Skocz do zawartości

Dobór zanęty na płoć po długim rozbracie z wędką.Pomocy!


lhanusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Proszę Was o pomoc w doborze zanęty. Otóż wędkowałem ostatnio troche poważniej 15 lat temu tzn posiadałem kartę wędkarską. Teraz chciałbym trochę wznowić moje hobby i od razu pojawiła się szansa wzięcia udziału  w zawodach. Jeśli dobrze pamiętam kiedyś łapałem na zanęte gutkiewiicz Płoć + atraktor sensas gardonix płoć nic więcej nie pamiętam. Płotki brały... Nie wiem jak to się ma dzisiaj czy stosuje się jeszcze coś do tego np. epiceine? Proszę was o rady na sprawdzony sposób na płotki - chciałbym coś złowić:) Dodam ze nie bylo zanety płoc w moim wedkarskim i kupilem ploc + leszcz z gutkiewicza atraktor zostal ten sam. Czy cos jeszcze dokupic i w jakiej proporcji rozrobic? Pomozcie....Lowisko to zbiornik zaporowy na rzece Prosnie tzw Zalew jest tam przeplyw wody lecz nie duzy i woda dosc metna globokos ok 1,5m. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję nie cudować z ilością składników zanęty. Nie trafionymi dodatkami łatwo popsuć najlepszą mieszankę. Załóżmy że masz 1kg zanęty GMS Płoć - Leszcz. Dodaj 1kg ziemi z kretowiska (albo 1kg ziemi bełchatowskiej). Do tej ilości mieszanki - pinki kolor w ilości 100-150 ml, oraz 100g Gardonixu. Jest to świetny atraktor na płotki, ale przesadzając z jego ilością, można osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego. Dobrym dodatkiem mogły by być prażone konopie, ukierunkowujące zanętę definitywnie pod płoć, w ilości 100-150g na 2 kg mieszanki (zanęta + ziemia). Albo zamiast konopii można dodać 200g copry-melasy z szansami na leszcza (także dużą płoć). Oczywiście jeśli chcesz użyć większą ilość zanęty, musisz proporcjonalnie zwiększyć ilość wszystkich składników. Proponując powyższą mieszankę, przyjąłem założenie że będą to zawody towarzyskie - kołowe. Zanęta na zawody rangi okręgu i wyżej, to niestety zupełnie inna bajka.

Edytowane przez Ozet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...