Skocz do zawartości

Coś na spławik blisko brzegu


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.12.2019 o 20:33, zwykły michał napisał:

Opisz swoje wrażenia. Zacznij od tego co wiesz teraz czyli wykończenie, jakość użytych materiałów, akcja

Po paru perturbacjach ze sprzedawcą w końcu przyszedł kijek. Ale musiałem kupić u innego sprzedawcy, bo w dragonie moje zamówienie zostało anulowane. Może to i dobrze, bo kijek kupiłem jeszcze taniej (109zł), a i kołowrotek lepszy też jest (Dragon Viper 630i). 

To może coś o wędzisku. Jak już wcześniej była mowa, zdecydowałem się na Dragon Elite float 3,9m 5-25g cw. Od razu po rozpakowaniu kij mi się bardzo spodobał. Rękojeść wykończona korkiem (albo imitacją - nie potrafię rozróżnić). Wygląd wędziska bardzo - "profesjonalny". Czarne z lekkimi wstawkami połyskującymi. Taki "carbon design". Jest również informacja, aby uważać na przewody elektryczne, gdyż kij jest wykonany z włókna węglowego. Kij posiada również zaczep na haczyk.

Kij jest jak na mój gust bardzo, ale to bardzo lekki. Nie jestem pakerem, więc nie mam wypaczonego poczucia ciężaru. Po założeniu kołowrotka trzyma się go super. Moim zdaniem wyważenie całości jest pierwsza klasa. 

Pomachałem trochę kijem na tyle ile pozwoliły mi warunki w mieszkaniu. Kij jest dość sztywny, ale nie do przesady. Poddaje się nieco bliżej szczytówki. Mam wrażenie, że jest "szybki". Przycisnąłem go też do podłogi. Ugina się bardzo ładnie - progresywnie, ale żeby wygiął się bliżej połowy długości to trzeba użyć trochę siły. Jak żona zobaczyła co z nim wyprawiam, to się przejęła, że zaraz sobie połamie kij na który tak długo czekałem :)

Ogólnie bardzo mi się spodobała całość zestawu. Kiedy trzymam go w rękach, to czuję że jest to coś na prawdę dobrego. Że takim kijem nic nie złowić to byłby prawdziwy dramat. Że on sam będzie łowił. Ja go będę tylko nosił :)

Czytając to co napisałem warto wziąć poprawkę na fakt, że nie mam dużego doświadczenia, a też nigdy nie trzymałem w ręku czegoś lepszego, więc moje wrażenie może być nieco nad wyrost. A o tym jak się zestaw sprawowuje nad wodą - jeśli ktoś będzie zainteresowany - mogę napisać dopiero gdzieś bliżej wiosny jak temperatura skoczy w okolice 10st. 

Edytowane przez mirro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...