Skocz do zawartości

Łowienie karpiówką na spławik


W3dkarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet lżejszym, potrzeba tylko dopasować zestaw do ryb jakie chce się łowić. Jeśli mają to być ryby małe 0,5 - 1,0 kg to cienka żyłka i zdecydowanie lżejsze zacięcia. Twardym wędziskiem bardzo łatwo o urwanie rybie wargi lub wręcz "wystrzelenie" jej kilka metrów nad głowę. Hol też musi być uważny i ostrożny, wędzisko nie zamortyzuje zrywów ryby a to mówi, iż po zacięciu dobrze jest poluzować nieco hamulec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja używam tele carp 3m. pod spławik. Stosuję 0.20 i waggler 4 g., albo 3+1, lub 2+2 g. Nie mam problemu z zacięciem. Nawet 10 cm drobnica się na karpiówkę zacina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
3 godziny temu, jungu napisał:

Jak dla mnie trochę dziwne przyjmować zamówienia na ryby na forum wędkarskim... tutaj każdy jak będzie chciał rybkę to sobie ją po prostu złowi. ;)

Eeeee, trochę go poniosło z radości i tyle. :D Niech mu się wiedzie i dziadkowi również. :D Podejrzewam też, że to właśnie dziadek "zaszczepił" wędkarstwo u kolegi, no to zamówienia raczej do dziadka, a dziadkowi zasłużone :piwko2:

A co do forum to oprócz wędkarzy, zagląda tu całkiem liczna grupa wszelkiej maści kłusoli i trzeba być naprawdę czujnym aby im przypadkiem nie pomóc. Ostatnia to trolle, ale że to IQ na poziomie białego robaka to wychwycić nie trudno. Ups, zapomniałem. Wpadają jeszcze spamerzy i wszelkiej maści handlowcy, którzy pod pretekstem pytań reklamują sprzęt w konkretnych sklepach lub u konkretnych sprzedawców na "Alledrogo" lub "bezzaufania" OLX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...