Skocz do zawartości
Jotes

Piwne klimaty, czyli kto co lubi z browarnianych produktów.

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie jak zostały przyrządzone estrago. Czy w smaku naturalnym, czy też na smak kurczaka, bo że delikatne, niemal rozpływające się na podniebieniu nie pytam. :) I jeszcze jedno. Czy ja dobrze widzę żabie udka? Jeśli tak to proszę o wrażenia bo ich nie miałem okazji kosztować. :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 26.09.2018 o 08:09, Docio napisał:

Ciekawi mnie jak zostały przyrządzone estrago. Czy w smaku naturalnym,

Ślimaki z pieca, z dodatkiem masła i ziółek. Mnie nie zachwyciły, zjadłem kilka z czystej ciekawości, za to mojej żonie przypadły do gustu.

W dniu 26.09.2018 o 08:09, Docio napisał:

Czy ja dobrze widzę żabie udka? Jeśli tak to proszę o wrażenia bo ich nie miałem okazji kosztować. :) 

Dobrze widzisz. Żabki mnie zachwyciły, podszedłem trochę jak pies do jeża i się rozkosznie rozczarowałem. Usmażone na masełku z dużą ilością czosnku i pietruszki dochodziły w piecu. Faktura mięska podobna do kurczaka, tak jak i smak. Chwilami pojawiał się rybi posmak ale nie dominował. 

Posmakowały mi na tyle, że przy każdej kolejnej okazji bez wahania sięgnę po to danie. 

Przy okazji spotkania ze znajomymi otworzyłem kolejne z przywiezionych napojów.

La Blanche, czyli białe, niefiltrowane o wyraźnym ale szybko ustępującym smaku.

IMG_20180926_225753.jpg

La Rousse, dosłownie tłumacząc "rude" , czerwonej barwy i wyraziste w smaku.  Na pewno przy najbliższej sposobności sięgnę po nie ponownie. 

IMG_20180926_225810.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak podane piwo

is?QLBmpHlcILwx_kVS7Iw0bYrgV-6HwjtpI7YY3ctmW_c&height=341

smakuje zawsze lepiej niż wynikałoby z jego jakości... :piwko2:;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmmmm, dla mnie wygląda jak mleko ze świeżego udoju... ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, wreszcie "pękło" ostatnie piwko przywiezione z wycieczki do Francji. Tym razem ... zielone ;) . IMG_20181011_202944.jpg

Drugie niestety to smutne zaskoczenie, piwo słodkie, właściwie nie piwo tylko napój o lekkim, ledwie wyczuwalnym posmaku piwa. Dość, że butelkę 0,75 ledwie, ledwie zmęczyłem. 

A trzecie niestety to dzisiejsza wizyta w hipermarkecie i ogromne rozczarowanie, nie ma piw francuskich :( . Trudno, córka wybiera się za miesiąc na krótki wypad do Pont-En-Royans, mam nadzieję, ze będzie pamiętała o starym ojcu ....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wraz z sąsiadem kontynuujemy nasze piwne wyprawy. Wczorajszego wieczoru byliśmy na Łotwie, 

IMG_20181103_172228.jpg

oraz w Mołdawii

IMG_20181103_175152.jpg

a podróż skończyliśmy w Pradze ;) , ale o tym już było.

Z dwóch powyższych jeszcze raz sięgnąłbym po mołdawskie, miało wyraźny chmielowy smak, łotewskie czuć było nieco wodą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolejną podróż zacząłem we Francji ;)

IMG_20181109_203806.jpg

Niestety, wielu wspomnień nie będę posiadał po tej degustacji. Smak mocno goryczkowy szybko znikał. Raczej się już nie spotkamy.

Potem powróciłem na swoje, Pomorze ;)

IMG_20181112_212036.jpg

Co prawda warzone w Zduńskiej Woli czyli bardziej w centrum niż na północy :D ale wyraźny  chmielowy smak i piękny bursztynowy kolor sprawia, ze warto po nie sięgnąć. A miał być prezent dla kolegi, regionalny browarek z północy dla kumpla z centralnej Polski ;) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi