Jump to content
Lowca201

Okulary polaryzacyjne

Recommended Posts

3 godziny temu, Lowca201 napisał:

znalazłem okularki jaxona lecz nw czy są dobre.

Sdmk. Stm.

Tłumaczenie:

Są dobre, można kupić. Sam takie mam. B)

Edited by Jotes

Podłącze się i zapytam czym warto kierować się kupując okulary. Występują w różnych kolorach, sam mam czarne. Kiedy warto założyć żółte, brązowe albo niebieskie.

Świadomie pomijam dobór pod kolor ubrania ;)

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się że kolor szkieł ma się nijak do widoczności polaryzacji, warto jednak sprawdzić stopień polaryzacji - czy są ściemniające czy rozjaśniające. Ściemniające używamy w słoneczny dzień, rozjaśniające w pochmurny.  Kolory szkiełek to taka moda - co kto lubi.  Temat mnie też zaciekawił bo na wiosnę przymierzam się do zakupu więc czekam na wypowiedź fachowców.

Ja stosuję ciemne okulary polaryzacyjne, które kupiłem w sklepie wędkarskim około 20 lat temu. Miały naklejkę Singapore "coś tam", którą usunąłem bo mnie drażniła. Zawsze mam je ze sobą nad wodą, ale stosuję tylko wtedy gdy przyjdzie mi łowić od świtu "pod słońce". W innych okolicznościach ich nie stosuję, gdyż nie widzę takiej potrzeby. Mimo upływu lat, szkła nie są porysowane, oprawka też nigdy nie pękła, widoczność spławików jest dobra, więc pewnie jeszcze kilka lat mi posłużą. Znalazłem ciekawy artykuł na temat okularów polaryzacyjnych, który być może pomoże Wam, aby wybrać odpowiednie dla siebie. :)

Gdyby ktoś był zainteresowany zakupem okularów z więcej niż jedną możliwością wyboru szkieł - w zależności od nasłonecznienia - to polecam coś takiego:

IMAG0081.jpg

Do wyboru 3 różne szkła polaryzacyjne plus bezbarwne, wszystkie UV400 i wszystkie zdają egzamin. ;)

W komplecie miękkie etui z osobnymi przegródkami, na okulary i na każde szkło z osobna, a także specjalna ściereczka do ich czyszczenia.

Edited by Jotes

A mógłbyś Jarek przybliżyć jakiej firmy są te okulary, oraz ich cenę? Jak na mój gust, to tak... średnio męski jest kolor tych oprawek. ;)

13 minut temu, Ozet napisał:

Jak na mój gust, to tak... średnio męski jest kolor tych oprawek. ;)

I dlatego ja też ich nie noszę, choć na rybach, to mi rybka. Ale czułem się w nich, jak niejaki Owsiak, więc rzuciłem je w kąt, a używam ciemnych Jaxonów. Z Jaxonami mam jeszcze i ten komfort, że mogę je swobodnie założyć na okulary do patrzenia w dal, a tych się nie da.

Nie ma na nich już żadnego innego napisu, oprócz tego UV 400. Gdzieś miałem kiedyś papier od nich, ale nie wiem gdzie. Ot, po prostu jakiś tam szajs sportowy i tyle. Ale fakt! Spełniają swoją rolę. 

Też używam JAXONA SM, zdają również doskonale egzamin podczas prowadzenia samochodu w słoneczne dni.

Takie okulary są bardzo drogie z tego co zdążyłam obejrzeć na allegro. 

Przyznam szczerze, że mam podobne i bardzo się przydają zwłaszcza ranem, gdy wstaje słońce.