Skocz do zawartości
wind

Spiningowe 2017

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że tłoku w spinningowym wątku nie ma więc zacznę :)
Pobicia życiówek w 2017 wszystkim życzę :)
2 największe z przedwiośnia - Kanał Żerański.

17392685_10210973167116645_1339450856_n.jpg.8dfa3b4c654bb36e2daeda65d51ada1f.jpg17238454_10210905126775679_1655698389_n.jpg.1de2af3f5da98251bb1ca30e8b2130bf.jpg

Edytowane przez wojciech1919

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam pytanie do ludzi z praktyką w spinningu. Sprawa z dzisiejszego poranka, cały dzień o tym myślę :)

Łowiłem dziś w kanale, około 2.5 m głębokości, przynęta to 6 cm wobler schodzący do mniej więcej jednego metra. Żyłka główna 0.18 do tego fluorocarbon 25 cm. Czy są ryby które są w stanie obciąć żyłkę za przyponem tej długości? Poczułem spory opór na wędce, odruchowo zacinam a tu luźna żyłka. Wyglądała na równo uciętą.

Z pewnością są tam szczupaki i sandacze, że o okoniach nie wspomnę. Tak sobie myślę że może coś mnie się trafiło zupełnie przypadkowo, z uwagi na moją praktykę ze spinningiem musiało to być zrządzenie losu. Poszedłem pomachać nowym kijem, chwalonym tutaj Feroxem i taka niespodziewanka która nie daje mi spokoju.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szczupal! A one potrafią ciąć przypony nawet po 35 cm. Z tą długością miałem 3 takie incydenty, nie wspominając krótszych przyponach. Jedynie 45 cm żaden nie był w stanie mi dokuczyć i wystawić moją cierpliwość na próbę. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też tak miałem - w tym samym miejscu szczupły obciął mi dwa zestawy w przeciągu godziny. Przypon stalowy 30cm + blacha. Nie było tam żadnych zaczepów bo później przeszurałem dno po centymetrze dla pewności. Kilka dni później od innego wędkarza dowiedziałem się że w tym miejscu również miał branie, tym razem na żywca, gdzie również wędkarz pozbył się przyponu i rybki i w ten sam dzień również miałem branie, poholowałem potwora ze dwa metry i tyle go widziałem (na oko metrówka, bo widziałem tylko wysokość boku ok 15cm)... Po prostu ryba atakuje pod takim kątem że najpierw uderzenie jest na żyłkę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wczoraj zrobiłem rekonesans na betonach i w porcie, by wybrać miejsce dogodne dla spławikowania. Na ten spacerek zabrałem delikatny kijek do 10 g z bocznym trokiem. Poholowałem sobie nawet przez dłuższą chwilę rybsko pokaźnych rozmiarów. Na paprocha pokusił się boleń ca 3 kg. Grzmotnął na wyjściu z głębokiej wody ok 50-60 m ode mnie. Spiął się już przy samym brzegu, błyskając mi zdjęcie swoim srebrnym bokiem.

Sytuacja na zalewie nie jest wesoła. Już spuscili ponad 2 m wody, a jeszcze mają spuścić więcej. Niby, że będą remontować stawidła, ale jak pamiętam, to do tej czynności spuszczano zawsze ok 2 m, a nie ponad 3. Widać pod przykrywką remontu stawideł kryje się jeszcze kasa unijna za coś więcej...

Fotka z portu. Strzałka nad kanciapą, to miejsce, gdzie trzymam swoją łódź. Ono pokazuje też ile mam obecnie do wody, gdybym chciał już wodować łajbę (ok 50 m). Druga strzałka pokazuje bobra na slipie. Po spuszczeniu wody zły człowiek zniszczł żeremie, wybił wszystkie bobry, a ten jeden się uchował przy życiu. Ale jakim życiu? Jest w takiej traumie, że pływa po wierzchu z kąta w kąt, nie je, nie odchodzi, jakby sam prosił się o śmierć. Szkoda mi go, choć jako wędkarz, wiem, jakie szkody wyrządzają.

IMAG0133-001.jpg.f083b89de5bed7aec47935769ecd31fa.jpg

Bóbr:

IMAG0133.jpg.52a2ab3d33750dfeeb86033116c1b13e.jpg

Edytowane przez Jotes

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi się dzisiaj udało w końcu przełamać złą passę w kleniowaniu! W ogóle w końcu mialem przyjemność powalczyć z rybami. Złowiłem bolenia ok 65cm, szczuplego ok 45 i pierwszego upragnionego klenia w sezonie - całe 33cm. Wszystkie trzy rybki na obrotówkę 2 Jaxona - ostatnio to mój faworyt bo nawet meepsy się rybom obrzydły w mojej okolicy. Tutaj chciałem też trochę napomknąć odnośnie sprzętu który częściowo widać na zdjęciu. Idźta w ch..e z drogimi kijami. Mam kilka takich w aucie ale mojej samoróbki nie zamienię na inny markowy sprzęt. Jeszcze nie spotkałem kija który tak oddawał by każde puknięcie na nadgarstku pomimo że jest teleskopem.

WP_20170404_14_52_37_Pro.jpg

no sorki bo to jednak Jaź, a nie kleń... Będę walczył dalej.

Edytowane przez jungu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Mój wczorajszy, pierwszy w tym roku :)  

mms_img-6901106330.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gratulacje aby cały sezon takie brały..

Moja również pierwsza w tym roku.

Trochę mniejsza ale pocieszające jest to, że łatwiej będzie trafić większą;)

20170512_201801.jpg

Na wahadłówkę do RoBo

20170512_201037.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
22 godziny temu, hege napisał:

Trochę mniejsza

No rzeczywiście, troszeczkę... Dosłownie ciut ciut. ;):)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Mikro wahadełka i dużo zabawy nie tylko z okonkami :)

20170520_065558.jpg

20170520_074617.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Trafiłem kilka średniaków, za to klient ma się czym pochwalić :) 

sand1.jpg

sand2.jpg

sand3.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja nie miałem szczęścia, ale moja partnerka złowiła.

804c853b6d36e8e7med.jpg

Pilica kolo Teofilowa, KONGER Ultris SL 232cm/0,5-6g, żyłka Techron 0,10mm, dwuogonowy twisterek 1" na haczyku bez główki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

W przerwach od spławików na ultra lekki zestawik, samo przedszkole :)

szczupik.jpg

okonek 2.jpg

okonek.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Ojciec szaleje z sandaczami a ja wolę okonki i lekkie łowienie na mikro wahadłówki :)

robo okonek na gnoma.jpg

robo okonek na alge.jpg

robo okonek gnomik.jpg

robo okonek alga.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta