Jump to content

Recommended Posts

Witam ponownie! :)

W zwiazku z coraz czestrzymi podrozami do Oslo chcialem zapytac sie jak to naprawde jest z lowiskami w Norwegii - zezwolenia,okresy itp

Kiedys znajomy mowil mi ze mozna bez problemy lapac wszedzie tam gdzie wody sa otwarte lub przeplywowe, jedynie zezwolenia trzeba miec na wody zamkniete - jeziora.

Ale znajac juz ten kraj i wysokosci ich kar - wole dmuchac na zimne :ph34r:

jak to naprawce wyglada? sa jakies okresy ochronne?

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, 

Temat przenoszę do klubu Wędkarstwo w Norwegii, przy okazji zapraszam do dołączenia do klubu. 

Oslo podlega pod OFA - Oslomarkas Fiskeadministrasjon, Wszystkie wody zaznaczone na mapie Oversiktskart podlegają opłacie. 

Zezwolenie na połów w tych wodach możesz kupić na ich stronie Roczna karta wędkarska OFA, osoba dorosła 2018 550,00 NOK, jest tam również zakładka Fiskeregier (zasady wędkarskie)

Polecam również stronę https://www.inatur.no/kart na której możesz również wykupić wyżej wymienioną licencję jak i jedno/kilkudniowe zezwolenie na wędkowanie na wybranym łowisku, jeżeli takowe jest wymagane. O zezwolenie, czy jest wymagane itp. można również zapytać się w sklepie wędkarskim, dodatkowo, nie wiem jak w Oslo, bo jeszcze tam nie byłem ale z tego co zaobserwowałem w mojej okolicy, wszędzie tam gdzie wymagane było zezwolenie wędkarskie, na łowisku była informacja, oraz możliwość opłaty za pomocą sms. 

fiskenorge.jpg

fiskemap.jpg

fiskekort.jpg

fike.jpg

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×