Skocz do zawartości

Pomoc w wybraniu sprzętu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem początkującym wędkarzem. Mam zamiar łowić okonie, nie za duże szczupaki. Za sprzęt maksymalnie mogę dać 250 zł. zastanawiałem się nad modelem wędki:

-Jaxon Charisma Spinning 2,70m / 10-30g

-DRAGON MYSTERY IMPULSE SPIN 5-25G 2,70M

Nie wiem jaki wybrać kołowrotek. Proszę o pomoc w wyborze odpowiedniego sprzętu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem początkującym wędkarzem. Mam zamiar łowić okonie, nie za duże szczupaki. Za sprzęt maksymalnie mogę dać 250 zł. zastanawiałem się nad modelem wędki:

-Jaxon Charisma Spinning 2,70m / 10-30g

-DRAGON MYSTERY IMPULSE SPIN 5-25G 2,70M

Nie wiem jaki wybrać kołowrotek. Proszę o pomoc w wyborze odpowiedniego sprzętu!

Przede wszystkim powiedz na jakie przynęty zamierzasz łapać (bo jeżeli idzie o paprochy, to wędziska zdecydowanie za mocne) no i gdzie.

Jeżeli chodzi o kołowrotek, to biorąc pod uwagę ograniczone możliwości finansowe, w grę wchodzi chyba tylko shimano catana (ok 140-160 zł) w rozmiarze 2500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim powiedz na jakie przynęty zamierzasz łapać (bo jeżeli idzie o paprochy, to wędziska zdecydowanie za mocne) no i gdzie.

Jeżeli chodzi o kołowrotek, to biorąc pod uwagę ograniczone możliwości finansowe, w grę wchodzi chyba tylko shimano catana (ok 140-160 zł) w rozmiarze 2500

Racja. Ja dodam, że jeśli chcesz łowić na duże przynęty, to Catana chyba odpada. Mój kuzyn go ma i ponoć jest świetny, ale tylko do lekkiego spinningu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojoj panowie trzeba początkującemu dobrać sprzęt uniwersalny i nie drogi na którym będzie się uczył sztuki wędkarskiej. Sądzę ,że spin 2.7m do 25g będzie idealny do średniej wielkości przynęt wszelkiego rodzaju a i da radę poprowadzić parocha na bocznym troku, tyle ,że ja odradzam Jaxona a Dragon jest firmą na poziomie i myślę ,że tego wyboru nie będziesz żałował. Co do kołowrotków to proponuję coś z oferty Okumy, na pewno wybierzasz nie drogi kręciołek który na bank będzie nie zawodny a do tego dostaniesz 5 lat gwarancji. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również z czystym sumieniem mogę polecić wędziska firmy Mikado. Obecnie używam Mikado Sensei Ultrafast cw do 13g i przy połowie okoni sprawdza się idealnie. Oprócz tego mam jeszcze inny spinning Mikado (pierwotnie 3m dł, teraz 2,8m i cw: 0-30 g), który dzielnie służy już od ok. 10 lat najpierw mojemu ojcu (głownie jako wędka do połowów z gruntu, do spinningu rzadziej), a teraz okazyjnie mi jak wybieram się na cięższe wędkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja z tańszych wędzisk mogę polecić firmę Robinson

Dokładnie, jeśli chodzi o pracę wędzisk to z dostępnych firm na naszym rynku, upodobałem sobie Robinsona i Szimano (katanę).

Robinson ma znacznie przystępniejsze ceny, i naprawdę firma jest godna polecenia. Choć i w Yorku czy Mikado też można znaleźć coś odpowiedniego.

Marcinnh, najważniejsze zasady przy doborze sprzętu to; dobrać wędzisko o kołowrotek do ręki, odpowiedni ciężar wyrzutu (dobierasz go do ciężaru zestawu jakim będziesz poławiał (przynęty z uzbrojeniem)), akcji kija; szczytowa jest wędką dynamiczną (dla mnie bardziej precyzyjną), lub parabolik jest to wędka bardziej giętka i polecana do finezyjnego wędkowania (ja się ich wystrzegam, ponieważ opóźniają reakcję, a przy spiningu nie przenoszą tak czytelnie pracy przynęty na rękojeść (tłumią te sygnały)). Jest też coś po środku 3/4 ugięcia, ale to wędziska bardziej na grubą rybę i siłowe holowanie/pompowanie.

Co do opinii że kołowrotek katana nie jest przystosowany do dużych przynęt to się też nie zgodzę, bo one są bardzo wytrzymałe, ważne by też odpowiedniej rozmiarówki używać. Im solidniejszy zestaw, tym większy kręciołek.

Jedna najważniejsza zasada, nie kupuj kota w worku. Zanim zdecydujesz się na zakup jakiego kol wiek sprzętu, musisz sam się z nim poznać; potrzymać, pomachać, poprostu sprawdzić jak leży w ręku i jak pracuje. On ma być odpowiedni dla Ciebie! Nie dla innych, bo każdy z nas ma swój gust i lubi co innego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dokładnie zgadzam się z użytkownikiem MICHNIK katana to naprawdę bardzo dobry spining z ciekawości jaki posiadasz model ? ja mam 3m od 10 do 30 g 3 częściową dałem za nią 400 zł w 2002 roku na rybie ją złamać to cud co innego przy wyrzucie niestety pękła mi 2 razy ale z mojej winy więc nie mogę nikogo winic co jak co dobre wędzisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...