Jump to content
Sign in to follow this  
Guest GrubaRyba1980

Jaka wędka dla początkującego??

Recommended Posts

Guest GrubaRyba1980

Mój syn od zawsze był zafascynowany rybami 

niestety nie było go stać na wędkę.

więc z żoną chcemy kupiić mu nową wędkę w prezencie

wymagania:

zmieści się do polonez atu 1.6

nie wiecej niż 100 złotych bo to gówniak jeszcze :bije:

Pozdrawiam Franek:)

Cytat

Zanim założysz temat na tym forum najpierw sprawdź, czy podobny już istniejący temat nie zawiera odpowiedzi na Twoje pytania.

Jeżeli nie znalazłeś podobnego tematu i liczysz, że pomożemy Ci rozwiązać Twój problem, postaraj się w swoim temacie udzielić nam jak najwięcej informacji:

- określ metodę połowu na jaką będziesz wędkował.

- typ wody, czyli stojąca, wolno płynąca, płynąca z silnym nurtem

- ryby jakie masz zamiar łowić, czyli rekreacyjne połowy drobnicy, średnie ryby, okazy. ( mile widziane konkretne gatunki ryb )
- jak daleko będzie łowił (przy brzegu/pomoście na długość wędziska, na kilka długości wędziska - odległościowo, powyżej 25m - match);
Jeżeli będziesz wędkował metodą spinningową, morską lub muchową, napisz jakie przynęty będziesz stosował podaj również ich wagę oraz długość. 

W polonezie ATU /niezależnie od zamontowanego tam silnika/ mieszczą się rozmaite sprzęty jak nie w bagarku to podpięte do uchwytów nad drzwiami :)
Zapytam nieśmiało czy polonez posiada resory od kombi i sprężyny od trucka, bo inaczej czarno widzę wyjazdy nad wodę :P

PS poza tym co przypomniał admin, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, więc zazwyczaj ze dwa-trzy zestawy by się przydały chyba że chodzi o połów jedną metodą w jednym lub podobnych miejscach.

11 godzin temu, GrubaRyba1980 napisał:

Mój syn od zawsze był zafascynowany rybami 

niestety nie było go stać na wędkę.

więc z żoną chcemy kupiić mu nową wędkę w prezencie

wymagania:

zmieści się do polonez atu 1.6

nie wiecej niż 100 złotych bo to gówniak jeszcze :bije:

Pozdrawiam Franek:)

Chciałoby się skomentować wymowę tego postu, ale nie mnie oceniać. Zacząć należałoby od początku, czyli karty wędkarskiej. Następnie od miejsca połowu, czyli opłat licencyjnych, bo mandat za kłusownictwo na pewno zaboli. Jeśli to wody ogólnodostępne to:

bat 398 cmżyłka 0,16 mmhaki 14spławik 1,5 gspławik 3,0 gspławik 2,0 gśrutmiarkawypychaczsiatka 65 cm,

całość 113,19 pln. Wszystkie propozycje przykładowe i można się na nich oprzeć w innym sklepie internetowym lub realnym sklepie mając spisane wszystko na kartce, wtedy koszt przesyłki odpada.

Jeśli jednak mają to być stawy komercyjne to całość się nie nada, gdyż tam praktycznie króluje karpik a koszty podskoczą co najmniej do ok 300 pln.

2 godziny temu, Docio napisał:

Chciałoby się skomentować wymowę tego postu, ale nie mnie oceniać.

Docio, niepotrzebny Twój trud z doradztwem. Zajrzyj w profil tego typa i wszystko będzie dla Ciebie jasne.

Ano masz rację. Tym razem ja dałem się nabrać temu...

Ale może przyda się faktycznie potrzebującemu z minimalnym budżetem.

Edited by Docio