Skocz do zawartości

Czy można łowić okonie w kwietniu?.


AutorVidmo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moje pytanie odnosi się do połowu OKONIA metodą SPININGOWĄ w kwietniu. Czy jest to dozwolone w tym okresie ? 

Wiadomo oczywiście, że jest to okres ochronny szczupaka i jego łowić nie wolno, ale jak wygląda to jeśli chodzi o okonia ?

Dodam, że należę do Szczecińskiego okręgu. 

Edytowane przez hege
Edycja tytułu tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Docio napisał:

Hmmm, a sprawdzałeś w zasadach połowu na ten rok w swoim Okręgu?

Odstępstwa od zasad zawartych w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb na wodach PZW w Szczecinie. 

Punkt 7 mówi, że jest zakaz połowu ryb metodą spiningową, muchową oraz trollingową na wszystkich zbiornikach należących do Okręgu PZW w Szczecinie. 

Niby informacja jasna, ale wcześniej się nie spotkałem z takim zakazem i stąd moje zdziwienie na dzisiejszym wypadzie, kiedy zwrócono mi uwagę. Być może to nowy przepis w moim okręgu w tym roku 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co szukać? Dostajesz z licencją. Szukanie dotyczy licencji okresowych w innym Okręgu i zaczynam od "składki" poprzez "nasze wody" i "ochrona wód". No chyba, że jest wprost link do "zasady połowu". Można też napisać e-mail o przesłanie linku to takowych zasad i przypadkiem nie pisz, że nie odpisują. :) 

Po odpowiedzi autora postu widać, że nie miał najmniejszego problemu ze znalezieniem tych zapisów. Większym problemem jest fakt, że w ogóle do tej pory nie był nimi zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wind napisał:

Nie odpisują :(

U mnie się jeszcze nie zdarzyło. Dodam, że piszę całkiem prywatnie, bo jak z pozycji redakcji, to nie wiem czemu zaczynają od zarybień, choć o to w ogóle nie pytam. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe. :) 

Zaczynam od "Dzień dobry" a potem "na Państwa stronie nie mogę znaleźć..." i dalej samo leci. Wszystko grzecznie, może nawet sugestywnie nieporadnie, tak aby czytający poczuł wyższość i sam się rozgadał przed ułomnym. :D 

Jednak przyznać muszę, że raz się nie udało i mnie przechytrzono. Korespondencyjnie wszystko poszło zgodnie z planem, umówiłem się na opłacenie składki okręgowej w innym okręgu. Opłata wyniosła mnie zdecydowanie taniej przy planowanym dwutygodniowym pobycie nad wodą niż opłaty kilkudniowe (płacę tylko 50% za okręgówkę, za kilkudniowe zniżek nie ma), a w perspektywie był kolejny kilkudniowy wypad nad te wody. 

No to się pojawiłem skoro świt przed zamkniętą jeszcze siedzibą Zarządu i nie rozumiałem dlaczego rozpoznano mnie po samochodzie. Zaproszono do środka, poczęstowano gorącą kawą i podstawiono pod nos raporty wykonanych zarybień. Nic dodać, nic ująć, byłem w szoku i chyba każdy by był. Dopiero potem dowiedziałem się, że Jotes puścił wici, ze Redaktor przyjedzie i będzie opisywał wodę.

Kontrola mieszana PSR i Policji też była fajna. Policjant stanął, popatrzył na mój obóz nad rzeką i już słyszałem jak mówi "no to pora się zwijać, zakaz biwakowania" ale nie , powiedział wprost "fajnie się pan tu urządził". Szczęka opadła na glebę a z szoku wytrącił mnie PSR pytając czy w siatce są ryby. Od razu zaproponowałem kawę ale nie, uśmiechnięty policjant podziękował i powiedział, że pora jechać dalej. Do dziś jak to wspominam, to samemu nie chce mi się w to wierzyć. :D A wszystko przez Jotesa. :D 

Przypomniałem sobie, że mam relację z tego wyjazdu. KLIK

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wartburg napisał:

Wind nie strzelaj!!
Kadry samorządowe i wyższe mamy takie jak widać naokoło a ludzie ogarnięci którzy serio do samorządu /rozsądnie rozumianego/ nadawali by się znakomicie marnują się na rybach :/

Może dlatego, że od polityki można sparszywieć a wędkarze to mimo wszystko ludzie ceniący estetyczny i naturalny ład przyrody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2019 o 15:55, Docio napisał:

A po co szukać? Dostajesz z licencją. Szukanie dotyczy licencji okresowych w innym Okręgu i zaczynam od "składki" poprzez "nasze wody" i "ochrona wód". No chyba, że jest wprost link do "zasady połowu". Można też napisać e-mail o przesłanie linku to takowych zasad i przypadkiem nie pisz, że nie odpisują. :) 

Po odpowiedzi autora postu widać, że nie miał najmniejszego problemu ze znalezieniem tych zapisów. Większym problemem jest fakt, że w ogóle do tej pory nie był nimi zainteresowany.

Był był zainteresowany, jednak wędkarz to też człowiek i ma prawo do przeoczenia. Tym bardziej, że to nowy przepis w tym roku, w moim okręgu, a ja sam nie spodziewałbym się, że mogą wprowadzić taki absurd. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru nikogo oceniać za jego postępowanie, ale przeczytaj swój pierwszy post i sam oceń, czy nie nastąpiła sprzeczność z tym co teraz napisałeś. Jak mogłeś być zainteresowany skoro informacja zaskoczyła Cię na łowisku? W dodatku pod koniec kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Docio napisał:

Nie mam zamiaru nikogo oceniać za jego postępowanie, ale przeczytaj swój pierwszy post i sam oceń, czy nie nastąpiła sprzeczność z tym co teraz napisałeś. Jak mogłeś być zainteresowany skoro informacja zaskoczyła Cię na łowisku? W dodatku pod koniec kwietnia.

Otóż w tym roku z pewnych przyczyn opłaciłem kartę bardzo późno bo z końcówką kwietnia i tak jak napisałem w odpowiedzi przeoczyłem owy punkt regulaminu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...