Skocz do zawartości

Kołowrotki karpiowe (pomoc przy wyborze)


pat8
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno dobre są kołowrotki Mistrall Big fish kilku kolegów ma i są zadowoleni dużo żyłki się na nich mieści i w miarę solidne jak na tę cenę. Osobiście polecam kołowrotki Diwa Emblem używam ich i jestem bardzo zadowolony tyle że nie mają wolnego biegu ale można się nauczyć no i kosztują trochę więcej. Jeśli chodzi o kije to w fajnej cenie można kupić pelzer pro royal bardzo fajne paraboliki 2,75lb idealne.

Edytowane przez pat8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu kupiłem 2 kołowrotki Mistrall Big Fish po paru tygodniach w jednym z nich podczas dokręcania korbki ukręciła się śruba w obydwu non stop coś rzęzi i ocierają się szpule poza tym wolny bieg czasem się blokuje, na szczęście jednego się pozbyłem a z drugim się jeszcze męczę, ogólnie jeden wielki chłam nie polecam nikomu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia już wiem ,że to co tanie nie musi być dobre. Zależy oczywiście do jakiej metody kupujemy kołowrotek, bo np: do matchówki czy bolonki nie kupimy kołowrotka za 500 czy 1000zł no ale co do kołowrotków na karpie które są bardzo silne i potrafią przetestować sprzęt to nie ma co oszczędzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimano baitrunner? Na karpie musi by się chyba sprawdził, gdyż mocy to mu nie brakuje. Ja osobiście używałem tego do martwej rybki w UK i sprawdzał się znakomicie, a po sezonie i dużej liczbie holi zębatych(czytaj: porządnych obciążeniach) nie zaczął zgrzytać, rzęzić i wydawać dziwnych dźwięków. Według mnie maszynka godna polecenia, tylko cena też nie jest najniższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam.

Mam pytanie na temat kołowrotka "SHAKESPEARE CYPRY 4000 FS"

Jest to kołowrotek karpiowy z wolną szpulą. Natychmiastowa blokada biegu wstecznego. Podwójna korba. System precyzyjnego nawijania żyłki. 5 łożysk ze stali nierdzewnej.

 

Jego parametry:

Ilość łożysk - 5 [ 4 + 1 oporowe]

Przełożenie - 5,6:1

Pojemność szpuli [m/mm] - 230/0,27

Waga [g] - 496

Cena około 130 zł

 

Czy warto go kupować? (chce z nim jeździć również na karpie jak i sumy).

Jeśli macie jakieś inne propozycje kołowrotków lepszych od tego i w podobnej(lub tańszej) cenie to proszę pisać;)

Zalezy mi na Waszych opiniach, bo jestem młodym wędkarzem i każda podpowiedź jest dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bartek Jastrzębski kiedyś miałem sklep wędkarski i miałem kołowrotki Cormorana na stanie (niestety nie pamiętam modelu). Sygnalizatory w nich aktywuje ruch szpuli i działają już ciągle bez względu czy zyłka jest wyciągana, czy było to tylko szarpnięcie , nie działają jak klasyczne sygnalizatory.Pozdrawiam

Jak mogę coś powiedzieć to sprawa z tymi tanimi kołowrotkami jest moim zdaniem beznadziejna. Wszystko robione w najgorszych chińskich fabrykach. Firma Jaxon kiedyś wypuściła POWER CARP, po 2 sezonach takie same kołowrotki pojawiły sie pod marką Robinsona. Siłowych zmagań nie wytrzymują, w bebechach jest kupe zmielomego złomu. Ale szczyt szczytów zdobył Robinson z wolnym biegiem model z przed 7 lat, gdzie po jednej nocy okazało się, że razem z rosa opadła z niego farba

i leżała na trawie. Rada moja jest taka, jeżeli ktoś chce kupić mocny kołowrotek za tanie pieniądze to bez wolnego biegu .Prosta konstrukcja, mało trybów.

Ale wybór należy do was. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość woldi

Miałem kiedyś tego Cormorana i tak jak Docio napisał sygnalizacja działa po załączeniu wolnego biegu, a dokładnie przekręceniu tego pokrętła z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam podobny problem, udało mi się nabyć kij: dragon HM62 Travel, 3,00m ; 40-80g.

Od paru godzin przeglądam różne aukcje, opinie, itp. ale nie jestem w stanie sam dobrać kołowrotka.

Używany będzie do połowu drapieżników (szczupak, węgorz, sum)

Dla mnie ważne jest żeby kołowrotek posiadał wolny bieg, dobrze współgrał z kijem no i oczywiście był niezawodny na długie lata :).

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasdniczo szczupak i węgorz to wielkość 300/400. Sum za to 600/700. Trudno to pogodzić.

mozę trochę przesadziłem z tym sumem, nie przewiduję sztuk powyżej 6-7 kg :)

 

edycja1

może trochę więcej informacji:

najwięcej dobrego słyszałem na temat shimano baitrunner, ale który wybrać? Jest wiele modeli, rozmiarów, symboli. trochę się w tym pogubiłem.

Dobrze by było zmieścić się w 300zł.

 

edycja2

nie chciałbym przesadzić z rozmiarem ponieważ kij jest dość lekki a nie był tani więc nie chce strzelić sobię w pięte kupując źle dobrany kołowrotek

Edytowane przez marrio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...