Jump to content

Recommended Posts

No i skorzystałem z rad Panów. Pogoda wietrzna, 5 stopni, duża fala. Łącznie 6 brań. Na haku zameldował się 4 ryby. Pierwsze skrzypce grał wirujacy ogonek 8 g i 10 cm Cannibal o kolorystyce szczupaka. 

DSC_0928~2.JPG

DSC_0929~2.JPG

DSC_0930~2.JPG

DSC_0931~2.JPG

DSC_0932~2.JPG

Cześć. Dziś kilka godzin nad wodą. Kilka brań i dwa wyjęte ryby. 60 i 54 cm. Cannibal i inne wynalazki nie skutkowały. Silny wiatr utrudniał obserwację pracy przynęty. Sprawdził się poczciwy Relax na 4 g główce. Nie chcę na forum bawić się w żaden teleturniej ale zachęcam do podzielenia się opiniami w sprawie obcinek zębatych. Otóż łowię na zbiorniku znanym z dużych okazów szczupaków i sumów. Trzy razy zdarzyła mi się obcinka na 40 cm stalowym przyponie do 15 kg. Wygląda to tak. Rzut, szybko nawijam plecionkę żeby wyczuć opad. Nie udaje mi się, czuję pstryknięcie i luz. Bez zacięcia, bez oporu ryby na wędce. Ściągam samą plecionę. Czy sum jest w stanie obciąć plecionkę? I prośba kolejna. Proszę o sugestie sprawdzonego, mocnego kija na spin. Do 2.50 cm, głównie na wodę o słabym nurcie. Cel szczupak. Kijek ma być czuły z zapasem mocy, krótki dolnik. Cw do 20 g. Chciałbym móc nim obsłużyć przynęty również od 5 g. 652463179_DSC_09472.thumb.JPG.9fe5a735ff6a6cf05bd78c25fcb5409f.JPG

DSC_0949~2.JPG

4 minuty temu, Okoniarz500 napisał:

Bez zacięcia, bez oporu ryby na wędce. Ściągam samą plecionę. Czy sum jest w stanie obciąć plecionkę?

Szczupal! Sum musiałby pomemlać trochę i czułbyś go kilka/kilkanaście sekund. Ja miałem wiele obcinek szczupakowych wolframu nawet 35 cm do 15 kg. Odkąd zacząłem stosować 45 cm, to już się nie powtórzyło. ;) 

3 godziny temu, Okoniarz500 napisał:

Proszę o sugestie sprawdzonego, mocnego kija na spin. Do 2.50 cm, głównie na wodę o słabym nurcie. Cel szczupak. Kijek ma być czuły z zapasem mocy, krótki dolnik. Cw do 20 g. Chciałbym móc nim obsłużyć przynęty również od 5

Mikado Inazuma Flash Perch 2,40 do 18g wklejka okoniowa, ale z potencjałem. 

Na You Tube jest masa video z jej udziałem.

A odnośnie przyponów, to pękają lub dają się przegryźć te najtańsze. Na takich rzeczach niestety nie można oszczędzać. Częstsze zmienianie przyponu na nowy, również powinno zniwelować częstotliwość obcinek. 

Pozdrawiam #No Kill 

Dziękuję za uwagi. Na yt widziałem jak posługuję się nią Smółek. Kijek tani ale może wart swojej ceny. Kiedyś się na nim zastanawiałem. Chyba się skuszę. Co do przyponów. Już dawno przestałem kupować te tańsze. Dragon Tytan 14kg/40cm 51-014-40. Nie jest to reklama, ale biorę te. 

Edited by hege
edycja linka

7 godzin temu, AutorVidmo napisał:

Mikado Inazuma Flash Perch 2,40 do 18g wklejka okoniowa, ale z potencjałem

Mam ten kijek i z całym sumieniem mogę polecić. Spory zapas mocy, szybka akcja i tak jak napisałeś najlepiej czuć na nim przynęty od 5 do 20g (woblery i obrotówki też dobrze też się prowadzi poniżej 5g). Dokupiłem też drugą sekcję szczytową i przerobiłem na bardziej delikatną, dzięki temu za dodatkowe 100zl mam świetne wędzisko na paprochowe okonie.

A to ciekawe. Gdzie można kupić tę dodatkową, czulszą sekcje o której pisałeś powyżej? Jakiś dedykowany zestaw tuningowy? Czy dobrane z innego kija? 

Edited by Okoniarz500