Skocz do zawartości

Turystyka/domki/wędkarstwo - prosze o opinię


flaber14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Proszę wybaczyć jeśli zaśmiecę troszkę forum ale pomyślałem że gdzie jak gdzie ale u Państwa najlepiej dowiem się kilku rzeczy jakie mnie interesują. Od razu uprzedzam iż moje pytania na chwilę obecną będą czysto teoretyczne gdyż nie wiem ja to się dalej rozwinie a potrzebuję kilku informacji :).

 

Otóż są w mojej głowie pewne plany dotyczące rozwinięcia w moim gospodarstwie turystyki wiejskiej. Myśli biegną w kierunku turystów którzy potrzebują spokoju, żeby nikt im nie zaglądał jak grilują, przy okazji żeby owe miejsce było dobrym punktem wypadowym do zwiedzania okolicznych atrakcji - to akurat jest spełnione:) Do tego chcę dorzucić wędkowanie w moim stawie. W związku z tym jako infrastrukturę chcę postawić na początek 2 domki letniskowe z węzłem sanitarnym i mini kuchnią.

 

I teraz prośba do Państwa którzy może gdzieś korzystali z takich wczasów lub będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi czego byście oczekiwali po takim pobycie - to raz. Dwa jaki standard wyposażenia takich domków by dla Państwa był odpowiedni - oczywiście w granicach rozsądku;)

Trzy - czego byście spodziewali się oczekiwać jako atrakcji dodatkowych?

Cztery - czy byłoby zainteresowanie kupnem wyrobów/przetworów z gospodarstwa?

 

Liczę iż na taką ofertę mogliby skusić się zarówno całe rodziny jak i grupy kolegów/znajomych którzy chcieliby razem spędzić wolny czas a i przy okazji "pomoczyć kija" w wolnej chwili bez wykupywania zezwolenia :D

 

Również będę wdzięczny za propozycje wszelakich dodatkowych atrakcji jakie by Państwo chcieli ewentualnie żeby były tudzież spotkali kiedyś i to się wam spodobało.

 

Z góry dziękuję za wypowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,postaram się coś pomóc może :)

Na wstępie zaznaczę że nigdy jeszcze nie korzystałem z tego typu wczasów lecz rozważam tego typu urlop.Jak duży jest to staw i jakiej głębokości? I jakie ryby występują?

Domki- jakaś sypialnia plus drugi pokój z aneksem kuchennym,tv,woda bieżąca,wc i prysznic

Wyroby/przetwory- chętnie bym zakupił różnego rodzaju nalewki itp.:)

Atrakcje- z tym to moim zdaniem trochę ciężko bo każdy lubi co innego. Myślałbym o tym żeby dzieciaki czymś zainteresować głównie. Jeśli w okolicy jest co zwiedzać to może kilka rowerów do wypożyczenia. 

To tak na szybko,jak mi coś przyjdzie do głowy jeszcze to dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziękuję za odpowiedzi i spieszę z wyjaśnianiami :)

1. co do stawu na chwilę obecną jest to powierzchnia około 13 arów, ale chcę go powiększyć przynajmniej o 100% w zależności od tego jak mi teren pozwoli, ogólnie to zamiarem jest zrobienie jak największego ile się da w obecnym terenie. Głębokość obecnego sięga od 2 do 3.5m. W zależności od pory roku. niestety minusem jest taki że jest to staw nieprzepływowy i dlatego latem mam 2m głębokości a na wiosnę jak jest dużo śniegu nawet sięga mi 3.5m. Nie wliczam tutaj już skosów;)

 

2, co do gatunku ryb głownie jest to karp, lin i karaś na chwilkę obecną. W tym roku wiosna wpuściłem 3 szczupaki żeby mi przeczyściły karasie bo tego jest zdecydowanie za dużo. około 4-5 lat temu wpuściłem 20 sumików jeszcze 2 lata temu złapałem w siatkę kilka ale wypościłem, teraz ani widu ani słychu. Może gdzieś siedzą w mule ale nie wiem. Ja przyznam szczerze rybkę lubię złapać i zjeść ale jakimś mocnym pasjonatem wędkarstwa nie jestem. Po za tym wolę iść na jezioro i tam coś złapać, bo ze swojego to szkoda przyznam szczerze ;)

 

Teraz co do alkoholu, hmm powiem iż jest to dość śliski temat. Ogólnie od ponad 10 lat robię wina i nalewki i nie powiem komu dałem w podarku wszyscy byli zadowoleni. Sprzedawać wiem że nie mogę i nawet oficjalnie nie chcę bo to za dużo kłopotów. Ale wiem że można to w miarę obejść także z tym nie byłoby kłopotu :D A popyt raczej bylby na to :D:D:D

 

czekam zatem na inne opinie i sugestie :D

 

PS. jeszcze podpytam co do stawu, czy taki +-30 arów i głęboki na 2-3 m będzie odpowiedni? I jak planować jego dalsze zarybienie żeby też nie przesadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stawu,to taki 30 arów to na początek wystarczy raczej,lepiej żeby był głębszy według mnie tak około 6 do 7 metrów. Jeśli chcesz ściągnąć wędkarzy to trzeba się zastanowić nad zarybieniem,żeby było co łapać to i chętniej będą wracali :) Co do ryb to można amurem,karpiem,sandaczem,okoniem itd.zarybić. W sprawie ryb może niech się inni mądrzejsi  wypowiedzą,bo to taka moja luźna propozycja tylko.

A jeśli chodzi o nalewki to już byśmy się dogadali haha :) Można wiedzieć gdzie te gospodarstwo się znajduje? Można by fajną majówkę z organizować :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6-7m powiadasz, to że tak delikatnie powiem troszkę głęboko :D prawdę mówiąc takiej głębokości nawet nie brałem pod uwagę, ale to dobra wskazówka. przynajmniej myślę że taka głębokość mogłaby być w jakimś miejscu.

 

Co do rybek to tez myślę kwestia umowna. Amurka jednego mam i wiem że skubaniec ma się dobrze :). na chwilę obecną mam z karpiami taki jeden mały problem. Otóż po wykopaniu stawu 2004 roku jakoś tak wyszło że w miarę szybko napełnił się woda. Niestety nic nie zdążyło zarosnąć jakąś roślinnością brzegi, dno itp. Teraz skoro wiosny jak karpie ruszają na żer to tak wodę mącą że nic nie widać praktycznie. Po dnie tylko łomot idzie jak szukają pożywienia :) Dokarmiam ale to i tak za mało. Teraz jak bym go powiększał to chyba bym posiał trawkę na świeżo wykopanym stawie żeby mi trochę brzegi obrosły - nie wiem czy dobrze kombinuje. Ale na chwile obecna to roślinności w samym stawie nie mam w ogóle tylko coś tam na brzegach.

 

Co do gospodarstwa na razie to czysta "prywat" ale kombinuję żeby coś może w końcu na tym zarabiać :D teraz pojawia się cień nadziei na jakieś dofinansowanie. ale zanim nie poznam troszkę wymagań potencjalnych Klientów to nie będę zbytnio planował :D

 

Co do położenia jest to miejscowość Filipów Drugi, powiat suwalski. Jeszcze parę lat i jak dobrze pójdzie to dojazd z centralnej polski nie będzie już taką tragedią jak jest teraz - przynajmniej tak obiecuje dobra zmian :D aczkolwiek i tak jest o niebo lepiej niż jeszcze np 5 lat temu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem 6-7 metrów ale nie to że wszędzie tak ma być,dobrze żeby były takie miejsca głębsze ryba lubi się schować tam. Normalnie może być płyciej 3-4 metry. To są tylko takie moje luźne sugestie,ja się też na wszystkim nie znam więc możliwe że do końca nie mam racji.. Jak już będziesz miał wszystko ogarnięte i już będzie funkcjonowało to jako gospodarstwo turystyczne ,to daj znać na forum albo na priv,się wpadnie na weekend kija pomoczyć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...