Jump to content
wind

Gruntowe 2019

Recommended Posts

51 minut temu, Mocarny napisał:

Zawsze mnie fascynowalo jak ktoś tak precyzyjnie opowiada o sprawach często pomijanych. Sam szczerze zawsze zastanawiałem się po co aż tak precyzyjnie gruntować, skoro można po prostu "strzelić" jakaś głębokość, ustawić spławik aż się położy i minimalnie zmniejszać aby w końcu stanął. 

To to samo tylko od drugiej strony. :) Nie jest to błędne i całkiem sporo osób uważa, że jest to łatwiejsze, gdyż wizualnie widać ile żyłki leży na wodzie. To tak jak z hamulcem w kołowrotku, jedni preferują przedni inni tylni :D a najważniejsze aby działał poprawnie.

Mój sposób znasz i ja go preferuję, gdyż nie muszę się zastanawiać, czy przypadkiem ostatnia śrucina wyważająca spławik nie leży na dnie. Tak, :) jednopunktowe wyważenie spławika stosuję rzadko i wyłącznie przy przepływance podczas obławiania rynny, gdy chcę aby przynęta jak najszybciej znalazła się przy dnie.

Edited by Docio

5 hours ago, Mocarny said:

Zawsze mnie fascynowalo jak ktoś tak precyzyjnie opowiada o sprawach często pomijanych. Sam szczerze zawsze zastanawiałem się po co aż tak precyzyjnie gruntować, skoro można po prostu "strzelić" jakaś głębokość, ustawić spławik aż się położy i minimalnie zmniejszać aby w końcu stanął. 

Można strzelić ale w ten sposób nie będziesz w stanie dokładnie sprawdzić dna. Zwłaszcza przy łowieniu batem można precyzyjnie wybrać miejsce do zarzucania zestawu. Często niewielka różnica sprawia że ryby zaczynają brać.

18 minut temu, zwykły michał napisał:

Często niewielka różnica sprawia że ryby zaczynają brać.

A najczęściej bywa tak, że te największe już nie odżywiają się zooplanktonem ani niczym innym unoszącym się w wodzie lecz żerują na bentosie, czyli organizmach żyjących na dnie lub w nim. Oczywiście te największe to dorosłe osobniki, które na filmie dostarczają Ci dodatkową dawkę adrenaliny i endorfiny. Znaczy samo szczęście i zdrowie. :D 

W dniu 12.08.2019 o 09:19, Mocarny napisał:

Zawsze mnie fascynowalo jak ktoś tak precyzyjnie opowiada o sprawach często pomijanych. 

Pytanie czy ktoś chce łowić ryby czy  chce kontaktu z naturą a ryby są pretekstem.
:P

Edited by Wartburg

Cisza w temacie, więc myślę że nie macie mi za złe wrzucania tu swoich wypraw, a i zawsze coś ciekawego podpowiecie :)

Cztery kuku na włosie - bardzo złe założenie. Haczyk nie może być w poprzek, gdyż gdy ryba zasysa przynętę to hak "staje" jej w poprzek, na zewnątrz pyska.

Pellet. Po co ćwiczyć "koronkarstwo" w powiększaniu otworu. O wiele wygodniej przeciąć pellet na pół a otwór będzie krótszy i łatwiej nałożyć. Poza tym jest zasada, czym nęcisz na to łów. Widziałem, że pęknięty pellet wywaliłeś do wody, czyli nie poszedł do zanęty a to dwa różne zapachy.

Połamania. :) 

Znów z małym poślizgiem ;) 

W ubiegłym tygodniu wybraliśmy się z Pawłem na nockę nad Wisłę do Leszkowych. 

Nad wodą spotykamy się około 15.00 i zaczynamy łowić. 

IMG_20190830_192248.jpg

IMG_20190830_192245.jpg

Zaczęło się całkiem obiecująco od całkiem ładnego leszczyka. Później było już tylko słabiej. Pojawiły drobne płotki, krapie i leszczyki, kilka cert z tego może ze dwie wymiarowe. W nocy udało mi się wyholować niedużą brzanę. 

Jeszcze wieczorem koledzy z sąsiedniej główki mieli nieproszonego gościa ... krowę :D 

IMG_20190830_191712.jpg

IMG_20190831_052800.jpg

Noc była mglista i chłodna więc wyczekiwałem świtu. 

Wielka rzeka w nocy to całkiem inna bajka niż Nogat czy jezioro. Bobry, spławiające się wielkie drapieżniki i klimat czarnej nocy rozpalają wyobraźnię ;) .