Skocz do zawartości

wędka na suma


lepki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wkleiłem tego żeby Was dołować  :)

Sam łowię na średnią klasę półki tej no trochę wyższej.

Chciałem pokazać że CW kija a jego moc to jakby dwie różne rzeczy oczywiście w kontekście wędek sumowych które mają licho wie po co po 300-500 g wyrzutu a z mocą bywa różnie. No i poza tym jak postawić żywczyka na suma ważącego powiedzmy 0,5 do 1,00 kg jak nie wywózką z kamieniem na tzw zrywkę ? Rzucić tym się nie da bo palca obetnie ( są specjalne osłonki na palca ) a jakby nawet rzucić to ile - 5 do może 15 metrów to wszystko. 

Dlatego zdecydowanie polecam udać się na jakieś forum sumowe i tam zasięgnąć języka o kij, kołowrotek, plecionkę, przypony i haczyki. Łowienie sumów to nie zabawa - ryba 10-15 kilo daje się ogarnąć karpiówką ale 40-50 kilo a takich wykluczyć się nie da to już poważna historia.

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wbije -nomen omen - kij w mrowisko
dawno temu, jak połamałem na jakim sumisku ostatni bambus zakupiłem dwie pełne germiny spiningi 2.70 i po obcięciu szczytówki o jakieś 10-15 cm dorobiłem do tego dolnik z metra rury aluminiowej dotoczywszy skówkę... jak nie musi to stać daleko daje rade, radosny zestaw uzupełnia poczciwa katuszka bęben,  podstawka z kątownika z oczkami z drutu nr 6.... wagę ciężarków i grubość żylki zmilczę. Nie poluje szczególnie jakoś na sumy raczej podchodzę do tematu w myśl zasady w sprawach mniejszej wagi głowy nie zawracać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...