Skocz do zawartości

Jaki spinning i kołowrotek dla początkujących?


Rekomendowane odpowiedzi

Spinning spinningowi nie równy. Co oznacza dla Ciebie określenie "najlepszy"? Jakie ryby masz zamiar łowić (praktycznie nie ma spinningów uniwersalnych)? Jakie łowiska - rzeka mała, rzeka duża, jezioro, zbiornik zaporowy? Jakim budżetem dysponujesz (wędziska i kołowrotki wahają się cenowo od kilkudziesięciu zł do kilku tysięcy zł)?

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, JanuszWedkuje231 napisał:

podrzućcie jakieś dobre woblerki.

Podrzuciłem z ciekawości, ale niestety nie coś dobrego, a chińczyka. Niestety przez kotwice bałem się go złapać jak spadał więc upadając złamał mu się ster.... :P jak to chińczyki...

Wracając do tematu. Tak jak napisał Aleksander - nie ma wędziska na wszystko, a ja dodam że  nie ma też woblerów uniwersalnych (chodzi mi o łowienie z premedytacją) .

Jednak co mogę polecić początkującemu ?

Wędzisko dwu składowe w przedziale 2,4-2,7m o CW 5-25g lub 10-30g, raczej z szybką pracą szczytową.

Nie napisałeś w jakim przedziale cenowym więc nic konkretnie nie zaproponuję.

Do tego  na początek poleciłbym nie woblery, a tradycyjne blachy wahadłowe i obrotowe na wody stojące, ew. przynęty miękkie na rzeki. Tak najłatwiej nauczyć się wyczuwania brań. Później możesz wszystko połączyć i na koniec dorzucić woblery. Z racji tego iż te lepsze nie należą do najtańszych i nie ma co na początek zrażać się ich utratą.

Z drugiej strony na wodach w moim regione woblery są mniej skuteczne niż blachy wahadłowe więc posiadam ich niewiele... kilka marketówek, salmo thrilla na bolenie, parę żuczków na wiosenne jazie i klenie i jednego 60g potworka na suma.

 

Edytowane przez jungu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy budżetowy spinning jaki miałem w ręku to KONGER CARBOMAX, optymalna długość 2,4m gramatura 5-20g. Do tego kołowrotek Dragon Magnum 720i, jakaś tania plecionka, np też konger, trochę przynęt, przypony i za ok 250zł masz zestaw :)

A jak coś lepszego to może LURELEADER EAGLE WING + np. Ryobi Krieger ?  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...