Skocz do zawartości

Kilka pytań o muchówke :)


Kamillo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich nie tylko muszkarzy heh :P


Mam kilka pytań tutaj do Was dotyczących tej super metody. No wiec przejde do sedna ..... a wiec .....


W zimie kupilem od znajomego wedkarza muchóweczke.


Model wedziska to niejaki "MARTIN JM 6" (czytam jak pisze na wedzisku)


kołowrotek Kormoran FlyCor MR35F


Sznur posiadam 2 rodzaje jeden nie tonący (model nie wiem bo nie mam opakowania na niego) na ten łapie a drugi to Cortland 333 HT WF 5F


Pierwsze pytanko to czy to dobry sprzecik i czy to dobre skompetowanie i czy czasem nie przelozyc sznura.


wiem ze zalezy to od rodzaju nurtu itd ale łapie na rzece ROPA woj. Malopolskie pow. Gorlice. i ta rzeka jes bardzo zmienna. raz sa mocne nurty progi wodne a raz ostoja.


Drugie pyt. przypon koniczny montuje Jaxon X6.i po paru rzutach widze na nim gozki. Czy da cos to jak dopne przypon zwykly? Czy na skoczka bedzie działo sie tak samo. ??


Dodam ze mam 23 lata łapie od 13 lat i posiadam w domu wszystki chyba rodzaje wedek (od bata po spinignówki) ale technika muchowa poprostu daje niewiarygodna frajde.


Zaczołem dopiero sie uczyc tej techniki (rzut opanowalełem w skali od 1 - 6 na 5) ale pozostaje dobór much i wiedzy kiedy na jaka sie wybrac. Poki co doswiadczenie zbieram z obserwacji ( co dzieje sie na woda, jaka pogoda na dany gatunek itd.) widze ze forum dopiero to sie rozkreca ale widze ze jest tutaj dosc obeznany "pan"Muchozol (bez urazy) i mysle ze odpoiwie mi na kilka z tych rzeczy.


Dodam ze łapie od niedawna i sprawdzam co na jaka muche najlepiej bierze lecz na koncie mam juz kilka ładnych kleni, (najwiekszy 47 cm złapany na muche) no ale pstraga powyzej 30 jeszcze nie udało sie mi wyciągnąc.


Pozdrawiam i prosze o pomoc. Pozniej wrzuce moze pare foci mojej kolekcji muszek i tego naj Klenika z muchówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...