korzystam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem od 11.00 do 13.00 na plaży nad j. Niepruszewo. Pierwsze rzuty ryb nie dały. Przed końcem po zmianie na fluo obrotówkę 3, i rzutach w toń z pomostu, zameldował się okoń 21 cm. (ładnie walczył). Na koniec znowu 20 cm pike, tym razem na srebrną algie. Miałem jedno piękne branie, ale mi rybsko się spieło. Ogólnie fajne ryby ;)  Jutro chyba zmienię kija na jig, i polatam z gumkami.

20181020_103823.jpg

20181020_103827.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
17 godzin temu, Jotes napisał:

W Pilicę już zwątpiłem, więc tylko ZS z brzegu. ;)

W ZS też już zwątpiłem. W sobotę cztery godziny biczowania wody z brzegu w Teście - trzy puknięcia, jedno niezacięte branie i ćwierć starej opony... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Alexspin napisał:

W sobotę cztery godziny biczowania wody z brzegu w Teście

Alek, Trestę już od dawna się odpuszcza. No chyba, że chcesz połowić płotek i krąpi? Teraz to już tylko betony. ;)

Edytowane przez Jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alexspin napisał:

W sobotę na betonach było aż gęsto, więc odpuściłem.

Wiem, widziałem z łodzi, a nawet na chwilę tam podpłynąłem, by przyjrzeć się co w wodzie pływa. Niestety niczego oprócz ogromnych chmur leszczy nie znalazłem. Teraz najlepiej widoczne jest zjawisko, którego latem nie uświadczysz. Jak wpływam w chmurę leszczy, to od dna aż na 5-5,5 m wysoko sięga jej wysokość, a ciągnie się nawet do 2-3 km długości. Człek się zastanawia, gdzie te ryby podziewają się latem gdy na ekranie zupełnie pusto jest? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • hege odpiął ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...