Skocz do zawartości

Jaki sprawdzony sprzęcik polecacie na duże jeziora


Hoori
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pisze z zapytaniem jaki kij oraz kołowrotek polecacie na dużego szczupaczka, przebywam w Szwecji i mam pod nosem jeziorko ale wędki spiningowej nie posiadam, czasami rekreacyjnie wybieram się  na łódkę lecz  prawie 3.5 metrowy kij jest nie wygodny do rzucania no i ciężar robi swoje z góry dziękuję za pomoc :) 

P. S cena nie gra roli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się mądrzyć, bo mam małe doświadczenie. Ale mogę Ci polecić kije Savage Gear Black Savege zarówno casting jak i spining . Oraz Abu Garcia Seria Mass Beast. Jeżeli cena rzeczywiście nie gra roli. Ja używam :

http://savage-gear.com/pl/product/black-savage/ wersja 251cm 20-60g-CW, wiem bardzo duży ciężar wyrzutowy jak na polskie warunki ale mi się  udaje łowić szczupaki 50cm a nawet 40cm na przynęty od 12,5 cm o wadze minimum 20 gram + jig i  kij się już dobrze ładuje.
Albo wahadła one są małe ale dużo ważą i tak omijam problem gdy biorą na mniejsze przynęty.

Wada kija słabe wyważenie mój kołowrotek ma 347 gram a i tak środek ciężkości zaczyna się na początku foregripa. Ale, to mi nie przeszkadza wydaje mi się , że wręcz tak jest dobrze bo kij w takim typowym jigowaniu bardzo łatwo podbija przynętę i nie męczy ręki ,do powolnego zwijania jest gorszy trzeba koniec dolnika wsuwać pod pachę i lekko opuścić kij ku dołowi, ale się przyzwyczaiłem.

Kołowrotek Penn Batlle II 3000 http://www.pennfishing.com/penn-reels-spinning-reels-penn-battle/penn-battle-ii-spinning/1347894.html#start=4
 

Plecionka sufix gore 832 0,18mm

Przypony albo dragon surflon 12 kg 40 cm, albo sam robię z savage gear regenerator 0,81mm - tylko tutaj po każdym większym jak widzę uszkodzenia to zmieniam od razu.

Na łowisku komercyjnym gdzie wycholowałem jednego na 89 cm  mój rekord, to kij dopiero zaczynał się sowicie giąć. Także , polecam ludzie rzucają nim jerkami spokojnie powyżej 80 gram . Każdy kto ma ten kij na forach zagranicznych mówi, że bardzo duży zapas mocy jest w nim. I bardzo dobrze przenosi czucie brania, co ja potwierdzam.

Polecam Ci Abu Garcie bo miałem kupić ten kij, ale wydał mi się ostatecznie zbyt drogi. Testowałem go, macałem i wyważałem kołowrotkami abu rocket o ile dobrze pamiętam, naprawdę fajny kij, w Szwecji o 25% tańszy. 

Gdybym teraz miał kompletować zestaw poszedł bym w casting. I jak jesteś w Szwecji to przemyśl to.

Pozdrawiam

Edytowane przez MocnyDolnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowany zestaw na łódkę:

- Konger wędka Troker Spin długości 128cm;

- Konger kołowrotek Ultris FD 1140

- Plecionka Fishmaker Braid Orange Fluo grubość 0,12-014mm;

- Dragon przypon Surf strand 1x7 minimum 30cm.

Edytowane przez wind
edycja linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...