Skocz do zawartości

Wędka spławikowa dla początkującego


aron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na początek, jako że jestem nowy na forum, chciałbym się przedstawic Dołączona grafika

Nazywam się Arek i pochodzę z najpiękniejszej krainy w tym kraju, czyli z województwa warmińsko-mazurskiego, a dokładniej z Ełku Dołączona grafika

Wędkarstwem interesuję się od zaledwie kilku miesięcy, dlatego w tych sprawach wciąż jestem zielony, prócz wędkowania trenuję także piłkę nożną i prowadzę stronę internetową która sprawia mi wiele frajdy.

Od pewnego czasu planuję zakup pierwszej wędki (wcześniej łowiłem z kolegą który użyczał mi jednej ze swoich) metoda którą chciałbym łowić to spławik, a budżet którym obecnie dysponuję to około 100 zł.

A jeśli chodzi o miejsce w którym będę łowił to są to przeważnie niewielkie jeziora (przeważnie łowię z kładki lub brzegu). Chciałbym wędkę która nadawałaby się dla początkującego wędkarza, jednak nie byłaby tak amatorska jak dla 10-letniego dziecka Dołączona grafika

Proszę o konkrety + najlepiej linki do allegro.

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj na forum.

napisz jeszcze jaką wędką łowiłeś do tej pory, czy był to bat czy wędzisko z kołowrotkiem. Sam raczej polecam do pierwszych kroków w wędkowaniu bata, jest to najprostsza metoda, ciężko coś splątać, łatwo samemu uwiązać zestaw, wygruntować itd.

Budżet masz niewielki ale w dokładając 30-40zł do tej stówki znajdziesz coś z oferty Mikado. Proponuję wędzisko o długości 5-6m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolegę na forum :)

Co do wędki, to miałeś na myśli sam kij, czy zestaw z kołowrotkiem?

Linków do allegro na forum nie sypiemy, bo wygasają z czasem i nie ma z nich pożytku dla nikogo później, ale linki do sklepów wędkarskich są OK.

Tu ciekawy kijek z oferty mikado. Nieco przekracza budżet, ale na alle może znajdziesz i taniej.

Tu już sporo tańczy kij, ale i już trochę inny. czy gorszy? Nie wiem, cięższy i kompozyty są, to według mnie nieco niższej jakości.

To tak wstępnie. Kije przeznaczone do metody odległościowej, ale fajnie się takimi łowi nawet na bliższych odległościach. Nie są zbyt ciężkie, nie są za wolne...Według mnie jak na początek ok.

Chyba, że kolega gustuje w bacie? Bo nie pisałeś nic, jaką wędką od kolegi łowiłeś i czy oczekujesz czegoś podobnego?

Może napisz własnie co to było i jakie miałeś wrażenia, czy chciałbyś coś podobnego czy może lżejszego i bardziej sztywnego?

Edit: Wind mnie ubiegł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze znajomym łowiłem wędką z kołowrotkiem i szło mi na prawdę nie źle ;) więc jednak preferowałbym właśnie taką wędkę, od proponowanego bata.

Jeśli można, to proszę o jakieś konkrety, najlepiej link.

@ a jeśli chodzi o wagę, to myślę że to nie ma dla mnie zbyt dużej róznicy, wędka mojego kolegi także nie należała do najlżejszych, dlatego myślę że z "kijkiem" większym wagowo także bym sobie poradził.

Edytowane przez aron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim poście wyżej masz linki, te słowa na niebiesko podświetlone to są właśnie linki :)

Tu kolejna propozycja, ciekawy teleskop nawet, choć nieco ciężki się wydaję.

Jeśli możesz to napisz proszę, jakim kijem łowiłeś i czego oczekujesz, czy mniej więcej tego samego czy czegoś innego :)

Bo takich propozycji jak w tym poście czy w poście wyżej można dać bardzo wiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łowiłem wędką z kołowrotkiem i szło mi na prawdę nie źle ;) więc jednak preferowałbym właśnie taką wędkę

W takim razie musisz zmieścić w budżecie jeszcze kołowrotek ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym bardziej o linki do allegro, najlepiej do gotowych już wędek (kij razem z kołowrotkiem).

Jeśli możesz to napisz proszę, jakim kijem łowiłeś i czego oczekujesz, czy mniej więcej tego samego czy czegoś innego :)

Bo takich propozycji jak w tym poście czy w poście wyżej można dać bardzo wiele...

http://www.wedkarski...pic-mikado.html kijek bardzo podobny do tego którym łowiłem.. @edit Edytowane przez aron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aj z tym allegro...To zło wstawiać takie linki, bo później serio nic z nich pożytku nie ma. Jednakże, w ramach wyjątku...

Komplet- kija + kołowrotek za stówkę :) Kij mikado kołowrotek conger, nie totalny chłam, ale nie spodziewaj się nie wiadomo czego...A na te dodatkowe gadżety patrz z przymróżeniem oka, jak ta żyłka red devil też wchodzi w skład to nie wiem, czy ci się opłaca nawijać....

Jeśli to 0.25 to na pewno nie :)

Zestaw wędka z włókna nie wiadomo jakiego i kołowrotek

Tego to nie wiem, czy polecać. Chyba nie. Szczególnie podejrzana jest wędka z włókna. Tylko nie wiadomo, węglowego, szklanego czy kokosowego? Chyba mieszanka szkła i węgla...Z przewagą szkła. Ciężkie pewnie. Kołowrotek powinien dać radę na sezon.

Wystarczy przykładów. Ten pierwszy zestaw jest ok według mnie, nie powinieneś mieć zawodu z nim raczej jak zaczynasz przygodę :)

Drugi traktuj jako ciekawostkę.

Rady na co zwracać uwagę: To, z czego jest wykonany kij. Najlepiej, jak to włókno węglowe. Szklaki są ciężkie a kompozyty średnio. Wykonanie- patrz, czy dobrze wygląda. Jak ma jakieś wzorki nie wiadomo jakie, mase kolorów i jest dziwnego coś w nim, to odpuść.

Kołowrotek- nie daj się nabrać na HIT!!!! 9 łożysk. Jedno porządne łożysko kosztuje minimum 15-20zł, więc jak kołowrotek kosztuje 60 to chyba logika, że nie może tam być tylu dobrych łożysk. A jak jest 3 to jest ok:) NIe musza być ceramiczne, wystarczy, że są ok. Więc nie ma co łykać tych chwytów reklamowych. Zwracaj też uwagę na dodatki- im więcej, tym zapewne niższa cena samego kija i kołowrotka. A to źle. Wystarczy, że będzie w zestawie wędka i kołowrotek.

Ogólnie jednak wybierać taki zestaw z allegro...Nie masz czasu skoczyć do sklepu na mieście? Sprzedawca by coś doradził, a ty byś sobie kij pomacał, kołowrotkiem pokręcił. Zawsze to trochę lepiej niż kupować w ciemno....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jednak wybierać taki zestaw z allegro...Nie masz czasu skoczyć do sklepu na mieście? Sprzedawca by coś doradził, a ty byś sobie kij pomacał, kołowrotkiem pokręcił. Zawsze to trochę lepiej niż kupować w ciemno....

Na razie chciałem się zorientowac co i jak, myślę że to co piszesz mimo wszystko jest słuszne, jednak nie każdy sprzedawca liczy się z zadowoleniem klienta, nie którzy wcisną Ci największy szmelc, byle tylko się tego pozbyc, a ja niestety nie jestem znawcą, tylko zwykłym nowicjuszem który oczekuje pomocy od doświadczonych wędkarzy ;) Rady które mi podałeś na pewno przydadzą mi się przy kupnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem kilka słów więcej, a nie tylko dałem link do aukcji :)

Wiem, że nie zawsze sprzedawca jest kompetentny i wie, o co chodzi. Często własnie jest tak, jak napisałeś- chcą aby zeszło z półki i tyle...

A co do sprzętu no to jak mówiłem, zwracaj uwagę na wykonanie z jakich materiałów, ciężar kija, markę( mikado, cormoran, jaxon ewentualnie, jak znajdziesz to mivardi ma coś chyba w niskiej półce), kołowrotki to tak jak pisałem, nie wierz w tysiące łożysk bot o bajki :D MA wyglądać trwale w miarę, fajnie jak by nie było nic luźnego i nie wyglądał przesadnie tandetnie. Tylko, że w takiej sumie trudno się ustrzec jakichś bubli- producenci czasem więcej kasy ładują w wygląd sprzętu niż w jakość materiałów z jakich go wykonują....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po weekendzie wybiorę się do sklepu i liczę że coś odpowiedniego dla siebie znajdę, początkowo tylko się przyjrzę, zapytam sprzedawcę co poleca, dane wędki spiszę a raport zdam na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...