Skocz do zawartości

Jaki sprzęt dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

właśnie zaczynam swoją przygodę z wędkarstwem i chciałbym prosić o porady dotyczące sprzętu. Zamierzam kupić zestaw do Spinningu oraz zestaw spławikowy. Budżet jaki na to przeznaczyłem to na początek 300 zł na zestaw Spinningowy (jakby trzeba było dołożyć parę zł do tego zestawu to jest taka opcja) + 300 zł na zestaw spławikowy. Będę łowił głównie z łódki na wodach jeziora Dąbskiego i zalewu Szczecińskiego. Jeżeli chodzi o spinning to sandacz/szczupak i ewentualnie okoń ale wiem, że okoń już niekoniecznie jeżeli zestaw będzie na szczupaka i sandacza. Spławik to wiadomo biała ryba. Bardzo proszę was o pomoc.

Edytowane przez MarekB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te propozycje. Mam pytanie odnośnie wędki. Jaką ona ma akcje ? zależy mi na średniej akcji. Czytałem już sporo na temat wyboru sprzętu i znalazłem sporo pozytywnych opinii na temat wędziska Jaxon Ferox Ultra Spin. Czy to wędzisko, które mi zaproponowałeś ma zbliżoną charakterystykę pracy ? Generalnie Feroxa nie mogę nigdzie znaleźć, czyżby wycofany z produkcji ? Czy do kołowrotka lepiej dorzucić parę groszy czy ten będzie wystarczający ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troker to wędzisko kompozytowe, oceniłbym go jako MF, więc powinno spełnić Twoje wymagania. Gdybyś zdecydował się na wklejankę, to polecam http://www.okonek.com.pl/konger-wdka-ultris-drop-shot-p-7772.html. Moja Pani bardzo ceni to wędzisko, dynamiczne i mocne. Cała seria Ultris to nietypowe wklejanki, które zachowując walory wklejanki, nie mają efektu przesztywnienia w miejscu wklejenia szczytówki, wyjątkowa konstrukcja.

Kołowrotek w zupełności wystarczy zarówno do Trokera jak i Ultrisa.

Feroxy niestety wycofane z oferty, ale można jeszcze je trafić na Allegro. Też bardzo dobre wędziska, mimo że to Jaxon.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie może na miejscu będą mieli jedno i drugie wędzisko to sobie porównam, pewnie i tak nie będę wiedział, które będzie dla mnie lepsze ale może sprzedawca coś doradzi. Dziękuje za pomoc. Jeszcze jakby ktoś doradził z tym zestawem do spławika. Jakie wędzisko i jaki kołowrotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie liczyłbym na dobrą radę sprzedawcy. Jemu będzie zależało na sprzedaniu wędziska, które dłużej stoi w stojaku. Jeśli Ci się udałoby, to zmontuj zestaw (wędzisko+kołowrotek) i sprawdź wyważenie. Ważne żeby zestaw nie leciał ani "na pysk", ani na dolnik, bo to ma znaczenie dla komfortu wędkowania i zmęczenia ręki.

Dobrze wyważony zestaw powinien tak się zachowywać: 78e9b1865ce3edafmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...