Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Jotes napisał:

To mogą być pstryknięcia okoniowe, nie koniecznie sandaczowe. I dlatego nie możesz zaciąć, a jeśli nawet Ci się uda, to po krótkim, zdecydowanym holu rozrywasz mu mordę i tracisz. Z opowieści moich kolegów wiem, że sandaczy (w Szwecji!) szukali w jeziorach, a nie w kanałach, a i to nie było jakimś szałem. Owszem, łowili, ale takie po 50-55 cm, większych nie trafiali. I to byli fachowcy od połowów sandaczy, a nie jakieś paproki, więc o nieznajomość tematu nie da się ich podejrzewać. 

Jotes - wielki szacun dla wędkarzy z takimi umiejętnościami, ja jeszcze „raczkuję” w tym temacie. Fakt, jestem młody ale śmiem uważać, że nabrałem też sporo pokory. Wcale nie uważam, że pozjadałem wszystkie rozumy. Uczę się i chcę dalej szlifować umiejętności jak i zdobywać wiedzę. Poniekąd po to właśnie zacząłem ten temat. Narazie nie mam dostępu do łodzi, a w tej chwili nie mam możliwość ponoszenia dość sporych kosztów z nią związanych. Wszystko w swoim czasie. Korzystam więc teraz z tego co jest mi dane. A myśle, że próbować należy. I czekać na ten moment kiedy zostanie mi dane wyciągnąć pierwszego sandacza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, Badvantage napisał:

Narazie nie mam dostępu do łodzi, a w tej chwili nie mam możliwość ponoszenia dość sporych kosztów z nią związanych. Wszystko w swoim czasie.

Spoko i szacun. Ja też od czegoś zaczynałem, a zaczynałem z brzegu, potem był jeden ponton, potem drugi, potem pierwsza łódź, itd, itp. Przeglądałem link do strony tego Twojego jeziora, widziałem tam jakiś strzępek mapy batymetrycznej, widziałem tam ekran echosondy z dokładnymi namiarami na GPS. I właśnie ten ekran echosondy mnie zainteresował, bo były na nim zaznaczone miejsca, w których mogą być sandacze. Są to te miejsca zaznaczone kolorem granatowym i niebieskim - 8-9 m głębokości. A takie właśnie lubią sandacze o tej porze roku. Sama mapka niewiele mi mówi, ale oglądając ją, oceniam, że z brzegu mógłbyś dorzucić w te miejsca... 

A co poza tym? Masz fantastyczne warunki na łowisku. Masz możliwość połowu "króla" wód śródlądowych. Ale mnie osobiście fascynuje połów okoni, a o szwedzkich nasłuchałem i naczytałem się do oporu. Mogę Ci tylko pozazdrościć... :( 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja łowię już tylko na boczny trok (tylko jesienią!). Przynęty od 3 do 5 cm. Sandacze też trafiam... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja jak pisałem, kiedyś próbowałem ale te zaczepy... Mam drugą wędkę tylko muszę dokupić kołowrotek i pewnie wypadało by spróbować ponownie. A jeszcze jedno, jakie mniej więcej długości preferujesz? W sensie długość bocznego troka i długość do przynęty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
41 minut temu, Badvantage napisał:

No ja jak pisałem, kiedyś próbowałem ale te zaczepy...

Wszystko zależy od wytrzymałości wędkarza - nie kija i nie żyłki. Mojemu koledze próbującemu łowić w moich miejscówkach, nerwy puściły po stracie kilku ciężarków i kilku kompletnych zestawów. Mnie nie zraziła nawet strata pierwszego kilograma ciężarków. Strata, która pomogła wyryć na trwałe w mojej pamięci podwodne ścieżki, którymi od tej pory mogłem bezpiecznie przeciągnąć zestaw i łowić duże ilości okoni, szczupaków i sandaczy, bez dalszych strat.

A jak łowię? Naśladuję ten sposób. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapoznam się z tematem po pracy. Ale na ten rok już chyba wystarczy moich wypadów. Zimowa aura wpędzić mnie może w nielada chorubsko więc czas najwyższy powiedzieć stop. Rybki odpoczną ode mnie a ja od nich. Będzie czas na przemyślenia, wyciągnięcie wniosków i przygotowanie przed wiosną.

Wielkie podziękowania chłopaki za Wasze cenne rady i podzielenie się podpartą doświadczeniem wiedzą, szacunek;) A ja sam napewno dam znać kiedy już wybiorę się znowu nad wodę. Pozdrawiam i wesołych świąt rzyczę!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi