Skocz do zawartości

Spining DAIWA TOURNAMENT AGS 240/14-42g, Kołowrotek D.A.M. Quick Victor 5000


Kris 79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na forum nowy, dlatego też na początku chciałbym wszystkich serdecznie przywitać i pozdrowić!!!

Jestem średnio doświadczonym poławiaczem szczupaków i sandaczy z przewagą tych pierwszych. Głównie rzeka Bug, Huczwa oraz jeziora Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego.

 Noszę się z zakupem sprzętu jak w temacie. Do tej pory poławiałem tańszymi zestawami  i delikatnie mówiąc biednego nie stać na kupno taniego badziewia:

- połamane szczytówki i w cale nie przy holu dużych okazów, tandetne wykonanie, odpadające lub wyginające się przelotki, opisy tych spiningów ni jak się mają do faktycznych osiągów nad wodą'

- kołowrotki terkoczące, odpadające korbki i kabłąki po paru wypadach kompletnie nie zdatne do pracy w ciężkich warunkach zarówno pod względem pogodowym jak i mechanicznym          

( tzw. jednosezonowce ).

Pod koniec sezonu kupiłem sprzęcik z średniej półki Spining Shimano technium 1,9m cw - 7-21 + kręciołek Shimano Nexawe 3000 no i całkiem inna kultura pracy ale to na ponton z brzegu nie za bardzo wychodziło no i trochę za słaba na większego  szczupaka.

Zwracam się z prośbą do tych którzy z tym sprzętem mieli do czynienia o wyrażenie swoich opinii na temat ww zestawu, czy warto bo trochę kosztuje.  Ewentualnie o wskazanie innego godnego polecenia sprzętu w tym przedziale cenowym ale w głównej mierze chciałbym się skupić na zestawie z tematu.

Kij - 1500zł

Kołowrotek - 800zł

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spining DAIWA TOURNAMENT AGS 240/14-42g, Kołowrotek D.A.M. Quick Victor 5000

Do tak fantastycznego spinningu nie będzie pasował jakiś zwykły niemiecki kołowrotek, o którym mało jest opinii w necie. A jeszcze w dodatku wyprodukowany w Chinach. Tylko z tym kołowrotkiem będzie to stanowiło jakiś sensowny/kompletny zestaw. I są przecież dla siebie stworzone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą cenę masz wędkę ST Kroix amerykańską legendę,absolutny światowy top z dożywotnią obsługą gwarancyjną.........daiwa to dobra frma,sam mam spina  legendę  tej firmy starą daiwe powermescha  240cm 5/25cw i nigdy jej nie sprzedam,ale mimo to st kroix to st kroix,raz połowisz na tego kija ,inne będziesz omijał  z daleka... taka miłosć jak piszą kumaci fani na całę życie....dla nie dowiarków...jest filmik na yutube jak facet na kija tej marki mojo bass do 25cw podnosi z ziemi 5 kg cukru........może ktoś zrobi taki test z Daiwą......

 

Edytowane przez Janusz Bieszczadzki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P

5 godzin temu, Jotes napisał:

Spining DAIWA TOURNAMENT AGS 240/14-42g, Kołowrotek D.A.M. Quick Victor 5000

Do tak fantastycznego spinningu nie będzie pasował jakiś zwykły niemiecki kołowrotek, o którym mało jest opinii w necie. A jeszcze w dodatku wyprodukowany w Chinach. Tylko z tym kołowrotkiem będzie to stanowiło jakiś sensowny/kompletny zestaw. I są przecież dla siebie stworzone. 

Panie Jotes dziękuję za podpowiedź poczytałem o tym kołowrotku Daiwa no i wydaje mi się że faktycznie to jest dobry duet. Tylko trochę drogi. Mam pytanie co pan sądzi o tym kołowrotku do tej wędki Shimano Baitrunner XT-B LC 5500 MEDIUM* wiem że to już bedzie para dobierana no ale Shimano to też górna półka?

Wędka napewno będzie DAIWA TOURNAMENT ponieważ ten ST Kroix to korkowiec  a poza tym kolega który ją testował skutecznie mi ją obrzydził wulgaryzmami ha ha.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...