Jump to content
Sign in to follow this  
Alexspin

Plecionki JMC Adventure

Recommended Posts

Po przeczytaniu testów PLECIONKA JMC 4X 0,04 I 0,06 MM i PLECIONKA OŚMIOSPLOTOWA JMC 8X zdecydowałem się zainwestować eksperymentalnie i kupiłem tę plecionkę w 5-ciu rozmiarach:

- 0,03mm/3lb,

- 0,04mm/4lb,

- 0,08mm/8lb,

- 0,15mm/18lb,

- 0,21mm/25lb

Wszystkie w kolorze Fluo. Jak dotąd miałem na tyle czasu, żeby wypróbować 0,03 i 0,08. Nawinąłem na multiplikatory i nad wodę:


0,03 to kompletny "niewypał", grubsza 1,5 raza od KAMATSU Techron 0,04, zupełnie płaska jak tasiemka, chropowata, bardzo łatwo rozwarstwia się, ale czego można było spodziewać się po trzysplotowym warkoczyku. Jedyną jej zaletą jest moc, co udowodniła rozginając z zaczepu kotwiczkę Horneta S (4cm, 4g). Cóż z tego, jeśli odległości rzutów z przynętami od 4g do 6g mizerne, osiągały z trudnością około 10m, a po dwóch godzinach wędkowania warkoczyk zaczął się rozwarstwiać i tworzyć brody bardzo trudne do rozplątania. Po trzech godzinach plecionka nie nadawała się do użytkowania w zestawie castingowym. 120 zł poszło do kosza... :(


0,08 okazała się diametralnym przeciwieństwem. Gładka, śliska, bardzo ścisła. Nie miałem akurat innej plecionki 0,08 dla porównania grubości, ale w konfrontacji z MOMOI JigLine MX8 0,14 "na oko" jest prawie o połowę cieńsza od JigLine. Z multiplikatora schodziła jak masełko i przy hamulcu magnetycznym ustawionym aby tylko zlikwidować boczny luz szpuli, przy minimalnej kontroli kciukiem, przez trzy godziny łowienia nie utworzyła się ani jedna broda. Woblerki od 6 do 12g leciały na około 20-30m (nie mierzyłem krokami, tylko obrotami korbki). Żadnych oznak rozwarstwiania, ani utraty koloru. Moc również bez zastrzeżeń, co prawda nie sprawdzona na rybie, ale wyholowałem nią pełnego wody starego gumofilca (kalosza, nie wędkarza).


Jeśli linka utrzyma swoje parametry przez cały sezon, a pozostałe potwierdzą to co prezentuje 0,08, to zagoszczą na dłużej w moich zestawach. 

Edited by hege
edycja linków

Share this post


Link to post
Share on other sites

Że tak powiem zamiast wydawać taką kasę zamów KastKinga z Ali ;-)

JKarp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×