Skocz do zawartości

Zimowy spacer nad Wartą


Ozet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w godzinach popołudniowych wybrałem się na spacer nad Wartę. Odwiedziłem miejsca znane od lat, ale podlegające nieustannym zmianom, niby te same ale nie takie same. Posłuchałem "o czym szemrze rzeka", wykonałem trochę fotek i odstresowany wróciłem do domu. 
Ps. Zdjęcia wykonane smartfonem, więc ich jakość ma swoje oczywiste ograniczenia. 

tmp-cam-1904521382.jpgtmp-cam-1260830476.jpgtmp-cam-281560450.jpgtmp-cam--204735466.jpgtmp-cam--525048908.jpgtmp-cam-1709499710.jpgtmp-cam-1446270323.jpgtmp-cam-1941618533.jpgtmp-cam--1255463476.jpgtmp-cam-1530545493.jpgtmp-cam-120050288.jpgtmp-cam-818820006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja na Warcie również byłem na rekonesansie tydzień temu w poniedziałek, przed tym ociepleniem. Ryby nie współpracowały, ale widoki ładne.

W piątek już ładnie lód zszedł  i możliwe było obłowienie miejsc o wodzie stojącej, lub wolno płynącej - efekt: dwa delikatne nie zacięte puknięcia i jeden krótki hol prawdopodobnie sandacza lecz ten wygrał z delikatną żyłką 0,18.

WP_20170215_12_56_35_Panorama.jpg

WP_20170215_12_57_43_Panorama.jpg

WP_20170215_12_55_29_Pro.jpg

WP_20170215_12_55_26_Pro.jpg

WP_20170215_12_55_20_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby niedaleko a tak dziwnie dużo lodu na Twoim odcinku. Czy to odcinek Waki - Tury? U nas "chodzą słuchy", że w rzece trafiają się pojedyncze ładne płocie na przystawkę, z czerwonym robakiem na haku. Ja jeszcze trochę poczekam, aż temperatura podskoczy do 10 st. na plusie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to dokładnie ten odcinek Zbyszku. Jednak napisałem że zdjęcie zrobione tydzień temu w poniedziałek, w piątek już po śniegu prawie nie było śladu. O płociach również słyszałem że biorą, jednak na płocie o tej porze roku zawsze wybieram się na pobliski Turkowski kanał. Było już w tym roku kilka dni że dość ładnie tam brały, jednak ja wolę jak na razie uganiać się za okoniami, bo przynajmniej tak nie zmarznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jungu napisał:

Tak to dokładnie ten odcinek Zbyszku.

No to masz plusa a nawet dwa. :) Kilkanaście lat wstecz często  łowiliśmy z kolegą, na tym odcinku na spin. (Wprawdzie nigdy w zimowym krajobrazie, ale ogólny zarys miejscówki wydał mi się znany.) Wspominam te wyprawy z dużym sentymentem, bo były efekty w postaci szczupaków i okoni. Później rybostan w Warcie bardzo się wyrównał (niestety jest to równanie w dół), więc ostatnimi laty rzadko tam zaglądamy. W prognozie pogody, sympatyczna pani zapowiedziała na wtorek +11st.C, więc prawdopodobnie tego dnia, rozpocznę sezon spławikowy od przepływanki. Tradycyjnie już na rzeczce Powa, lewym dopływie Warty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...