Skocz do zawartości

Informacje na temat wędziska i kołowrotka


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry :) Posiadam wędkę DAM spezipower Tele 60 c.w. 30-60g. W internecie nie znalazłem żadnych informacji na jej temat, tzn. Do jakiej metody połowu jej używać i jak duże ryby można nią holować. I to jest moje pytanie o wędkę. Czy mógłbym nią holować karpie czy jesiotry po około 15kg bez obawy, że mogłaby się złamać? Oraz czy w ogóle jest sens używać takiej wędki do takich ryb, bo boje się, że bym bardzo zmęczył rybę i hol trwałby zbyt dlugo.

Drugie pytanie dotyczy kołowrotka. Kupiłem jakiś czas temu kołowrotek York Gunner 5000. Wiem, że jest to pożal się Boże sprzęt, ale używam go do połowu małych karpi i nie mam złego zdania na jego temat jak za tak niskie pieniądze. I pytanie właśnie, czy mógłbym  wyholować nim rybę powyżej 10kg? Szczerze się obawiam, że nie wytrzymał by tego obciążenia :/ 

Dziękuję wszystkim z góry za odpowiedź. Mam nadzieję, że wszytsko jasno napisałem i nie będzie żadnych problemów z moim postem. 

Pozdrawiam serdecznie :)

 

Edytowane przez HubertAn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak informacji bierze się z tego że kij jest z gatunku tych o których niewiele ciekawego można napisać ;) Teleskop o akcji kija od szczotki, od biedy może służyć jako prymitywna karpiówka albo do połowu na żywca. 

Kołowrotek nie służy do holowania ryb ale o tym dowiesz się kiedy wyrobisz kartę wędkarską. Wielkość wydaje się być odpowiednia ale większa ryba moim zdaniem spali hamulec.

Zejdź na ziemię i zacznij regularnie łowić ryb o wadze około 5 kg a później przejmuj się większymi. Naucz się zanęcać, budować zestawy, holować i podbierać duże ryby. Nie od razu Kraków zbudowano. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, Alexspin said:

Optymista…! Gdzie takie znaleźć???:diabelek:

Może w wodzie?;)

Pytanie dotyczy łowienia dużych ryb więc zakładam że będzie to komercja. Widać że ma ogromny zapał ale umiejętności ostudza jego zapał. Trzeba sobie zapracować żeby w ogóle regularnie łowić jakiekolwiek ryby.

Zaczęły się wakacje i pojawia się nowe pokolenie sezonowych wędkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak to wygląda po tym co napisałem, ale ryby po kilka kg łowię już kilka lat(i to nie jako tzw. Niedzielny wędkarz :) ) , kartę wędkarską posiadam już ponad 8 lat, zestawy zbudować potrafię różnego rodzaju, od prostych po bardziej złożone, nęcić i podbierać ryby to już nawet nie wspomnę :). Pytanie było o zestaw, odpowiedź otrzymałem i bardzo za nią dziękuję, ale kolega nie potrzebnie poszedł w stronę moich "umiejętności" wędkowania.

Kołowrotek owszem, nie służy jako tako do holowania, ale siła jaka jest na niego wywierana podczas holu może go zniszczyć. O to mi chodziło.

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdego z nas można ocenić po tym co pisze i jak pisze. Pozwolisz że podam kilka przykładów ;)

On 6/23/2019 at 4:17 PM, HubertAn said:

Dzień dobry :) Posiadam wędkę DAM spezipower Tele 60 c.w. 30-60g. W internecie nie znalazłem żadnych informacji na jej temat, tzn. Do jakiej metody połowu jej używać i jak duże ryby można nią holować. I to jest moje pytanie o wędkę. Czy mógłbym nią holować karpie czy jesiotry po około 15kg bez obawy, że mogłaby się złamać? Oraz czy w ogóle jest sens używać takiej wędki do takich ryb, bo boje się, że bym bardzo zmęczył rybę i hol trwałby zbyt dlugo.

Od kilku lat łowisz z sukcesami ale nie wiesz do czego może służyć taka wędka. Jedno wyklucza drugie.  

Obawiasz się że wędka może się złamać pod dużą rybą. Doświadczony wędkarz będzie wiedział że połamanie wędki na rybie jest praktycznie niemożliwe. Zdarza się ale wędka musi być wadliwa lub mechanicznie uszkodzona.

On 6/23/2019 at 4:17 PM, HubertAn said:

Wiem, że jest to pożal się Boże sprzęt, ale używam go do połowu małych karpi i nie mam złego zdania na jego temat jak za tak niskie pieniądze. I pytanie właśnie, czy mógłbym  wyholować nim rybę powyżej 10kg? Szczerze się obawiam, że nie wytrzymał by tego obciążenia :/ 

Wiesz że sprzęt jest słabej jakości, używasz do małych ryb ale masz ambicje na 10kg z okładem. Jeśli masz doświadczenie o jakim piszesz nie będziesz zadawał takich pytań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎23‎.‎06‎.‎2019 o 17:17, HubertAn napisał:

Dzień dobry :) Posiadam wędkę DAM spezipower Tele 60 c.w. 30-60g. W internecie nie znalazłem żadnych informacji na jej temat, tzn. Do jakiej metody połowu jej używać i jak duże ryby można nią holować. I to jest moje pytanie o wędkę. Czy mógłbym nią holować karpie czy jesiotry po około 15kg bez obawy, że mogłaby się złamać? Oraz czy w ogóle jest sens używać takiej wędki do takich ryb, bo boje się, że bym bardzo zmęczył rybę i hol trwałby zbyt dlugo.

Drugie pytanie dotyczy kołowrotka. Kupiłem jakiś czas temu kołowrotek York Gunner 5000. Wiem, że jest to pożal się Boże sprzęt, ale używam go do połowu małych karpi i nie mam złego zdania na jego temat jak za tak niskie pieniądze. I pytanie właśnie, czy mógłbym  wyholować nim rybę powyżej 10kg? Szczerze się obawiam, że nie wytrzymał by tego obciążenia :/ 

Dziękuję wszystkim z góry za odpowiedź. Mam nadzieję, że wszytsko jasno napisałem i nie będzie żadnych problemów z moim postem. 

Pozdrawiam serdecznie :)

 

 

22 godziny temu, HubertAn napisał:

Może tak to wygląda po tym co napisałem, ale ryby po kilka kg łowię już kilka lat(i to nie jako tzw. Niedzielny wędkarz :) ) , kartę wędkarską posiadam już ponad 8 lat, zestawy zbudować potrafię różnego rodzaju, od prostych po bardziej złożone, nęcić i podbierać ryby to już nawet nie wspomnę :). Pytanie było o zestaw, odpowiedź otrzymałem i bardzo za nią dziękuję, ale kolega nie potrzebnie poszedł w stronę moich "umiejętności" wędkowania.

Kołowrotek owszem, nie służy jako tako do holowania, ale siła jaka jest na niego wywierana podczas holu może go zniszczyć. O to mi chodziło.

Pozdrawiam serdecznie :)

Jedno przeczy drugiemu i jak tu Ci pomóc?

Kup dobry, a przynajmniej średniej jakości sprzęt i jeśli łowisz już 8 lat, powinieneś to wiedzieć. Pytasz, a nadal błądzisz.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...