Skocz do zawartości

Problem z plecionka...


Damianoeg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, MocnyDolnik napisał:

Pozdro czekam na gromy na głowę za ostanie zdanie

Nerwus jesteś. Z jednego tematu usunąłeś dzisiaj przytyk pod adresem Alexa, ale tutaj już tak ogólnie prowokujesz. Szkoda! Może powinieneś zmienić nick na KrótkiLont? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MocnyDolnik napisał:

nie chcę  Cię martwić @Damianoeg ale mam power pro 20 lb oryginalną na Penn battlu II 3000 i nie mam tego efektu, jest to kwestia nawoju kręcioła. Mój kolega ma Daiwa Ninja 4000 kupił tą samą plecionkę co jak PowerPro 20lb , plącze mu się. Drugi kolega ma Penn Firce II 3000 power pro śmiga, za to plecionka Shimano "Sraki" czy tam "Karaki" plątała mu się, a temu koledze o Daiwy Ninja 4000 chodziła jak złoto, tak samo było z pletkom J-braid na Daiwach chodziła jakby lepiej. Kupujemy plecionki z znajomymi w tym samym sklepie wędkarskim. Ogólnie moja teoria głosi plecionkę dobieraj do kręcioła. Należy zawsze przed zadaniem tego pytania sławnego : "Jaka plecionka na spinning??? Pomóżcie, proszę , bo się popłaczę.. ni mom kasy, rodzice dali tylko stuwke , nie mom na kołowrotek z krzyżowym nawojem" należy takiemu delikwentowi odpowiedzieć. Poszukaj w necie jakie plecionki na twoim modelu kręcioła spisują się innym wędkarzom. Plecionka ma nie uczynić wędkowania męczarnią. Niestety Shimano Stradic i Penn Clash , nawinie Ci fajnie nawet sznurek od snopowiązałki, no może przesadzam:). Kręcioł wysokiej klasy radzi sobie lepiej z pletką średniej klasy niż , kręcioł średniej klasy z plecionką średniej klasy, zwykle lepiej dołożyć kasy do kręcioła i kupować tańsze plecionki. Nie zawsze tak jest, ale często się zgadza.

Pozdro czekam na gromy na głowę za ostanie zdanie

Powiem ci ze mam taka sama plecionke tylko inny kolor na drugim kreciole i tez excelerze tylko wersji LT i wszystko jest ok. Rolka chodzi ladnie a nawinieta na kolowrotek powiedzialbym jest wzorowo. Bede mial okazje to sprawdze nad woda. Jestem dobrej mysli ze po paru rzutach zacznie sie prostowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam nad zakupem plecionki PP tylko w kolorze zielonym 275 metrów ale nie mam pojęcia czy zmieści się cała na mój kołowrotek Ryobi Zauber 3000 CF posiadam wędzisko do 23 gram C.W i wybór padł na 0.13 bo na pecionce kamatsu 0.8 dużo traciłem przynęt (na zaczepach) czy to dobry wybór chodzi mi o średnicę 

Edytowane przez Rafał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Rafał napisał:

Właśnie się zastanawiam nad zakupem plecionki PP tylko w kolorze zielonym 275 metrów ale nie mam pojęcia czy zmieści się cała na mój kołowrotek Ryobi Zauber 3000 CF posiadam wędzisko do 23 gram C.W i wybór padł na 0.13 bo na pecionce kamatsu 0.8 dużo traciłem przynęt (na zaczepach) czy to dobry wybór chodzi mi o średnicę 

Utrata przynęty na zaczepach jest wpisana w spinning. Nie unikniesz tego. Zaczepu nie należy szarpać. Często wystarczy odwrócić kierunek naciągu linki. Łatwo to osiągnąć przy użyciu bardzo prostego odczepiacza, który doskonale zdaje egzamin w nurcie. Robię wianek z wiotkiej gałązki (brzoza, wierzba) i puszczam z nurtem, a gdy odpłynie na kilkanaście metrów podszarpuję wędziskiem. Jeśli nie ma takiej możliwości, warto ciągnąć za linkę sukcesywnie powiększając naciąg, bardzo często udaje się w ten sposób wyprostować grot kotwiczki. Dodatkowo, zawsze, we wszystkich rodzajach haków i kotwiczek zagniatam/wyłamuję zadziory, co zwiększa prawdopodobieństwo wyczepienia przynęty, zwłaszcza w miękkich zaczepach, roślinnych.

Do wędziska CW do 23g nie używałbym plecionki grubszej niż 0,10mm, ale 0,13 to jeszcze nie będzie kolosalny nadmiar mocy, choć ja takiej nie użyłbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Alexspin napisał:

Do wędziska CW do 23g nie używałbym plecionki grubszej niż 0,10mm, ale 0,13 to jeszcze nie będzie kolosalny nadmiar mocy, choć ja takiej nie użyłbym.

Plecionka PP 0,10 mm nie nadaje się, bo jest zbyt słaba. Ta 0,13 będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...