Skocz do zawartości

Wędka karpiowa vs feeder.


raventes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając jeszcze na chwilkę do plecionek, to na którą konkretnie mam zwrócić uwagę? Jest ich kilka do wyboru :)

I jakiej wytrzymałości LB kupić plecionkę na przypon przy założeniu, że żyłka będzie 0.30 co daje średnio 11 kg wytrzymałości według opisów ?

I czy stosowanie czerwonych żyłek to dobry pomysł? Nie lepiej coś w ciemnej tonacji? Nie zamierzam łowić w nocy :)

Edytowane przez raventes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przy żyłce 0,30 mm plecionka przyponowa powinna mieć góra 20 lbs. Jeśli ma być bez otuliny to powinna być miękka.

Czerwone żyłki są niewidoczne w wodzie - na około dwóch metrach kolor czerwony w wodzie jest niewidoczny.

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc z kolorem żyłki nie ma problemu. Myślałem, że w wodzie po prostu zdradza ona swoją obecność właśnie przez swój kolor :) Szkoda tylko że zaproponowane żyłki występują w co najmniej kilometrowych szpulach,co w moim przypadku nie ma racji bytu :) A co do mocy plecionek podawanych w lb, to czy jest gdzieś jakiś przelicznik jaka moc w lb odpowiada grubości w mm ?

Edytowane przez raventes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nikt plecionek ( no tych lepszych ) nie opisuje inaczej jak tylko w lb.

No niestety - te żyłki i ogólnie te "karpiowe" z wyższych półek raczej są po 1000 m.

Chyba żeby Mikado Territory Red 600 m.

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak Gardner Sure Cast czerwona za 60 zł do Jet Fisha Senzor Line czerwonej za 110 zł - moim zdaniem to ta sama żyłka. Poza tym Gardnera też jest chwalona. 

Moim zdaniem te trzy żyłki robione są w jednej fabryce.

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać i marnować żyłkę :)  1000m dla mnie to stanowczo za dużo.

JKarp, w jaki sposób się naciąłeś na trabucco ?

 

Poza tym sądząc po parametrach wytrzymałościowych to nie wiem czy Gardner Sure Cast oraz Jet Fisha Senzor Line to naprawdę ta sama żyłka

 

Gardner Sure Cast 0,35 mm (15lb | 6,8kg)

Jet Fisha Senzor Line 0.35 mm ( 11.8 kg )

Edytowane przez raventes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisać można wszystko  :D Ja miałem je obie w rękach  :)

Gardner bardzo "oszczędnie" opisuje swoje żyłki. Miałem żyłkę Gardnera rzutową 0,40 mm (!!!!) o wytrzymałości jak pamiętam 6,8 kg. 

 

Jak się naciąłem - żyłka nowa, ze sklepu, nawinięta na młynki i nie groma nie mogłem rzucić dalej niż góra 70 m. Ona jakoś się tak dziwnie kleiła sam do siebie. Zamieniono mi żyłki w sklepie i to samo.  :(

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...