Skocz do zawartości
stawny

Płocie z leśnych dołków

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Chciałem się podzielić z wami, tym co widziałem wczoraj nad leśnym oczkiem.

Wczorajszego dnia ryby drapieżne nie współpracowały. Przemierzyłem z wędką 10 km. Doszedłem do znanych mi dwóch leśnych dołków w okolicy mojej gminy. Tam też wędkarze wrrr pomyślałem, że i tu nie porzucam spinem o żywcówce nie ma nawet mowy. Zielska tona przy brzegu. Spotkałem nad brzegiem oczka wędkarzy. Jeden łowił na spławik. Żadna finezja (WĘDKA TELESKOPOWA KONGER POLE Z PRZELOTKAMI, KOŁOWROTEK JAKIŚ I SPŁAWIK 2 MOŻE 3 GR). Gdy zagadałem, jak rybki pokazał mi siatkę płoci, a mi szczena opadła. Jeśli płotki, srebrzyste, jak malowane powyżej 50 i 60 dkg to drobnica, to ciągle jestem w szoku. Stanołem i patrzyłem jak dziecko przy sklepie z cukierkami, jak na gruncie ok. 45 cm wędkarz ciągnie płoć za płocią. Takich odjazdów i wygięć szczytówki nie widziałem jeszcze nigdy. Sam łowie "płotki" bo ryby na moim baciku właśnie płotki, a nie płocie. Nawet te 20 cm. Nęcił kukurydzą. Obserwowałem brania dalej. Spławik ciągle się zanurzał. Zacięcie i walka blisko brzegu, by ryba się w zielsko nie wplątała. Nigdy nie wiedziałem, że nabiorę takiego szacunku do pospolitej naszej ryby. Dzięki to wędkarzowi, który wyciągał z leśnego oczka na teleskop z kołowrotkiem tłuste płocie jedna po drugiej! Tak piękne, że sam bym ich nie umiał lepiej wam opisać tutaj. Takie ryby trzeba zobaczyć z leśnych dołków na początku maja.

Stawny

Edytowane przez stawny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi