Skocz do zawartości

Rękawice na zimę i połowy morskie


pacocapo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od kilku dni szukam rękawic, które sprawdzą się w warunkach zimowych na dorszach na bałtyku.

Rozważam kilka opcji: kupić rękawice znanego producenta (Mikado, Dragon itd.), odwiedzić hurtownię BHP (lub Jule), szukać aukcji z rękawicami wojskowymi, aliexpress.

Czy, ktoś z Was zna jakiś sprawdzony patent? Cel to suche i ciepłe dłonie przy możliwości odchaczania ryb i kręcenia kołowrotkiem.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez hege
edycja tytułu tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również podepnę się pod temat. Szukałem po marketach budowlanych i niestety nic z tam dostępnych nie sprawdza się już przy -4stC. Jedyne na razie co mi się sprawdza to ciasne rękawice skórzane które dobrze chronią przed wiatrem i na nie założone rękawice ocieplane z miękkiej skóry z wkładką izolującą (budowlane).
 Zastanawiałem się nad rękawicami wędkarskimi z neoprenu (takimi 30-50PLN) ale mam takie robocze i raczej przy wędkowaniu w mrozie i na wietrze i tak nie zdały by egzaminu. Dużo o nich czytałem i podobno chłoną wodę i później jest już tylko gorzej (czyt. zimniej).

Ostatnio znalazłem rękawice taktczne zimowe firmy Helikon (model IDW) i zarówno skład materiałowy jak i wykonanie daje mi do myślenia czy aby takich sobie nie sprawić...

wstawię poniżej skład i czekam na sugestię:

Cechy:
Zewnętrzna strona ze Spandexu
Wzmocnienia z poliuretanu, neoprenu i termoplastycznej gumy (TPR)
Elastyczne, antypoślizgowe wykończenie z polimeru na wewnętrznej stronie rękawiczki
Regulowany rzepem neoprenowy mankiet o specjalnej konstrukcji ułatwiającej wyginanie dłoni
Materiał:
20% PU, 20% Spandex, 35% Thinsulate, 10% Neopren, 8% TPR, 5% Bemberg, 2% Lycra

wyglądrekawice-taktyczne-helikon-zimowe-idw-m.

Co o takich myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rękawic przerabiałem już kiedyś. Były skórkowe, szmaciane, wełniane, neoprenowe, ale żadne nie równały się z polarowymi. Jak dla mnie, to nie ma cieplejszych, a i wiatr ich nie przewieje. Mam 2 pary takich na rower, antypoślizgowe od wewnętrznej strony dłoni, w których nie ślizga się ani rękojeść kija, ani rumpel silnika. Ja swoje kupiłem w Lidlu za całe 10-15 zł i jestem bardzo zadowolony. Ale jeśli ktoś chciałby używać nieprzemakalnych, to pewnie tylko z Gore Texu zdadzą egzamin, ale niestety, ceny zaporowe. Na OLX widziałem oferty w przystępnych cenach, takie od 35 do XXx zł (pewnie używki?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam polarowe, ale nie zdają u mnie egzaminu, może dlatego że są tylko z polaru i nie mają żadnej wyściółki wewnątrz.
Ogólnie w bezwietrzny dzień były ok, ale przy wiatrach już palce dawały o sobie znać. Poza tym jedno wyciągnięcie ryby z wody w takich rękawicach i idą do pralki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jungu napisał:

 Poza tym jedno wyciągnięcie ryby z wody w takich rękawicach i idą do pralki....

Nigdy nie wyciągam ryb w rękawiczce. Do tej czynności zdejmuję lewą i dopiero podbieram. Zawsze też mam ze sobą niewielki ręcznik, po to, by osuszyć rękę i dopiero założyć rękawicę. Tak samo postępuję podczas stawiania i wyciągania kotwicy. Na wszelki wypadek zawsze mam ze sobą dwie pary rękawic (strzeżonego, pan Bóg strzeże!). 

A tak wyglądają moje rękawice polarowe i polarowo-lycrowe: 

IMAG0075.jpg

Polar-lycra

IMAG0074.jpg

i obydwie pary z mojej wędkarskiej torby:

IMAG0073.jpg

Lubię ciepełko, sporadycznie korzystam z rękawic, a jeśli już to tylko z prawej, ale zawsze dobrze je mieć ze sobą. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jotes napisał:

 Ale jeśli ktoś chciałby używać nieprzemakalnych, to pewnie tylko z Gore Texu zdadzą egzamin, 

W tym miejscu dałem Ci podpowiedź o "cudzie techniki 21 w". Dalej, podzieliłem się tylko i wyłącznie własnymi spostrzeżeniami i na podstawie własnych doświadczeń (dla mnie wystarczającymi). Dlatego tak jeszcze na wszelki wypadek, podkreślam pogrubieniem czcionki, że gdyby jednak ktoś szukał czegoś innego, lepszego, to może spróbować w ten sposób, ale też przymusu nie ma tak, jak i lepszej rady (chyba?). Swoboda wyboru, to indywidualna sprawa każdego z nas... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Podczas łowienia w niskich temperaturach, stosuję trzy rodzaje rękawic przedstawianych na zdjęciu poniżej. Pierwsze neoprenowe nieocieplane Jaxon. Kupiłem je zbyt pochopnie, bo jest to paskudztwo jakich mało. Zupełnie nie nadają się na ujemne temperatury, chronią dłonie w zasadzie tylko przed wiatrem. Odradzam też stosowanie ich podczas spinningowania, gdyż podczas otwierania kabłąka albo kręceniu korbką kołowrotka przyszywane rzepy lubią "łapać" żyłkę, co jest bardzo irytujące. Na lód tylko w dni z wyraźnym ociepleniem. Może jako tako sprawdziły by się podczas połowów spławikowo gruntowych, ale nie wiem nie próbowałem. Generalnie odradzam. Drugie to rękawice robocze ocieplane Reis Sandoil-Win, nad podziw praktyczne i wygodne podczas łowienia. Dobrze dopasowane do dłoni, nie przeszkadzają podczas spinningowania. Można w nich łowić przy kilkustopniowym mrozie. Trzecie, kupione z dziesięć lat temu na konińskim bazarze (skórzane,ocieplane), stosuję podczas łowienia podlodowego w wyjątkowo mroźne dni. Na spinning także można w nich łowić, choć nie tak komfortowo jak w rękawicach Sandoil. W ekstremalnych warunkach wystarczająco dobrze chronią moje dłonie i zwyczajnie innych (lepszych? bardziej bajeranckich?) nie potrzebuję. :)tmp-cam--828170312.jpg


 

Edytowane przez Ozet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alliexpres bym nie polecał, bo córka tam kilka razy zamawiała i nie była zadowolona. Lepiej pójść do sportowego, bądź kupić przez internet np. w sklepie Regatta albo Dare2b. Mają dobre rzeczy, a przynajmniej dasz radę ruszać w tym palcami i lepiej będzie się łowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...