Skocz do zawartości

Niemcy i łowienie na zapomnianym zbiorniku


Norbas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako że bywam w Niemczech a zaczynam swoją przygodę z wędkarstwem mam pytanie.

Jakie zasady obowiązują w Niemczech?

W rejonie gdzie przebywam czasem głęboko w lesie jest jezioro gdzie często żywego ducha nie widać. Na kilka razy jak chodziłem tam popływać to tylko raz przyszła jakaś kobieta z dziećmi w tym samym celu.

Pomyślałem by tym razem zabrać ze sobą wędkę bo ryby są na pewno a i możliwe że spore bo podczas pływania otarło się o mnie coś naprawdę masywnego. Woda nieprzejrzysta, sporo białego mułu na dnie i ciężko dostrzec cokolwiek.

Czy obcokrajowiec może sobie w takim jeziorze pomoczyć kija czy naraża się na jakieś kary itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu też chciałem sobie wyrobić pozwolenie na połów ryb w Niemczech ale to była droga przez mękę, zameldowanie ,znalezć koło gdzie Cię przyjmą,i egzamin po niemiecku itd... ,dałem sobie na luz........ciekawe czy teraz jest lepiej pod tym względem......? Ten gosciu łowi na stałe u helmutów thttps://www.youtube.com/channel/UCSIyGKjlJqrWnwCFBWCfUIAo będzie wiedział.....

Edytowane przez Janusz Bieszczadzki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałęm tylko opowieści podobne ho horroru co kawałek rzeczki inne towarzystwo i podobne rozdrobnienie co do organów decyzyjnych i przepisów na wodach stojących. Bez dokladnych badań prawnych konkretnego przypadku odradzam bo może zaboleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Można wyrobić licencje turystyczna ale i tak chyba musisz  jeszcze dokonać wpłaty za łowienie na tym akwenie. Tutaj jest tak że w każdym landzie są inne przepisy, najczęściej. Może napisz jaki to land w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...