Skocz do zawartości

Zanęta na karasie


Karpik24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na tak postawione pytanie, odpowiem następująco: Takie, które skutecznie je wabią. Bo tak na dobrą sprawę nie wiem o co Ci chodzi. Czy szukasz rady jaką firmową (skuteczną) zanętę kupić, czy też chcesz sam taką mieszankę zrobić, ale nie wiesz jakie składniki dobrać, aby była skuteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie i Ozetowi sprawdza sie zanęta lin karaś lorpio extra.Dobrze wabi płocie i liny ale aby wabiła leszcze na 1kg spożywki należy dać 100g cukru pudru. Tak jak mówię nam wabiła ładne ryby tylko z niewiadomych powodów lin Ozeta zawsze był większy od mojego.Lecz nieraz udawało mi się z nim wygrać ale to było rzadko spotykane zjawisko. Innemu mojemu koledze sprawdzała się zanęta lin karaś sekret traper marcepan raz złapał na niej kilkanaście ładnych "złotych" rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max pisze:

...tylko z niewiadomych powodów lin Ozeta zawsze był większy od mojego.

Oj, nie zawsze Maxie, nie zawsze. Ale za powyższe słowa, zapiszę w swoim "kapowniku" duży plus przy Twoim nazwisku. ;):) Wspomniana zanęta (Extra lin-karaś), faktycznie w naszym starorzeczu wabi różne gatunki ryb, mimo że posiada silny, charakterystyczny dla zanęt karasiowo-linowych, zapach kozieradki (magi). Ale już w zbiorniku St.Miasto (80 ha zbiornik na małej rzeczce Powie), skutecznie wabi piękne płocie. Z tym że akurat tam, płoć jest zdecydowanie dominującym gatunkiem, więc nic dziwnego że jednakowo dobrze reaguje na zanęty tzw. płociowe, leszczowe, karasiowe, nawet karpiowe o stosunkowo grubej granulacji składników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...