Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
proszę was o poradę na temat zakupu sprzętu. Do tej pory chodzę na ryby z wędką teleskopową z Biedronki ;) - nie śmiejcie się.. taka prawda :) Pomijając moje umiejętności jako początkującego to chciał bym zacząć od zakupu odpowiedniego sprzętu.

A teraz trochę szczegółów:
- chcę wędkować na spławik
- wody stojące ( dołączam linki do jezior na które chodzę – będzie wam łatwiej doradzić jak zobaczycie gdzie i co tam jest :)
Kompleks Moczydło - Jeziórko
Jezioro Łacha Nowowiejska
- będę łowił z brzegu

Proszę o pomoc w doborze wędziska, kołowrotka, żyłki, spławików, haczyków itd. Jestem początkujący i liczę na wasze porady.

Edytowane przez hege
edycja linków

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, shaymon napisał:

Do tej pory chodzę na ryby z wędką teleskopową z Biedronki ;)

Nikt raczej się tu nie będzie śmiał, bo sam osobiście mam tą wędkę kupioną cztery lata temu i idealnie się mi sprawuje, zarówno na spławik, jak i rzeczny grunt.

Napisz jeszcze na jakie ryby się będziesz nastawiał bo nie wiem czy proponować coś delikatnego czy wytrzymałego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak napisałem jestem początkującym więc nie umiem odpowiedzieć na co się nastawiam :) Z tego co się orientuję to chciał bym zasadzić się na białą rybę. Podałem linki do tych miejsc właśnie dlatego że są tam wymienione ryby jakie tam są :) Z tego co się już naczytałem to chyba wędzisko o masie wyrzutu do 20/30g będzie ok na moje potrzeby.. ale nie jestem pewien więc pytam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, shaymon napisał:

Do tej pory chodzę na ryby z wędką teleskopową z Biedronki

Każdy łowi tym na co go stać, ważne aby miał z tego radochę. :) 

Zgodnie z Twoją deklaracją proponuję wędzisko 400-450 cm o cw 5-20 g lub 5-25 g. Żyłka główna 0,16-0,18 mm, przypon 0,10-0,12 mm. Haki dostosowane do wielkości przynęty jednak rozmiary "akwaryjne" bym ominął. Łowiąc w toni wybrałbym rozmiar 18-14 a kładąc większą przynętę na dnie 12-8. No i nieśmiertelny krętlik do połączenia żyłki głównej z przyponem, w zupełności wystarczy rozmiar 8. Kołowrotek rozmiar 200 będzie w zupełności wystarczający.

Co do firm to dostosuj swój portfel do zaproponowanych szczegółów i powinno być dobrze. Osobiście proponuję firmę Jaxon, która ma zdecydowanie najlepszy i najbardziej wyrozumiały serwis, co pozwoli cieszyć się dłużej wędziskiem oraz kołowrotkiem, a tym samym lepiej opanować technikę i poznać więcej potrzeb i wymagań co do sprzętu jakie Cię w miarę łowienia dopadną. :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Docio napisał:

Każdy łowi tym na co go stać, ważne aby miał z tego radochę. :) 

Zgodnie z Twoją deklaracją proponuję wędzisko 400-450 cm o cw 5-20 g lub 5-25 g. Żyłka główna 0,16-0,18 mm, przypon 0,10-0,12 mm. Haki dostosowane do wielkości przynęty jednak rozmiary "akwaryjne" bym ominął. Łowiąc w toni wybrałbym rozmiar 18-14 a kładąc większą przynętę na dnie 12-8. No i nieśmiertelny krętlik do połączenia żyłki głównej z przyponem, w zupełności wystarczy rozmiar 8. Kołowrotek rozmiar 200 będzie w zupełności wystarczający.

Co do firm to dostosuj swój portfel do zaproponowanych szczegółów i powinno być dobrze. Osobiście proponuję firmę Jaxon, która ma zdecydowanie najlepszy i najbardziej wyrozumiały serwis, co pozwoli cieszyć się dłużej wędziskiem oraz kołowrotkiem, a tym samym lepiej opanować technikę i poznać więcej potrzeb i wymagań co do sprzętu jakie Cię w miarę łowienia dopadną. :) 

Mądrego dobrze posłuchać. Piszę to bez ironii rzecz jasna;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Która z tych wędek będzie lepsza? Pytam bo różnica w cenie między nimi nie jest już duża.
1. Jaxon Inspiral Match 3.90 5-20g
czy
2. Jaxon Charisma Match 3.90 5-20g

Czy ten kołowrotek do tego będzie dobry czy może jakiś inny polecacie?
Jaxon Blue Bird Gt 200

Dziękuję za naprawdę pomocną odpowiedź i od razu dodaję że nie reklamuję żadnego sklepu. Żeby nie było :)

Edytowane przez hege
edycja linków

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy nie poszukałbym na Twoim miejscu jakiegoś teleskopu, bo ja np. wożę wędki w aucie na okrągło i akurat teraz na szerokość mi elegancko wchodzą, ale wcześniej miałem HR-Vke i tam miałem ciągle problem bo walały się po skosie zabierając miejsce w całym bagażniku.  Może jakąś bolonkę  (x-plode) 400cm do 30g, albo Matchówkę (Antaris) 390cm do 20g.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi