Skocz do zawartości

Podwieszany sygnalizator brań


Mocarny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamontowałem dziś zestaw gruntowy na mojej starej spławikowej wędce i sprzedawca stwierdził, że na moje potrzeby skoro jestem początkujący przyda mi się zwykły podwieszany sygnalizator brań taki jak na dołączonym obrazku. I zastanawiam się nad jego budową, bo rozumiem że żyłkę luzuje zaraz za kołowrotkiem i zawieszam go za "oczko" i tylko po tym , że całość idzie do góry zorientuje się, że jest branie? Więc równie dobrze mogłoby tam wisieć cokolwiek co zauważę, że podnosi się do góry? :ph34r: Pozdrawiam

sygbran.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mocarny napisał:

bo rozumiem że żyłkę luzuje zaraz za kołowrotkiem i zawieszam go za "oczko"

Nie! Tą bombkę powinieneś zawiesić pomiędzy pierwszą, a drugą przelotką od kołowrotka, by po braniu ryby nie motać się ze ściąganiem jej z żyłki, by nie wkręcić jej na kołowrotek. 

Tą możesz podwiesić zaraz za kołowrotkiem, bo ona po zacięciu spada z żyłki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jotes napisał:

Nie! Tą bombkę powinieneś zawiesić pomiędzy pierwszą, a drugą przelotką od kołowrotka, by po braniu ryby nie motać się ze ściąganiem jej z żyłki, by nie wkręcić jej na kołowrotek. 

Tą możesz podwiesić zaraz za kołowrotkiem, bo ona po zacięciu spada z żyłki. ;)

ale te oczko jest duże, więc żyłka będzie swobodnie przez nie przelatywać.. nie ma mowy o zbliżaniu się do kołowrotka. Chyba, że kompletnie inaczej wyobrażam sobie montaż i zastosowanie tego ustrojstwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, Mocarny said:

ale te oczko jest duże, więc żyłka będzie swobodnie przez nie przelatywać.. nie ma mowy o zbliżaniu się do kołowrotka. Chyba, że kompletnie inaczej wyobrażam sobie montaż i zastosowanie tego ustrojstwa :D

Zrób tak jak pisze Jotes bo jedyny wygodny sposób montażu. Możesz założyć pomiędzy kołowrotkiem a pierwszą przelotką ale szybko zmienisz zdanie ;)

 

3 hours ago, Docio said:

Sprawdź delikatnie,  czy jest rozbieralna to wtedy będziesz mógł ją dociążyć 3-5 g a to się często przydaje.

Kulka jest zrobiona ze styropianu i nie ma czego rozbierać. Bombki z linki Jotesa mają otwory na świetliki i można dociążyć śrutem i zakleić taśmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Mocarny napisał:

ale te oczko jest duże, więc żyłka będzie swobodnie przez nie przelatywać.. nie ma mowy o zbliżaniu się do kołowrotka.

Czemu w takim razie zadajesz pytania, jeśli nie przyjmujesz do wiadomości udzielonych ci odpowiedzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mocarny napisał:

ale te oczko jest duże, więc żyłka będzie swobodnie przez nie przelatywać.. nie ma mowy o zbliżaniu się do kołowrotka.

Dopóki nie podniesiesz wędziska. Bombka spadnie na kabłąk gdyż nie jest magiczna i podlega prawu ciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego by uczyć się na cudzych błędach też trzeba dorosnąć.
Proponuje dwie ponadczasowe cegły:
Andrzejczyk Wędkarstwo jeziorowe oraz Strzelecki Wędkarz i rzeka /wzg wędkarstwo rzeczne -zależnie od wydania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...