Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne liny ;) Dziś oglądałem też fajny przyłów na bata u chłopaka z ok. Choszczna. Pozwolę zapodać link do filmu. Mają fajne filmy na kanale yt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczorajszy spławik od 5-12, to kilka ładnych płoci na 1g zestaw. Wczoraj wypróbowałem na kocią karmę kitiket i działa. Dziś powtórka, ale na wykładany spławik z batem. Gdzie tu u mnie liny, co inni wyciągają i karasie? Ja mam tylko same płocie :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj wybrałem się połowić na swoim ulubionym starorzeczu. Łowiłem w godzinach 8-12. W tym czasie złowiłem kilkadziesiąt płotek i  wzdręg, oraz dwa linki 37cm i 36cm. Pierwszego złowiłem batem 6m na ziarnko pszenicy, drugiego odległościówką na kukurydzę kons. Miałem na haczyku jeszcze jednego lina, ale nie utrzymałem go batem i "strzelił" przypon. Pinki założyłem na haczyk kilka razy na samym początku łowienia, ale złowiłem pod rząd trzy krąpiki miniaturki, więc później łowiłem wyłącznie na przynęty roślinne. Ryby bardzo łapczywie jadły zanętę, co stwierdzałem każdorazowo przy odhaczaniu, gdyż niemal wszystkie miały pyszczki pełne zanęty. Także liny, więc drobna zanęta musiała im przypaść do gustu, bo zwykle liny wybierają z zanęty tylko grubsze kąski, czyli ziarna pszenicy i kukurydzy. Nęciłem mieszanką śrut zbożowych i firmówki: śruta owsiano - pszenno - kukurydziana - 0,35kg; 50g siemia lnianego mielonego; 0,40kg Super Match Marcela + 0,80kg ciemnobrązowej ziemi z kretowiska + garść pszenicy. Zapach - czubata łyżka mieszanki kolendry z koprem włoskim. Jutro prawdopodobnie znów wybiorę się na to starorzecze, ale spróbuję na innym stanowisku z nadzieją na grubsze płotki. tmp-cam-923986004.thumb.jpg.3ff3aac87cd5e494eb3c8435795d3fb2.jpgtmp-cam--115338416.thumb.jpg.836c929ae52c73e9ca56819acce06f34.jpgtmp-cam-32025609.thumb.jpg.b52934162371404cc4f4d214b72fade3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja od 5 do 12 miałem 6 płoteczek do 10 cm. Brania słabe. Płocie na czerwonego ogrodowego i pęczak. Spławik wykładany sprawdził się na bacie 3 m. Tylko ryby nie współpracowały pod PŃ dziś. Lipa u mnie! Może za duża fala na wodzie, i pogoda. Ozet widać, że w wlkp. pogoda jest wszędzie inna ;) ładne liny i płocie gratulacje!

Edytowane przez stawny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, stawny napisał:

Lipa u mnie!

U mnie dzisiaj też. Łowiłem w tych samych godzinach jak wczoraj, jednak nad efektami połowu lepiej spuścić zasłonę milczenia. A zanętę miałem taką samą jak wczoraj... Bądź tu mądry i pisz wiersze. ;)

18 godzin temu, stawny napisał:

Ozet widać, że w wlkp. pogoda jest wszędzie inna

Maciej, myślę że pogoda była taka sama, tyle tylko że starorzecze jest osłonięte wałem p-powodziowym. Często więc jest tak że wiatr "idzie" górą, słychać szum drzew na wietrze a na wodzie co najwyżej lekkie zmarszczki. Ale czasem jest "gruba fala", zwłaszcza gdy wieje wiatr płn-zachodni. Jako że starorzecze ma kształt rogala, to w każdych warunkach można znaleźć zaciszne stanowiska, jak nie na zewnętrznym brzegu, to na wewnętrznym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dziś dałem sobie wolne od ryb. Ja nie kupuje zanęty, sam sobie z bułki tartej i olejków do ciasta. Jak potrzebuje płotki na żywca to taka zanęta (pół mokra) plus pęczak starcza. Czasem nawet ładne płocie w nią wchodzą (patelniaczki) 3-5 m od brzegu, aż bacik wygina ;). Jakiej rzeki, to starorzecze?

Edytowane przez stawny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, stawny napisał:

Jakiej rzeki, to starorzecze?

Starorzecze rzeki Warty, 389 km od ujścia do rzeki Odry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś udało się wcześniej ogarnąć z obowiązkami służbowymi i około 13.00 spotkaliśmy się z Pawłem i Marcinem nad kanałem Śledziowym. Pogoda była piękna więc ochoczo wzieliśmy się za wędkowanie.

IMG_20180502_140510.jpg

IMG_20180502_140514.jpg

Paweł próbował szczęścia z żywczykiem, ja jak zwykle postawiłem zestaw gruntowy na metodę. Pierwszą rybkę godną odnotowania zaliczył Marcin, złowił całkiem przystojnego leszczyka. Poza tym na początku brały niemrawo uklejki, okonki i płotki. Później zaczęły dość intensywnie dorodne płotki, największa miała 27cm.

IMG_20180502_162054.jpg

Ozdobą mojego połowu został leszczyk podobnych gabarytów, jak ten złowiony wcześniej przez Marcina.

IMG_20180502_165403.jpg

Pod koniec ryby weszły Marcinowi, Paweł niestety miał dziś mniej szczęścia.

Na koniec ciekawostka, Marcin złowił rybkę, która dla wszystkich była zagadką. Dopiero porównanie zdjęć z dostępnymi atlasami dało odpowiedź, tajemniczą rybką była ciosa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj jedna ładna płoć wpadła na spławiku z Niepruszewa. Potem trochę krąpików i płoteczek. Sznurówka 20 cm pike, na bata spięty na czerwonego. Dużych szczupaków i lepszych płoci brak.

20180506_121306.jpg

20180506_120227.jpg

Edytowane przez stawny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sobotę wybraliśmy się z Pawłem do Drewnicy nad Szkarpawę. Mimo, że wieści nie były zbyt obiecujące zdecydowaliśmy się na tą właśnie miejscówkę. Na miejscu okazało się, że frekwencja niewielka, a jak już ktoś się rozłożył z wędkami to dość szybko się zwijał.

Za to pogoda dopisywała,

IMG_20180505_073846.jpg

Jakieś tam ryby połowiliśmy, mniejsze i nieco większe,

IMG_20180505_112206.jpg.

Mieliśmy okazję zobaczyć jak działa drewnicki most zwodzony.

IMG_20180505_120513.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja byłem wczoraj pierwszy raz na rybach i jak to bywa nic nie brało jak na złość ale się nie poddaje i jadę jutro kolejny raz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie podejście do wędkowania, świadczy że "będą z Ciebie ludzie". W wolnym tłumaczeniu "z polskiego na nasze", oznacza to że masz zadatki na dobrego wędkarza, może nawet bardzo dobrego, któż to wie? :)

5 godzin temu, MlodyWedkarz94 napisał:

Ja byłem wczoraj pierwszy raz na rybach i jak to bywa nic nie brało jak na złość ale się nie poddaje i jadę jutro kolejny raz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj złowiłem okonia równo 40cm.20180508_144028.thumb.jpg.8034eeb040711fb93829c43f045faef5.jpg20180508_144032.thumb.jpg.52e4a0be31a7649d8b33c2866e3f48b5.jpg20180508_144046.thumb.jpg.ba992869a1ecb32b1ec11890c7affb9a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj wyskoczyłem na "szybkie" ;) rybki nad kanał Piaskowy. Tym razem wybrałem mało uczęszczany, wschodni brzeg.

IMG_20180513_065029.jpg

IMG_20180513_065031.jpg

Wędkować zacząłem około godz. 7.00  Na początek kilka brań, z tego dwa skutecznie zacięte i krapie dłoniaki. Później długo cisza, jedna płotka i nieduży leszczyk.

IMG_20180513_082108.jpg

Po tym jeszcze dwa krapiki i cisza. Posiedziałem do 10.30 i zwinąłem się do domu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja dziś złowiłem 7 płotek, leszcza i malutkiego okonia. Leszek i jedna płoć z gruntu, reszta na nowego bacika. Taki chrzest bojowy. A żeby bilans zysków i strat pozostał zachowany, to złamałem rączkę od kołowrotka. I tak jestem bardzo zadowolony. W życiu złowiłem przedtem tylko jedną płotkę. Zawsze to były leszcze, liny, okonie. A teraz takie miłe urozmaicenie. IMG-20180519-WA0000.thumb.jpeg.e33aa45d96583e526597224e078b642f.jpeg

Na zdjęciu nie ma 9 ryb, bo zrobiłem je w środku mojego wędkowania, koledzy prosili mnie o zdjęcia to zrobiłem o takie. Jedyna pamiątka po tych rybkach...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sobotę Piaskowy był bardzo nieprzychylny, dość powiedzieć, że udało się przechytrzyć dwie :( rybki, leszczyka i krapika. Wiatr też nie rozpieszczał. Nic to, za tydzień będzie lepiej ;) . IMG_20180519_075919.jpg

IMG_20180519_075924.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj pojechaliśmy z kolegą Mariuszem na pewne starorzecze. W zamyśle było "rozszyfrowanie" tego łowiska, gdyż za niedługo kolega ma tam zawody, a nie chciałby startować całkiem w ciemno. Łowiliśmy w zaplanowanych godzinach rozgrywania zawodów, czyli 8-11. Od rana do około godziny 10-tej, utrzymywała się dość silna mgła, ale rybki zareagowały na nasze zanęty. Tyle tylko że były to drobne krąpie i płotki tzw. "pitki". ;) Łowiliśmy batami 6m. Po około godzinie łowienia miałem na haczyku (nr.18) prawdopodobnie lina, ale "poszedł" po kilku sekundach razem z haczykiem. Okazało się że na końcu przyponu (0,10mm) pozostała tylko spiralka, co świadczy że niestarannie dociągnąłem węzeł i haczyk się wysunął. Nagrodziłem swoją niefrasobliwość kilkoma "ciepłymi słowami", wymieniłem przypon na identyczny i łowiłem dalej. Po kilku minutach znów zaciąłem coś godnego podbieraka. Po chwili wiedziałem że to lin, który nie chciał się poddać przez kilka minut. Ostatecznie wylądował w podbieraku. Orientacyjnie mógł ważyć 1,3-1,4kg. Wziął na pojedynczą, niebarwioną pinkę. Później znów drobnica i po około pół godzinie kolejna "ryba podbierakowa". Tym razem leszcz 1,20kg (jedyna ryba którą wziąłem do domu, więc zważyłem w miarę dokładnie. Lin przy porównaniu na łowisku wydawał się cięższy, stąd jego orientacyjna waga). Leszcz także połakomił się na pojedynczą pinkę, ale dla odmiany czerwoną. Koledze nie przytrafił się żaden bonus, jednak ilościowo miał więcej "pitków" ode mnie. Na koniec stwierdziliśmy zgodnie, że najlepszą taktyką podczas zawodów, będzie systematyczne i konsekwentne odławianie drobnicy. Na początek tyczką, ale gdyby okazało się że rybki biorą intensywnie, natychmiast przejść na bata. Gdyby brania były rzadkie i anemiczne, pozostać przy tyczce od początku do końca zawodów z ochotką na haku. Doszliśmy też do wniosku że trzeba liczyć się z tym, że na niektórych stanowiskach mogą pojawić się większe ryby, tzw. "bonusy", które rozstrzygną o wszystkim. Ale to już loteria i przysłowiowy łut szczęścia.tmp-cam-1860380959.thumb.jpg.ac29b036e1608eaced419936599fcf68.jpgtmp-cam--831043166.thumb.jpg.71fbc048d88e7ae0a9be47dc55007233.jpgtmp-cam-1845036211.thumb.jpg.c306bdede924b0d9109d7cc68d86a3eb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pięknie powędkowałeś gratulacje leszcza!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj wybrałem na miejsce zwaną Gdańską Głową. Jest to połączenie Wisły bieżącej z rzeką Szkarpawą. Miejscówka słynie z karasi, jednak tym razem nie miałem okazji spotkać tego gatunku. Rybki jakie łowiłem to płotki, leszczyki i krąpiki. Nic godnego odnotowania, ale zabawa była.

IMG_20180526_072953.jpg

IMG_20180526_072956.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie miałem dzisiaj w planach wędkowania, ale kolega Jacek namówił mnie abyśmy jechali na zalew Stare Miasto. Prawdę mówiąc, do wędkowania nie trzeba mnie jakoś szczególnie namawiać, bo w tym temacie jestem uległy niczym małe dziecko. ;) Wyjechaliśmy parę minut po ósmej, na miejscu byliśmy o 8.20, o godz. 9-tej zaczęliśmy łowić. Mieliśmy wyłącznie przynęty roślinne pszenicę i kukurydzę kons. bo łowienie na pinki, białe i czerwone robaki, ma tam sens jedynie wczesną wiosną, późną jesienią i podczas zawodów. Na zanętę z dodatkiem garści pszenicy i pół garstki kukurydzy, ryby zareagowały od razu. U mnie lepiej, u Jacka nieco gorzej. Tak na marginesie, dzisiaj miałem identyczną zanętę jak wczoraj podczas łowienia z kolegą Mariuszem na starorzeczu. Z tym że wczoraj miałem w zanęcie pinki, bo na pinki też łowiłem, dzisiaj natomiast dodałem do zanęty i łowiłem na ziarna. W zanęcie dominowały płotki, przeplatane nielicznymi leszczykami. I całe szczęście, bo gdy leszczyki żerują intensywnie, to wtedy płotka jest tylko przyłowem. Dlatego gdy wybieramy się na Stare Miasto połowić płotek, unikamy stosowania pinek i białych robaków, które leszczyki uwielbiają. Szkoda tylko że brały płotki niezbyt imponujących rozmiarów, niezależnie czy na haczyku była pszenica, czy też ziarno kukurydzy. Są dni że kukurydza jest bardziej selektywna i biorą na nią grubsze płotki. Rybę miałem w zanęcie przez cały czas łowienia, czyli przez trzy godziny (9-12). U Jacka brania "falowały", co kilka ryb miał dłuższe przestoje, co świadczy że jego zanęta nie do końca przypadła im do gustu. Na koniec waga pokazała u mnie 4.85kg ryb, natomiast u Jacka 2.54kg. Ale następnym razem nie zdziwię się jeżeli wynik będzie odwrotny. :)tmp-cam--1725502860.thumb.jpg.0db67697fea6e4bb55adc9bc85cd857f.jpgtmp-cam-141318213.thumb.jpg.1295bc7edb132fdf89f2f893318bfd06.jpgtmp-cam-1062664706.thumb.jpg.3cd439a60ee8e94cd8490f03108433ea.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybrałem się na żywca, ale od rana do 14.00 zamiast żywczyka 7 takich dzikusów. Jedna spinka, bo karpik ponad 2 kg. i wszedł w trzciny. Nęciłem na płoć: bułka tarta z herbatnikami, plus kukurydza z pęczakiem. Zestaw 4 gram , karpiówka ala spławikówka pod żywca. Porzuciłem po 2 karpiku żywca, zabawa przednia. Mój zbiornik Wapno, nie ma dużej populacji karpia. Jestem zadowolony, że brania jedno za drugim było. Ryby wróciły do wody niech rosną!

20180531_131943.jpg

Edytowane przez stawny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ozet,

Chyba ze sprężyną zacznę eksperymentować kolejnym razem po 7 tych karpikach. Fajna zabawa z walecznyni rybami, prawie jak polowanie na szczupaka ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego nie, może zwiększysz w ten sposób kaliber łowionych karpi. Byle tylko sprężyna i przypon z przynętą nie grzęzły w gęstym zielsku. Ale nie zapominaj o spławikówce, która jakby nie było dała Tobie ciekawe efekty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi