Skocz do zawartości

JAKĄ BOLONKĘ WYBRAĆ ? JAXON czy MIKADO ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie po 18 latach powracam do wędkowania, a zatem muszę zaopatrzyć się w jakiś nowy sprzęt. Czytałem trochę i jestem w szoku - ile tego sprzętu wyprodukowano.

Na początek chcę zakupić bolonkę. Po długim czasie mojej wstępnej weryfikacji - wyselekcjonowałem dwie poniższe wędki:

  • MIKADO HIRAMEKI BOLOGNESE - 5m - 213g;   c.w. 25g;
  • JAXON ANTRIS HTI TELE BOLO - 5m - 187g;    c.w. 25g. (są jeszcze modele o c.w. 20g, ale są cięższe).

Proszę doświadczonych wędkarzy o radę w kwestii wyboru jednej z powyższych dwóch. I proszę nie róbcie mi już mętlika w głowie, proponując jakieś inne bolonki.n Wiem - podejrzewam, że wskazane dwa wędziska są podobnej klasy (w miarę podobne cenowo), ale może macie jakieś swoje doświadczenia z tymi wędkami lub po prostu jakieś cenne wskazówki.

Zaznaczyć tylko mogę, że wędkę tą będę wykorzystywał na wodach stojących, a czasami na rzece Gwda w Pile. 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Czytając Twój post zastanawiam się, czy właśnie bolonka jest Tobie potrzebna. Proponowałbym lekturę świetnych artykułów autorstwa nieocenionego @Ozeta, które znajdziesz na naszym Portalu.  Sam szukając sprzętu na wskazane przez Ciebie łowiska rozglądałbym się bardziej za batem.

Jeżeli jednak jesteś zdecydowany i będziesz trwał w postanowieniu to sam przychylałbym się w kierunku Jaxona. Nie, nie miałem żadnej z tych wędek w ręku ale za to mam same dobre doświadczenia jeżeli chodzi o serwis sprzętu. Do tego, wbrew obiegowym opiniom, jakość sprzętu Jaxona jest całkiem przyzwoita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmienię tylko, że jakoś do batów nie przekonam się. Nie - bat to nie dla mnie. Bolonką jednak rzucę dalej, a także bliżej połowię. Ponadto nie chcę zaopatrywać się w dużą ilość wędek.

Ale wielkie dzięki za odpowiedź. Każda rada jest dla mnie cenna - szczególnie po 18 latach przestoju w tej zabawie.

Może przy okazji ktoś zaproponuje jakiś ciekawy kołowrotek do jednej z w/w bolonki.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Wind, również skłaniał bym się w kierunku Jaxona. Mam bat z serii Antris HTI, który jest bardzo mocny, więc śmiem twierdzić że równie mocna będzie bolonka z tej serii. Bo jak wiadomo, bolonki są robione na blankach batów z danej serii. Dobrze że postawiłeś na 5-tkę, ponieważ bolonka o takiej długości, będzie poręczna zarówno na wodach stojących, jak i niedużych rzekach. Bolonki dłuższe, to już wyłącznie przepływanka nurtowa. Kołowrotek do bolonki niezbyt duży, wielkość 2000 będzie w sam raz. Należy zwrócić uwagę, żeby hamulec kołowrotka pracował bardzo płynnie. Mógłby to być np. kołowrotek Ryobi Ecusima 2000.

Edytowane przez Ozet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tele karpo od Jaxa to szajs. Szczupak mi szczytówe nadłamał! Reszta wędek od Jaxona jest ok! Baty i spinningi świetne. Bolonka też pewnie ok. będzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, stawny napisał:

Tele karpo od Jaxa to szajs. Szczupak mi szczytówe nadłamał!

Często w takich przypadkach wina leży po stronie wędkarza, ale od czego mamy Jaxona, dyżurnego "chłopca do bicia". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe porady. Zgodnie z Waszymi sugestiami - wybór padł na JAXON-a.

Teraz założyłem jeszcze temat dot. wędki match. Będę kupował wszystko za jednym zamachem (wędki, kołowrotki i inne akcesoria). Może - przy większej kwocie łącznej - przy zakupie jakiś rabat wygarnę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...