Skocz do zawartości

Sklejona wędka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na tym forum i mam problem !

Podczas ostatnich połowów zaklinowała mi się szczytówka i próbując na siłę ją schować oderwała mi się przed ostatnia przelotka. Wędka schowała się cała. Jednak nadszedł czas, aby przykleić przelotkę. Z moim szczęściem gdy przyklejałem "Kropelką" przelotkę klej dostał się między 2-drugi segment a szczytówkę. I mam pytanie jak ją rozkleić ??? Czy debonder do klejów CA pomoże ? Zastosowałem aceton jednak nie zauważyłem różnicy,ale mogę spróbować jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już musisz używać acetonu lub innego rozpuszczalnika to wypróbuj w jakimś neutralnym miejscu czy w ogóle rozpuszcza Twój klej. Aceton ma to do siebie że potrafi rozpuszczać tworzywa sztuczne więc bądź lepiej ostrożny przy użyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, debonder może pomóc, np. taki. Najlepiej żeby to był produkt czeski, bo chińskie a nawet niemieckie potrafią rozpuścić  materiał na który naniesiony jest klej. Jednak w Twoim przypadku, jest to wyjątkowo fatalne połączenie. Jeżeli jest to jakiś tani teleskop (choć tani - drogi to pojęcie względne), warto byłoby zastanowić się "czy skórka jest warta wyprawki". Po takich zabiegach miałbym bardzo ograniczone zaufanie do właściwości użytkowych powyższego wędziska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Ozet napisał:

pomysł z żyletką bym sobie darował... 

No to pozostaje takie coś jak DECOLLEUR 3720 (Debonder rusza wszystko plastik, lakier itp.), ew. moczyć w zmywaczu do paznokci (bezacetonowym), ale tu najpierw zrobiłbym próbę czy nie rozpuści lakieru na wędzisku. Podobno też cyjanoakryl robi się kruchy w temp. powyżej 120st.C - możesz spróbować go wygrzać opalarką w temp. ok 150-180st.C - lakieru to nie ruszy a może się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...