Jump to content
stawny

Stawy Strzeszyńskie "dołki".

Recommended Posts

Stawy Strzeszyńskie "dołki" mojej A ;) , kompleks trzech stawów: Strzeszynko I, II, III.  Stawy zlokalizowane obok ulicy Beskidzkiej w Poznaniu (do obejrzenia z satelity internetowej), obok j. Strzeszyńskiego. Dołki powstały, przy udziale rzeki Bogdanka, mają kształt płuc.

Głębokość dołków: Strzeszynko II (lewy) średnia 3 max. 6.6 m. Strzeszynko I (prawy) średnia 4.1 max. 8.2 m. Strzeszynko III ( staw przejściowy) max 1.2 m.

Bardzo urokliwe łowisko dla wędkarzy. Jedyny problem, silnie rozwinięta roślinność wynurzona, i brak większej ilości stanowisk z brzegu - większość łowi z łodzi. Przy wysokim stanie wody, tylko łódka. Dołki I i II posiadają dno muliste, z kilkoma tylko dywanami łąki podwodnej. Ryby bytujące: Szczupak, okoń trzciniak i garbus, węgorz, sum (podobno potwór tam jest jakiś). Ryby towarzyszące: ukleja, płoć, wzdręga, karaś, lin, karp.

Preferowane metody: spławikowa, żywcowa szczupaki/okonie, gruntowa. Spinning jak dla mnie bez rezultatu tam jest.

Dojazd do łowiska ul. Beskidzką, możliwość podjazdu prawie pod same stawy.

fot. Staw Strzeszynko I (najgłębszy) -  widok z brzegu. autor: Stawny.

20171104_132037_HDR~2.jpg

Witam,

3 ostatnie moje odpowiedzi to pod Pana postami ale miło widzieć rodzinne strony:)

Na stawy mieliśmy niegdyś dostęp z łodzi właśnie. Stawy charakteryzowały się bardzo czystą wodą. Na tą wodę jeździliśmy tylko na drapieżnika. Blacha/żywiec. Biała ryba to tylko Kiekrz Duży:) (sentyment)

Nieuregulowany brzeg stawów zawsze sprawiał wrażenie dzikich terenów choć w obrębie Poznania:)

Bez łodzi ani rusz...

Tylko teraz łódka, i dołki same się zarybiają przy udziale połączenia z Bogdanką i j. Rusałka. Wszystkie pomosty zabrała woda, lub zgniły. Urokliwe miejsce, masz racje.

Te stawy są wodami PZW? Nigdzie nie mogę znaleźć o tym informacji :)

Oczywiście jak najbardziej woda PZW. Ostatnio PZW pomosty pobudowało tam nawet.

Szczupak z dołków jeden z wielu złowionych tam z łodzi.

received_1589229261115277.jpeg