Skocz do zawartości

Prośba o ocenę sprzętu.


Kuca3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym prosić Was drodzy forumowicze o ocenę mojego sprzętu. Może już ktoś na takim łowił i chętnie podzieli się spostrzeżeniami. 

Wędzisko to:  Jaxon GTX Intensa X-Cross Tele Trip 300/60g w opisie jest napisane, że to teleskop do połowu na spławik, grunt i zywca, a nawet na spining. Chciałbym się zapytać, czy da się tym łowić na spinning? 

Kolowrotek to:  MIKADO NEXTON KARP FEEDER 6005 FD

Jestem ciekaw, czy to dobry zestaw i czy mogę zmontować na nim zestaw na żywca (np. Pater Noster)? 

Na spławik złowiłem już w ciągu 4 godzin 9 płotek,wiec za dużo o nim nie wiem. 

Jeśli nikt nie zna tego wędziska i kołowrotka to proszę chociaż o ocenę samego sprzętu po parametrach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minutes ago, Kuca3 said:

Wędzisko to:  Jaxon GTX Intensa X-Cross Tele Trip 300/60g w opisie jest napisane, że to teleskop do połowu na spławik, grunt i zywca, a nawet na spining. Chciałbym się zapytać, czy da się tym łowić na spinning?

Nie ma takich wędzisk. Wędka na spławik to cw max 20g, dłuższa była by lepsza. Cw feedera zależy od tego gdzie chcesz łowić, do 60g będzie dobry na wody stojące. Żywiec to jakiś mały żeby wędki nie połamać.

Na pewno nie nadaje się na spinning. Chyba że chcesz się zniechęcić to będzie idealna. Za długa, za ciężka, za duże cw. 

Pomyśl sobie że chcesz nauczyć swoją dziewczynę chodzenia w szpilkach. Kupujesz i zabierasz ją na grzyby ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędka do metody potrzebuje drgającą szczytówke. Może być z sygnalizator,  wystarczy zwykła bombka.

Na przyszłość warto zapytać zamiast wierzyć sprzedawcom. Napiszą co im tylko do głowy przyjdzie żeby sprzedać a kiedy kupiłeś to Twoje zmartwienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kuca3 napisał:

Czyli wędka szajs?

Niekoniecznie. Jak wspomniał @zwykły michał można połowić na grunt z bomka lub innym sygnalizatorem. Co założysz na końcu, sprężynę, ciężarek, koszyk zwykły czy do metody., to już Twój wolny wybór.

Za to świetnie się nada do wędkowania metodą żywcową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wind napisał:

Hmmm, kołowrotek z wolnym biegiem za 80zł. Niby ryzyko żadne za te pieniądze ale szkoda nerwów.

 

Coś w ten deseń...
Przy znikomym doświadczeniu niezbyt duża ryba / acz dla Kuca rekord życia/ pójdzie w diabły przy awarii lub zacięciu kołowrotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś dawno temu podobny kij. Teleskop 3 m i cw 10-50 g. Łowiłem nim głównie szczupaki i sporo boleni na spinning. Przy innych metodach się nie sprawdził. Był miękki (włókno szklane) i krótki. Niestety podczas wędkowania gruntowego na rzece traciłem masę ryb. Kiedyś pisałem coś na temat łowienia na żywca niestety teraz ten temat jest pomijany dlatego że ma tyle samo zwolenników co i przeciwników. Tam możesz zobaczyć jakiej wędki używałem. Niestety już dawno niedostępna, model sprzed wielu lat.

https://wedkuje.pl/n/nowoczesna-zywcowka/57307

https://wedkuje.pl/n/nowoczesna-zywcowka/57697

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak piszesz. Jeśli nie przekroczysz znacznie cw kij powinien dać radę. Wszelkie nazbyt dynamiczne ruchy podczas zarzucania czy zwijania zestawu też raczej nie są wskazane. Reszta w płetwach złowionych ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex potrafi wybrać dobry sprzęt. Sam kupiłem spinning kierowany jego opinią i normalnie bardzo fajny jest mój Jaxon Ferox. Nie przepadam za spinningiem ale czasami wybieram się kiedy pogoda nie pozwala posiedzieć na brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...