Skocz do zawartości

Zimowy marazm i poluzowane klepki


Wartburg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Alexspin napisał:

Jadę dziś wykupić znaczki i w weekend rozpocząć sezon.:D

O, i to jest męska decyzja. :) A inni niech siedzą przed telewizorem, w ciepłych bamboszach i kocykiem na kolanach. ;)

PS. Dopatrywanie się jakiejkolwiek złośliwości w powyższych słowach, będzie sporym nadużyciem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Wartburg napisał:

Ozet tonę w pierdolniku strużyn korka naskubaniego pierza i ścinkach sitowia. poprosze o łagodny wymiar kary :)

 

Andrzej, jako artysta rozgrzeszon jesteś. Mało tego, udzielam Ci duchowego wsparcia w Twoim trudzie i znoju. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ozet napisał:

A inni niech siedzą przed telewizorem, w ciepłych bamboszach i kocykiem na kolanach. ;)

Ja mam nadzieję, że w niedzielę wyskoczę nad Pilicę. W sobotę mam wianek na budowie, więc czas ruszyć cielsko.  Nie było czasu na TV i siedzenie. Karta opłacona już kilka tyg temu. Ubiorę się ciepło, wezmę sobie fotelik i kocyk na kolanka, termos herbaty i pobawię się z okoniami. A jak już zalew puści, to dopiero zacznę konkretny sezon. :P

Edytowane przez Jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jotes napisał:

Ja mam nadzieję, że w niedzielę wyskoczę nad Pilicę. W sobotę mam wianek na budowie, więc czas ruszyć cielsko

 

20 godzin temu, Ozet napisał:

O, i to jest męska decyzja. :) A inni niech siedzą przed telewizorem, w ciepłych bamboszach i kocykiem na kolanach. ;)

;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słusznie zauważyłeś pływała
....do czasu kiedy nie przyjechali melioranci :/
Teraz pare odcinków tego cieku konsekwentnie rewitalizują bobry. Z ryb kiełbie płotka jelce oraz  ciernik, a jak mawiają starzy wszystko było..... latem widzialęm jak ktoś metodą "tradycyjną" wyłuskał miętusa stąd pomysl aby na wędke poszukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎14‎.‎02‎.‎2019 o 19:25, Jotes napisał:

Alex, miło było, ale Twoja Zika (nie wiem czy dobrze zapamiętałem imię?) złamała mi serce. Jest fenomenalna, już się zakochałem. ;)

Bardzo dziękujemy za ciepłe przyjęcie :) Suczka zwie się Ziva

IMG_20190215_174116.jpg

Przepraszamy, że nie mogliśmy zostać dłużej, ale Monikę dopadła akurat "choroba kobieca", a ja byłem zmęczony po podróży z Poznania. Mam nadzieję na spotkanie nad wodą, gdy się ociepli i pogoda ustabilizuje. :)

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Alexspin napisał:

Mam nadzieję na spotkanie nad wodą, gdy się ociepli i pogoda ustabilizuje. :)

Jak tylko zalew "się puści", to zaczną się okoniowe brania. Zapraszam! ;)

Ja w sobotę wyskoczyłem nad Pilicę. Kijek wypróbowany, zachowuje się pięknie. Bez trudu stosowałem ciężarek 12 g (wędka 0,8 do 5 g!). Miałem nadzieję na kontakt z okoniem, ale jak zawsze figa z tego wyszła (nadzieja, to matka...). Dopiero po zmianie kija i wielkości paprocha już w pierwszym rzucie miałem tą przepiękną melodię gwiżdżącego hamulca i żadnej możliwości zatrzymania ryby na haczyku. Ale około 1 minuty posłuchałem najpiękniejszej melodii dla ucha wędkarza. Prawdopodobnie był spory sandacz, więc dobrze, że się spiął. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasunęła mi się pewna myśl. Wprawdzie dotyczy innego tematu, ale tam nie napiszę żeby nie zaśmiecać właściwego wątku. W tym temacie, będzie pasować akuratnie. Mianowicie myślę sobie, wydatek marnych 900zł zaledwie, a ileż może przynieść frajdy na te długie zimowe wieczory. :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 700 można kupić komplet agarowych przelotek do klejonki :)

I da dokadkę....
Wyważanie kija:
Pełna germina 2.70 skracana ok 20 cm, "dolnik 1,30 rury alamniamniawej o grubosci ścianki 4mm.
Wszystko fajnie ale leciała na morde wyrywająć nadgarstek łokieć i bark.
Kuracja polegała na aplikacji pęta zbrojeniowego 12mm żebrowanego w dolnik :)
Pomogło 45 cm bieżących i działa  
:ph34r:
XFWge1GWYrhYaut9TublZamZwk6rWyI7S4c5A3ekksnlyP2O6f99XM9GURWOEXy4NME0Ccc4O0zJtghbnZv94T9n4-BBb5a0GI-8-TXiYY1zK5_hbH25A0Qf73VfE6sJUFV9E-AHND_lCnoCZny55-N9Wa.thumb.jpg.fa4d7c981625d8519e65df5ee18642c8.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2019 o 09:53, Jotes napisał:

(...)Kijek wypróbowany, zachowuje się pięknie. Bez trudu stosowałem ciężarek 12 g (wędka 0,8 do 5 g!). (...)

Oj, to nieźle niedoszacowany, a wygląda bardzo delikatnie. Dzięki Jarku za podpowiedź, bo Monika się bardzo obawiała przekroczenia CW. Uważa Cię za autorytet, więc teraz będzie spokojniejsza gdy zasugeruję Jej przynęty 7-8g.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Alexspin napisał:

zasugeruję Jej przynęty 7-8g.:)

Alek, ja testowałem tę nową, delikatniejszą szczytówkę (mojej roboty) i świetnie sobie poradziła. Oryginalna jest zdecydowanie mocniejsza, więc nie będzie problemów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do poluzowanych klepek, jesienią przy ozdabianu oczka kamieniami trafiłem na dość ciekawy okaz. Kamloty jak to bywa w rolnictwie z całego pola były zwożone na jedną kupkę skąd je później brałem, były tam naprawdę różne ale drugiego takiego nawet podobnego nie trafiłem. Kamień czarny, z delikatnymi wypustkami i zagłębieniami, waga ok 4 kg czyli jak na swój rozmiar dość ciężki i co ciekawe przyciąga go magnez. Jest tu na forum jakiś geolog amator aby podsunął jakiś pomysł?

WP_20190301_009.jpg

WP_20190301_010.jpg

WP_20190301_018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, jungu napisał:

Kamień czarny, z delikatnymi wypustkami i zagłębieniami, waga ok 4 kg czyli jak na swój rozmiar dość ciężki i co ciekawe przyciąga go magnez. Jest tu na forum jakiś geolog amator aby podsunął jakiś pomysł?

Adam, tu potrzebny byłby raczej jakiś  astrofizyk, bo niewykluczone że trafił Ci się okaz, prawdziwy skarb w postaci meteorytu. Taką poszlaką mogą być właściwości magnetyczne tego "kamienia". A ilu ludzi na ziemi może się poszczycić posiadaniem kawałka materii kosmicznej? Oglądałem z dziesięć lat temu, taki reportaż o niemieckim poszukiwaczu meteorytów, dla którego były one niezłym źródłem dochodu. Dostawał za nie od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy euro, zależnie od wielkości i składu chemicznego. Niewiele już z tego reportażu pamiętam, ale na pewno kluczową przesłanką dla tego poszukiwacza, że trafił na meteoryt, był magnetyzm znalezionej materii. Nie wiadomo z czym masz do czynienia, ale może warto było by dać jakieś ogłoszenie? Zainteresowani fachowcy w dziedzinie meteorytów na pewno się znajdą. Najlepiej żebyś miał opinie/ekspertyzy z różnych źródeł, żebyś nie sprzedał "za grosze" czegoś co jest warte grube tysiące. A wszelkich maści cwaniaczków nie brakuje.

Edytowane przez Ozet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jungu napisał:

co ciekawe przyciąga go magnez.

Kamienie w Puma Punku też posiadają właściwości magnetyczne. Pisz do Giorgio Tsoukalosa, bo być może czeka Cię świetlana przyszłość - dołączysz do odkrywców. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba naprawdę znalazłeś meteoryt! Wygląda, jak chondryt węglisty. W UK taki kamień wystawiony był za cenę wywoławczą 148 tys dolców. Posłuchaj Zbyszka i podchodź do tematu z dużą ostrożnością, nie daj się wydymać cwaniakom! Poszperaj w necie, zrób dobre fotki w różnych ujęciach, porób pomiary (wielkość i waga), wyślij gdzieś fotki (najlepiej w kilka miejsc) i czekaj na odpowiedzi. Być może znalazłeś niezłego SUVa, a może nawet chałupę? ;) Daj Ci Bozia!

Edytowane przez Jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...