Skocz do zawartości

Cormoran I-cor lekki spinning


stawny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Alex wracając do tematu. Ostatnio ten kijek od Jaxa 5-25, radzi sobie ze szczupakami. Jakoś okoni na nim nie wyczuwam, chyba że atakują jak ostatni z premedytacją błystkę. Jedno dobre, ma trochę bardziej niż Cantara 10-40 cw. giętką szczytówe, co pozwala mi na lepsze podbicie przynęty oraz ten dreszcz miodzio :) przy pracy woblerem i podczas brania.

Edytowane przez stawny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej, wiem że różne są upodobania i temperament wędkarzy, ale jestem przekonany że zdecydowanie "lepsze podbicie",  uzyskasz łowiąc wędziskiem "z bardziej twardą szczytówą", czyli szybszym. Również do pracy woblerem lepsze moim zdaniem będzie wędzisko o szybkiej akcji. Ale to może kwestia gustu, a o gustach (ponoć) nie powinno się dyskutować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak łowiłem na gumy "próbowałem", bo ich nie umiem wyczuć jednak i prowadzić, to tym kijkiem jakoś sprawniej mi się podbicia robiło i robi. Tak rzecz gustu masz rację - a jedno tylko fajne, że przy I-cor jakoś lepiej znacznie branie było przekazywane, lecz i tu takiej masakry nie ma więc ok. Zobaczymy z czasem, jak mi ten kij się sprawdzi. Początek ma dobry już ;)

Jak zaraże się żywcówką w czwartek po nauce Anki z łódki, to chyba spiny pójdą na stojak haha.

Edytowane przez stawny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, stawny napisał:

Alex wracając do tematu. Ostatnio ten kijek od Jaxa 5-25, radzi sobie ze szczupakami. Jakoś okoni na nim nie wyczuwam, chyba że atakują jak ostatni z premedytacją błystkę. Jedno dobre, ma trochę bardziej niż Cantara 10-40 cw. giętką szczytówe, co pozwala mi na lepsze podbicie przynęty oraz ten dreszcz miodzio :) przy pracy woblerem i podczas brania.

Nie bardzo kojarzę o którym JAXONIE piszesz, ale moim zdaniem wędzisko 5-25g, jakie by nie było, raczej średnio nadaje się do łowienia okoni. Na pewno da się złowić, ale nie jest to, "to co tygrysy lubią najbardziej".

W temacie "podbicia" podzielam zdanie Zbyszka, mimo że preferuję wędziska o akcji MF i dla tego nie nastawiam się w ogóle na sandacze.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej, żeby nie było nieporozumień.  Wcale nie uważam że Twój spin jest zły. Zapewne wyciągniesz jeszcze na niego wiele kapitalnych ryb. :) Napisałem tylko że do pewnych technik łowienia, lepszy byłby kij o szybkiej akcji. Tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...