Skocz do zawartości

JAKI MATCH WYBRAĆ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W jednym temacie prosiłem już o poradę w kwestii wyboru bolonki (dzięki za rady), a teraz interesuje mnie zakup wędki matchowej. Przypomnę tylko też, że po ok. 18 latach wracam do wędkowania i muszę zaopatrzyć się w jakiś sprzęt (na czasie:D).

Poczytałem trochę, poprzebierałem i wypisałem. Interesuje mnie wędka o c.w. 25g i długości 3,9m (dłuższa ani krótsze - nie). Poniżej wskazuję jakimi wędziskami jestem zainteresowany:

  • MIKADO APSARA CLASSIC MATCH (ciężar 204g);
  • MIKADO HIRAMEKI MATCH (ciężar 297g);
  • MISTRALL THUNDERSTRIKE MATCH (ciężar 226g);
  • KONGER SPIRADO MATCH (ciężar 220g);
  • JAXON GENESIS PRO MATCH (ciężar 208g).

Proszę doświadczonych kolegów o poradę w temacie wyboru jednej z powyższych wędek. Będzie ona służyła mi do łowienia białorybu (tj. m. in.: płoć, leszcz, lin, karaś, a jak trafi się jakiś karpik to myślę, ze też sobie poradzę).

Będę również wdzięczny jeżeli napiszecie też o jakimś kołowrotku do takiego matcha.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj przedostatni post w tym temacie. Całości tematu nie musisz czytać, bo choć jest momentami "wysoce energetyczny", to niewiele wnosi w Twojej sprawie. Jeżeli postawiłeś już na bolonkę Antris, to nic nie stoi na przeszkodzie żebyś kupił także matchówkę Antris. Może to być korzystne choćby ze względu na serwis Jaxona, o którym wspominał powyżej nasz Drogi Admin. Co do kołowrotka, to mógłby być np. Robinson VDE-R Tournament. (Teraz "się kapłem" że ten post powinienem napisać w nowym temacie dot. matcha. Upraszam więc któregoś z Drogich Adminów, aby przeniósł go na właściwe miejsce.)

 

Edytowane przez hege
Przeniesione z "JAKĄ BOLONKĘ WYBRAĆ ? JAXON czy MIKADO ?"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem dlatego matchówkę o  c.w. 5 - 25 g bo zapewne będę używał spławików waggler (w większości przelotowo) 4-6g, 8g, 12g, a nawet zapewne zdarzy się że będę miał w zapasie taki około 20g (na duże wiatry). Głębokości różne, bo od ok. 2m do 4-5 a nawet 6m. W mojej okolicy jest kilka zbiorników wód stojących, a nie mam zamiaru kupować  kilku wędek odległościowych. Tym bardziej, że nie jestem jakimś maniakiem wędkarstwa, tzn. na rybki będę jeździł tylko w dni wolne od pracy (i to nie we wszystkie takie dni, bo z rodziną też trzeba trochę pobyć).

Czekam na rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od Jaxa match 3.30 Cantare już 5 lat. Jest 3 składowa i nie do zajechania. Sporadycznie jej używam. Polecam Tobie 3.30 m., spoko się sprawdza na wodach stojących. Teraz Cantary nie ma, ale serie Antris itp. są zastępcze Cantary i są ok.

Edytowane przez hege
Przeniesione z "JAKĄ BOLONKĘ WYBRAĆ ? JAXON czy MIKADO ?"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...