Jump to content
Sign in to follow this  
stawny

krótki podbierak

Recommended Posts

WItajcie, może się orjętujecie, gdzie znaleść w necie krótki podbierak, niby pstrągowy, ale taki z wysywaną rączką do 1 metra ? Jeśli coś takiego istnieje?

ale nie oznacza to, że nie można go zrobić samemu

O właśnie pokombinować trochę i może da się coś sklecić np: ze starego podbieraka

W życiu trzeba być wszechstronnym...

Pogodzenie dwóch rzeczy, jak wędkowanie i majsterkowanie, może czasami dawać zaskakująco dobre rezultaty.

:P

Ja tam bym radził brać właśnie teleskopowy składany i albo nie rozkładać do końca, albo zwyczajnie rozmontować i pozbyć się jednego czy dwóch elementów. I powinno być spoko.

A ja wpadłam w szał zakupowy i kupiłam narzeczonemu taki podbierak krótki- gumowana siatka, podbierak na krótkiej

rączce z zapięciem zebym go przypinac na plecy do kamizelki- niby typowy dla speeningistów- tylko własnie nie ma tej rączki wsuwanej tylko po prostu krótką

Edited by Aasiaa

Guest woldi

A ja wpadłam w szał zakupowy i kupiłam narzeczonemu

Mogę wysłać do Ciebie na babskie pogaduchy moją żonkę, bo też chcę by wpadła w szał? :D

hehe jasne, tym bardziej, że w Gdyni jesteśmy dość często bo mamy tam rodzinę ;) ale to nie jest tak do końca- mój narzeczony na raz za dużo dostanie więc na rok mam Go z głowy ;)

powiedzcie czy w ogóle taki podbierak krótki to fajna sprawa czy niepotrzebny gadżet?

Edited by Aasiaa

Guest woldi

Na szczupaka musisz mieć duży, pojemny i najlepiej z długą sztycą podbierak, a nie mały wypierdek ;) Już lepiej ręką podebrać

Takich małych podbieraków przeważnie używają pasjonaci połowu pstrąga i lipienia choć ja te gatunki wolę brać w łapy :)

powiedzcie czy w ogóle taki podbierak krótki to fajna sprawa czy niepotrzebny gadżet?

Dla mnie niepotrzebny gadżet, ale co kraj to obyczaj ;) Edited by woldi

no zobaczymy. najwyżej nie będzie używany, dobrze, że nie był drogi. Sprzedawca mi go polecił, mówił, ze jest dedykowany właśnie do

takiego połowu...

Krótki podbierak głównie służy do podbierania, tak jak Woldi napisał:

pstrąga i lipienia

ponieważ te gatunki ryb przeważnie łowi się metodą muchową, czyli stojąc po pas w wodzie, wtedy krótki podbierak jest poręczniejszy i można go przypiąć do kamizeli lub do plecaka.

No tak, już się dowiedziałam. Trzeba wodery dokupić :D

Złota kobieta jesteś możesz być z siebie dumna, ten podbierak bardzo dobry kupiłaś większość ryb jest krótkich i w nim się zmieści a o lipieniu zapomnij nie ma go już ;)  a jak złapie to pewnie umiejętnie podbierze bez przykrości dla tej pięknej i szlachetnej ryby.

Wodery na pewno się przydadzą będzie podbierał klenie :D