Skocz do zawartości

Coś na spławik blisko brzegu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tym razem.chciał bym, abyście mi doradzili w sprawie zestawu na spławik. Właściwie to chciałbym wiedzieć wszystko od początku. Czytałem dość dużo, ale nie znalazłem nic konkretnego na temat, który mnie interesuje. 

Może do rzeczy.

Chciałbym skompletować zestaw do łowienia na spławik, blisko brzegu pod krzakami (nawisami nad taflą wody) na spokojnej rzece o raczej małym uciągu (rzeszowski Wisłok okolice Zwięczycy - to info dla ludzi z moich okolic). Także nie muszę wykonywać dalekich rzutów. Głębokość to ok. 1 do 3 metry. Może czasem głębiej. 

Ryby na które się chciał bym nastawić to płoć, ukleja, leszcz itp. nie wiem co tam jeszcze może pływać, ale myślę że nic cięższego niż 3 max. 4 kg. a raczej zdecydowanie mniej.

Myślałem o bolonce lub jakimś uniwersalnym teleskopie. Sam nie wiem co by się najlepiej sprawdziło w takich warunkach. 

Również nie wiem jaki wybrać kołowrotek i żyłkę główną. 

Sprzęt do łowienia hobbystycznego. Żaden wyczynowy za xxx kilo złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolonka odpada w przedbiegu. Bolonki są to długie kije do łowienia na większych dystansach. Na Wisłoku takim kijem można opanować całą szerokość rzeki a nie łowienie przy brzegu o jakim piszesz.

Do łowienia w sposób jaki opisałeś używam wędziska match z linku. Swobodnie poradzisz sobie z łowieniem na mniejszych dystansach a długość nie będzie przeszkadzała przy operowaniu pomiędzy krzakami. Ciężar wyrzutowy spokojnie wystarczy.

Żyłka główna jak na tą porę 0,18 mm będzie bardzo dobra. Kołowrotek w miarę tani, dobry i trwały.

Dodam że mieszkam dwa rzuty kamieniem od Wisłoka tylko trochę niżej. Wisłok to woda na której łowię najczęściej.

5776070dscf4128.jpg

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna Brzana. Słyszałem, że na Wisłoku takie pływają, ale traktowałem to bardziej jako mity, a tu proszę ☺️ A możesz zdradzić jaką metodą i na jaką przynętę łowisz Brzany na Wisłoku?

Co do samego zestawu to nie myślałem nawet nad match-em. Kojarzy mi się raczej z łowieniem odległościowym niż przy brzegu, ale jak by się tak zastanowić to niezły pomysł, a samo wędzisko bardziej uniwersalne.  Tylko wolał bym coś tańszego. Kij może tak do 120zł.

Kołowrotek w tej cenie jak najbardziej. Do dalekich rzutów też będzie dobry?

Do łowienia blisko brzegu rozumiem, że żyłka główna 0,18 będzie ok?

A jaki spławik wybrać do takiego połowu blisko brzegu pod krzakami i szuwarami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mach-ówkę to traktuję ją jako uniwersalny kij do łowienia ze spławikiem. Ogólnie daje radę w każdych warunkach jeśli tylko odpowiednio dobierze się długość i ciężar wyrzutowy. Kołowrotek będzie dobry do dalszych rzutów jeśli tylko nie użyjesz zbyt grubej żyłki. Ta 0,18 którą zaproponowałem da radę ale do łowienia przy brzegu gdzie nie są wymagane dalekie rzuty możesz użyć trochę grubszej 0,20-0,22 mm. Spławiki musisz wybrać metodą prób i błędów i znaleźć te które będą odpowiadały warunkom w danych miejscówkach

Brzany to łowię je głównie na feeder. Przynęty podstawowe to rosówki, żółty ser, groch czasem kukurydza, czerwone lub białe robaki. Dużych brzan na Wisłoku  trzeba szukać poniżej zapory w Rzeszowie na odcinku który ma połączenie z Sanem. Wyżej jest trudniej o ryby dlatego że nie mogą one migrować z dolnego odcinka z tej prostej przyczyny że odcina im drogę zapora a przepławka jak większość u nas to porażka którą chyba tylko ptaki pokonują.

dscf1999zmniejszacz-pl601548.jpg

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh. A ja mam bliżej do odcinka przed zaporą. Ale czego się nie robi dla hobby. Z pewnością spróbuję swoich sił w starciu z Brzaną.

A tak wracając do wędzisk. Jak pisałem, myślałem przeznaczyć na sam kij tak ok 120 zł. I takie znalazłem: 

Wędka Robinson Carbonic Match 3,60m 8-20g

WĘDKA KONGER CORRAL MATCH 360/5-25g

Okuma Carbonite Match Wędka 3.60m do 30g

Ma ktoś z forowiczów któryś z tych kijków? Jakieś opinie?

Edytowane przez hege
edycja linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam jeszcze i się zastanawiam czy nie lepsze było by wędzisko typu float. Udało mi się znaleźć takie coś, ale opinii niestety nie. Może na temat tego kijka ktoś coś będzie wiedział?

Wędka Cormoran Sportline Float&Trout 3,60m 35g

Albo nieco dłuższy match: WĘDKA ROBINSON STINGER MATCH, 3.90M, 10-25G - mam już takiego Stingera, ale feedera. Wyciągnąłem nią ok. 80 cm Jesiotra i fajnie się holowało. Mam wrażenie, że jest dość mocna, ale to tylko moje wrażenie i pomyślałem że wędka z tej serii, tylko na spławik też może być dobra. Jak myślicie?

P.S. Przepraszam, że tak męczę post pod postem, ale nie mam kompletnie doświadczenia, a chciał bym kupić coś rozsądnego w rozsądnych pieniądzach do rekreacyjnego wędkarstwa.

Edytowane przez hege
edycja linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kije Float to niczym znacznym się nie różnią od Match. Głównie niższymi przelotkami, są przeznaczone do łowienia ze spławikiem. Akcja tego modelu będzie odbiegać od szybkich, agresywnych kijów węglowych dlatego że jest wykonany z włókna szklanego.

W wędziska Cormorana bym nie inwestował. Ich wada to fakt że nie mają serwisu w Polsce. Jeśli trafisz na wadliwy egzemplarz będzie sporo kłopotów z naprawą czy wymianą. Ich najbliższy serwis jest w Niemczech. Jest to produkcja masowa więc wadliwe egzemplarze się trafiają. Dla własnego spokoju w tym przedziale cenowym lepiej znaleźć coś z Polskich firm tu raczej nie ma kłopotów z serwisem.

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ryukon1975 napisał:

Jeśli chodzi o kije Float to niczym znacznym się nie różnią od Match. Głównie niższymi przelotkami, są przeznaczone do łowienia ze spławikiem. Akcja tego modelu będzie odbiegać od szybkich, agresywnych kijów węglowych dlatego że jest wykonany z włókna szklanego.

Hmmmm. Moim zdaniem różnią się wszystkim. Przeznaczenie jest różne w zależności od cw i konstrukcji wędziska. Float to bezpośredni potomkowie zwykłych bambusów ale w tej wersji to całkowita porażka. Zgadzam się, że to typowy slow a full parabolik rzadko komu odpowiada. Przy tej długości i zbieżności waga wskazuje na użycie naprawdę marnych materiałów na blank i odradzałbym je z tego powodu, bo gwarancją niech się przejmuje sprzedawca.

W wersji kompozytowej i takim cw sprawdzą się do połowów z dużą ilością zaczepów. Wytrzymają tam, gdzie zapewne padłby węgiel. Z cw 10-40 już można myśleć o przystawce albo lekkim gruncie. Z większym cw można stosować jako zwykłą gruntówkę, żywcówkę i cokolwiek innego, co nie wymaga już wyspecjalizowanego wędziska do danej techniki.

Z drugiej strony patrząc na te wędzisko i parametry mam jakiś wewnętrzny niepokój. Cw 5-35 nie jest typowe dla spławikówki tego typu, zbyt duża rozpiętość, która bardziej odpowiada spinningowi. Patrząc na dolnik to też jest wyjątkowo długi jak na tak krótkie wędzisko i te stracone pół metra ma swoje odbicie w kontrolowaniu zestawu. Za to odpowiednie do podparcia pod łokieć przy spinningowaniu. W ogóle, to wędzisko byłoby dobre na łowiska specjalne z karpiem handlówką i pstrągami 25 cm a nie na otwarte wody.

A na koniec. Tego typu wędzisko, a może nawet nieco lepsze, można kupić na bazarze za ok 30 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice te miałyby znaczenie gdyby ten Cormoran miałby być zastosowany do łowienia jako typowy match. Jednak w tym przypadku ma być stosowany właśnie do przystawki i podobnego łowienia więc ne ma to moim zdaniem większego znaczenia. Trzeba też wziąć pod uwagę że jest to kij z bardzo niskiej półki cenowej. Materiały a pewnie i wykonanie to taka lekka już historia.

Kij a dokładnie ten model jest taki a nie inny dlatego że tu połączyli Float i Trout czyli łowienie pstrągów na wodach komercyjnych. Na zachodzie zaś maja trochę inne spojrzenie na takie rzeczy jak u nas. Tam nikt nie bawi się w żyłki 0,12 czy haki nr. 22. Ryb na tego typu łowiskach nie brakuje kij to maszyna ma rybę utrzymać wyjąć na brzeg i łowić następna. Ten kij temu podoła dlatego że bez wątpienia jest mocny.

Kije float z wyższej półki naprawdę niewiele różnią się od match. Przykład. 

Ogólnie wybór sprzętu jest dziś tak ogromny że czasem to już nie pomaga tylko przeszkadza. Dlatego lepiej wybrać jak rozpisywać się na temat wyboru do przesady bo może życia braknąć na łowienia. Z nowym rokiem wejdą nowe katalogi, nowe wędki. Ja ju tu widzę jak wiele osób by pisało: nie kupuj poczekaj będą nowości, lepsze, droższe, nowe. Czy naprawdę będą inne od tych z tego roku? Nie, może tylko kolor malowania się zmieni szczególnie w tym przedziale cenowym.

 

 

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ryukon1975 napisał:

czasem to już nie pomaga tylko przeszkadza. Dlatego lepiej wybrać jak rozpisywać się na temat wyboru do przesady bo może życia braknąć na łowienia

I to właśnie jest chyba najwłaściwsza konkluzja wszystkich tematów o wyborze wędziska ;) 

Niemniej jednak gdybym nie pytał to samemu ciężko się nakierować. Pewnie kupił bym tego Cormorana i denerwował bym się że przepłaciłem za taką kluchę  :)

Czytam oczywiście dalej przez całe dnie i tak po nitce do kłębka wymyśliłem coś takiego: https://allegro.pl/oferta/wedka-robinson-stinger-tele-float-3-60m-10-35g-8727714456?utm_medium=app_share&utm_source=facebook tak wiem - teleskop. Ale czy teleskopy na prawdę są takie "be" i w ogóle niedobre jak to można się na internetach naczytać? 

Ja szukam generalnie możliwie uniwersalnego kija pod spławik, a czasem też pod lekki grunt i przy tym żeby 5 kg karp go nie połamał. A ten kij - tak mi się wydaje - będzie:

1. Nadawał się do łowienia lekkim zestawem spławikowym blisko brzegu

2. Nadawał się do łowienia cięższym zestawem spławikowym na wodach stojących i o niedużym uciągu. 

3. Nadawał się będzie na lekki grunt na wodach stojących.

4. Karpia i Brzanę powinien utrzymać - tak mi się wydaje

5. Ma małą długość transportową.

6. Metody spławikowe w których trzyma się kij cały czas w ręku na tym etapie mojego rozwoju wędkarskiego mnie nie interesują.

7. Długość nadaje się na ciasne, bardziej dziewicze łowiska.

8. Mam feedera z serii Stinger Robinsona i jak wcześniej już pisałem wędkuję mi się nim super - może dla tego że nie miałem nigdy w ręce drogiego kija. Niemniej jednak odpowiada mi. 

Wiem, że zaczynam przypominać babę w sklepie z butami, ale jeszcze może ktoś skomentuje mój najnowszy wybór?

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Edytowane przez mirro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ryukon1975 napisał:

Kije float z wyższej półki naprawdę niewiele różnią się od match. Przykład. 

To nie jest wysoka półka tylko wysoka cena. :) To dobry kompozyt ale nie super. Komponenty Fuji to też mit z ich ceną. Owszem są drogie w detalu ale w hurcie to już na pewno nie. Każdy może sprawdzić i zobaczyć, że wysokiej jakości przelotki Fuji w hurcie kosztują od 1 do 6 $ w zależności od wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Docio napisał:

To nie jest wysoka półka tylko wysoka cena. :)

Zgadza się ale tu już wchodzimy w sprawy gospodarki i handlu. Wiem że kij kupiony u nas z etykietą firmy x czy y ma naszą cenę rynkową. Wiem też jednak że gdybym miał dostęp do tego kija bezpośrednio u producenta zapłacę pewnie z 15 % tej "naszej" ceny. Tu kłania się Aliexpress i podobne. Niestety u nas za tą cenę nikt nie będzie sprzedawał bo umrze z głodu. :)

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mirro napisał:

I to właśnie jest chyba najwłaściwsza konkluzja wszystkich tematów o wyborze wędziska ;) 

Niemniej jednak gdybym nie pytał to samemu ciężko się nakierować. Pewnie kupił bym tego Cormorana i denerwował bym się że przepłaciłem za taką kluchę  :)

Czytam oczywiście dalej przez całe dnie i tak po nitce do kłębka wymyśliłem coś takiego: https://allegro.pl/oferta/wedka-robinson-stinger-tele-float-3-60m-10-35g-8727714456?utm_medium=app_share&utm_source=facebook tak wiem - teleskop. Ale czy teleskopy na prawdę są takie "be" i w ogóle niedobre jak to można się na internetach naczytać? 

Ja szukam generalnie możliwie uniwersalnego kija pod spławik, a czasem też pod lekki grunt i przy tym żeby 5 kg karp go nie połamał. A ten kij - tak mi się wydaje - będzie:

1. Nadawał się do łowienia lekkim zestawem spławikowym blisko brzegu

2. Nadawał się do łowienia cięższym zestawem spławikowym na wodach stojących i o niedużym uciągu. 

3. Nadawał się będzie na lekki grunt na wodach stojących.

4. Karpia i Brzanę powinien utrzymać - tak mi się wydaje

5. Ma małą długość transportową.

6. Metody spławikowe w których trzyma się kij cały czas w ręku na tym etapie mojego rozwoju wędkarskiego mnie nie interesują.

7. Długość nadaje się na ciasne, bardziej dziewicze łowiska.

8. Mam frezera z serii Stinger Robinsona i jak wcześniej już pisałem wędkuję mi się nim super - może dla tego że nie miałem nigdy w ręce drogiego kija. Niemniej jednak odpowiada mi. 

Wiem, że zaczynam przypominać babę w sklepie z butami, ale jeszcze może ktoś skomentuje mój najnowszy wybór?

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Nie wierz w to, że teleskopy to złe wędziska. Wszystkie bolonki to teleskopy, baty, sporo uniwersalnych a nawet gruntowych to też teleskopy.

Zalinkowane wędzisko również sprawia mi problem. Albo to średniej klasy, dobry kompozyt w uczciwej cenie, albo bardzo marny węgiel, któremu bym nie ufał.

Wędzisko pod spławik i lekki grunt to cw minimum 10 - 40 g. Uwzględniając karpiki do 5 kg lepiej aby cw było 20 - 60 g a to już klasyczny spławik jakby wykluczało. Przystawka jak najbardziej jednak z zanętnikiem to ciężko, musi być lekki 20 g a i zanęta też swoje waży i łatwo przekroczyć cw. Nie żeby wędzisko od razu się złamało ale jest spore prawdopodobieństwo takiego przypadku w czasie rzutu. Niemniej można, lecz z wygodą nie ma to nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, mirro napisał:

Ale czy teleskopy na prawdę są takie "be" i w ogóle niedobre jak to można się na internetach naczytać? 

Czego nie lubię w teleskopach?

Nie lubię tego że wymagają ogromnego nakładu czasu i pracy by utrzymać je w dobrym stanie. Koniec zaś i tak zawsze jest taki sam. Wystarczy że pomiędzy składy dostanie się ziarno piasku a przy rozkładaniu rysa gotowa. Po dwóch miesiącach użytkowania tych rys jest mnóstwo a kij wygląda jak wyjęty ze śmieci.

Oczywiście można kombinować i próbować ale osobiście naprawdę wolę kij składowy i spokój. Jeśli zaś chodzi o samo łowienie to teleskopem można łowić jak każdym innym wędziskiem.

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mirro napisał:

4. Karpia i Brzanę powinien utrzymać - tak mi się wydaje

Jeśli chodzi o samą moc wędziska to utrzyma ono rybę do tych 5 kg bez najmniejszego kłopotu. Dziś na komercjach króluje method feeder. Wszyscy łowią karpie na wędziska często o niewielkich ciężarach wyrzutowych. Feeder o cw 40 czy 50 g wystarcza tam na każdą rybę a średnia ich wielkość jest znacznie większa jak na dzikiej rzece. Trudniej na rzece jest o tyle że dochodzą naturalne warunki łowiska a te nie zawsze sprzyjają wędkarzowi.

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie nie ma przeciwwskazań, aby wybrać teleskopowego robinsona oprócz dwóch "ale".

1. O teleskopówkę trzeba bardziej dbać, ale będę miał tego świadomość.

2. Materiał

5 godzin temu, Docio napisał:

Zalinkowane wędzisko również sprawia mi problem. Albo to średniej klasy, dobry kompozyt w uczciwej cenie, albo bardzo marny węgiel, któremu bym nie ufał.

Producent podaje, że owo wędzisko wykonane jest z materiału IM6. Postanowiłem więc pogrzebać w internecie, aby dowiedzieć się cóż to takiego.

"IM6 o tradycyjnej akcji pasują do lekkich zestawów. Są stosunkowo miękkie i dobrze zapobiegają zrywaniu się ryb z małych haczyków oraz samej żyłki. Właśnie IM6 zdobyły największe uznanie u wędkarzy na pstrągi w rzekach. Dostępne są o dwóch długościach: 13'6" i 11'6" (Steelheader)." src: http://www.goniec24.com/magazyn-wedkarski/item/3585-wędki-spławikowe

Wygląda na to, że jest to grafit. Jednak na jakiejś anglojęzycznej stronie znalazłem info (o ile dobrze zrozumiałem), że jest to włókno węglowe, ale z żywicą epoksydową czy na żywicy epoksydowej. Czyli jeśli jest jeszcze inny materiał prócz włókna węglowego, to jest to kompozyt. Jeśli źle dedukuję, to niech mnie jakiś materiałowiec poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasu na dedukowanie. IM6 to włókno węglowe. Nie jest to oczywiście materiał najwyższych lotów. Dlatego do tańszych wędziskach produkowanych z podstawowych włókien węglowych producenci dodają często niewielki ilość 1-4% żywicy lub mat szklanych czy kompozytów. Jest to stosowane w celu ogólnego wzmocnienia blanku.

Takiego dokładnego opisu konstrukcji blanku najlepiej szukać w katalogu danej firmy. Oczywiście na stronie z opisem danej serii wędzisk. Jeśli tam tego nie znajdziesz to raczej nie znajdziesz nigdzie.

W linku niżej jest opis innego kija z katalogu i można tam znaleźć taką wzmiankę. Niestety niektórzy sprzedawcy ukrywają takie "niewygodne" fakty żeby nie wystraszyć potencjalnych klientów. Link niżej.

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprzedawcy, producenci i dystrybutorzy mogą w ogóle nic nie pisać. Waga wędziska zdradza wszystko i jeszcze się nie pomyliłem. Dwa lata temu w pewnym znanym na naszym rynku katalogu dystrybutora opisane było fantastyczne węglowe wędzisko, które okazało się kompozytem.

@Mirro. Grafit, mata węglowa, to pojęcia zamienne u marketingowców. Z grafitu robione są włókna a z włókien maty. O wytrzymałości samo włókno mało decyduje za to znaczące znaczenie ma splot maty a tka się ją tak jak zwykłe materiały. Kluczowym elementem są żywice, które są stosowane od pierwszych szklaków a mają decydujący wpływ na sam charakter pracy blanku, jego akcję oraz ciężar. Jeśli czytam, że wędzisko o długości 3,6 m waży 248 g to dla mnie jest to dobry kompozyt. Oczywiście może to być węglówka ale chyba przeleżała ze 20 lat w magazynie, gdyż nie powinna ważyć więcej niż 190-200 g a nawet mniej, bo najcięższe są dolniki przy długich wędziskach, a to jest krótkie. Średniej klasy bolonka węglowa za ok 250-300 pln o długości 5 m waży 230-250 g, więc wystarczy popatrzeć i chwilę pomyśleć.

Ad 1. Jak nie będziesz targał teleskopem po ziemi lub piachu to nie będzie problemu. Jeśli się zdarzy to przed złożeniem zanurz w wodzie, trochę potrząsaj nią pod wodą i po problemie. Możesz też użyć szmatki ale czyść delikatnie.

Ad 2. Do budowy teleskopów są używane te same materiały co do budowy innych wędzisk.

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie jeszcze przeglądam, bo z zakupem nie śpieszno mi - i jeszcze coś takiego zwróciło moją uwagę: https://allegro.pl/oferta/mikado-wedka-nihonto-mini-float-3-60m-5-25g-7398339136 Gdyby ją porównać do tego Robinsona: https://allegro.pl/oferta/wedka-robinson-stinger-tele-float-3-60m-10-35g-8727714456?utm_medium=app_share&utm_source=facebook to warto dopłacić odrobinę do Mikado?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto ze względu na cw ;) Wędka z mniejszym cw będzie lepsza do Twoich planów. Celniejsze i dłuższe rzuty, teoretycznie mniej ryb będzie spadać w trakcie holu i choćby to że będziesz czuł na wędce nawet 10 cm sztuki. Co do ostatniego pewności nie mam ale jest bardzo prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle napisałem poprzedniego posta. Bardziej patrzę pod kątem wytrzymałości. Tą wędką prócz wędkarstwa rzecznego blisko brzegu, chciał bym mieć też na staw komercyjny, gdzie karp 5kg nie jest rzadkością. I tak mi taki potworek siądzie, to nie chcę wędki złamać. Również pasowało by, aby wędka wytrzymała brzany, bo z kleniem, okoniem czy leszczem myślę, że obie dały by se radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się na coś zdecydowałem. W sumie to na zupełnie inną wędkę niż tu proponowane bo taka: https://sprzetdragon.pl/wedka-Dragon-Elite-Compact-Float-25-3-90-m-5-25-g z kołowrotkiem: https://sprzetdragon.pl/kolowrotek-Dragon-express-pro-RD750i 

Dragon zawsze wydawał mi się drogi, ale przy takich wyprzedażach grzechem było by nie skorzystać. Niestety nie było już wędki o dł. 360, więc wziałem 390. Myślę, że na lekkie zestawy blisko brzegu będzie się fanie łowić, a i też na nieco cięższe spławiki i leciutki grunt też się nada. Producent się zarzeka, że wędzisko poradzi sobie z brzaną, więc myślę, że z karpiem na komercji też. Jeszcze tylko opłaty i będę przygotowany do sezonu 2020 ;)

Edytowane przez mirro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, mirro said:

Producent się zarzeka, że wędzisko poradzi sobie z brzaną, więc myślę, że z karpiem na komercji też

Papier wszystko przyjmie ;)

Opisz swoje wrażenia. Zacznij od tego co wiesz teraz czyli wykończenie, jakość użytych materiałów, akcja.

17 minutes ago, mirro said:

Myślę, że na lekkie zestawy blisko brzegu będzie się fanie łowić, a i też na nieco cięższe spławiki i leciutki grunt też się nada.

Jeśli jeszcze nie masz to kup kilka gramatur i spróbuj jakie pasują do Twojego łowienia. Blisko brzegu 2-3g mogą się sprawdzić. Blisko to około 10-15m. Na takiej odległości łowie kiedy zanęcam luźnym ziarnem przy pomocy łyżki zanętowej.

Grunt w okolicy górnego cw i spokojne rzuty. Wędka powinna sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2019 o 20:33, zwykły michał napisał:

Blisko brzegu 2-3g

Kupiłem już 3g. Taki a'la waggler cienki z długą antenką, bo wzrok mój w okolicach -6 :)

W dniu 25.12.2019 o 20:33, zwykły michał napisał:

Grunt w okolicy górnego cw i spokojne rzuty

Pisząc lekki grunt mam na myśli ciężarek 8g max. 10g

W dniu 25.12.2019 o 20:33, zwykły michał napisał:

Opisz swoje wrażenia

Jak tylko będę miał wędkę, to opiszę ją.

 

To jeszcze żyłkę pasuje dokupić. Myślałem o Dragon Milenium Leszcz. Jest stosunkowo niedroga. Chyba że polecacie coś innego. Mam na myśli żyłkę do spławika na Klenia, Jazia, Leszcza, Płoć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...