Jump to content
wind

Spławikowe 2020

Recommended Posts

Kiedyś takie brały na Wiśle i to w nurcie ,łowiłem po 5-6szt dziennie.Brały aż do momentu jak rwały przypony.Na 0,16 zero brań a 0,14 pękał po samym braniu.Trafiał się też karpik .Teraz Wisła ma tylko certy.Gratki bo karaś dzisiaj to święto :).Ja z kolei zasiadłem się na sandacza z trupkiem.Niestety na zero,nawet brania :)  jedynie pospałem na świeżym powietrzu.

W dniu 8.06.2020 o 17:01, mopsik napisał:

Teraz Wisła ma tylko certy.

Swojego pierwszego karasia złowiłem właśnie na Szewcach. :D 

W piątek zebrałem się do Drewnicy, niestety tam regularne oblężenie. Linawa to samo, bez nadziei pojechałem do Jazowej i tam szok, jeden wędkarz. Jak się okazało przyczyna była prosta, ryby nie brały ;) .Połowiłem troch drobnicy i wróciłem do domu odespać. W sobotę postanowiłem odkurzyć odległościówkę, a najlepszym miejscem na takie zabawy jest kanał Piaskowy.

IMG_20200613_085706345.jpg

IMG_20200613_085710324.jpg

Jednocześni zanęciłem sobie pod bata i postawiłem przegruntowany zestaw "na grubo" pod krzakami.

Ryby brały jeszcze słabiej niż na Nogacie, na bata złowiłem ładną płotkę 

IMG_20200613_085339805.jpg

na dystansie trochę uklejek i krąpika.

IMG_20200613_091730690.jpg

Teraz trochę przerwy od wędkowania :D .

No ładne cacko proszę siostry. :D 

Karp i wzdręga ostatnio

IMG_20200529_211129.jpg

IMG_20200614_133855.jpg

Nockę z piątku na sobotę postanowiliśmy z Pawłem spędzić na Martwą Wisłą. Wcześniej pojeździliśmy za dobrym miejscem, w końcu zdecydowaliśmy się na Błotnik.

IMG_20200626_165637326.jpg

Rybki bardzo słabo, mi udało się złowić leszczyka na spławik,

IMG_20200626_184635557.jpg

leszcz to ten mniejszy ;) 

podobnego złowił rano Paweł.

W sumie trafiło się nam kilka niewymiarowych okonków i mnóstwo babek. Babek - ryb ;) .

Cały czas towarzyszył nam miejscowy, liczył na darmową rybkę. 

IMG_20200626_140525377.jpg

Dziś pobudka o 4.00, szybkie śniadanie i rura do Drewnicy. Po drodze postanowiłem zajrzeć na Gdańską głowę, okazało się, że nie ma nikogo na naszych miejscówkach.

received_901001980401534.jpeg

Szybki telefon do Pawła i rozkładam się z gratami. Po zanęceniu pokazała się drobnica przetykana od czasu do czasu przyzwoitymi płotkami.Krótko po 8.00 leniwe branie, zacinam i wyszedł całkiem ładny leszczyk.

IMG_20200704_081744088.jpg

Posiedzieliśmy do 11.00 i zwinęli do domu, robiło się upalnie. Teraz ponad wa tygodnie przerwy od wędkowania :( .

Hej.Ostatnie próby złowienia sandacza niestety skonczyły się klęską.Jakoś go w tym roku nie ma 79.png zatem dzisiaj zabrałem się z wędkami na znajomą żwirwonię na lina.Od rana pech,zapomniałem zabrać robaki,1 raz mi się trafiło.Na szczęście mialem ze sobą puszkę kukurydzy.Pomyślałem,posiedzę ,nic nie złowię ale nie wracam na chatę po robale.Może tak miało być ? Tydzien temu byłem nad tą wodą ,bablowąło jak w garnku i zero lina.Same płocie.A dzisiaj ? 5linów i karaś taki ponad 40 cm.Wysoki gubasek.Do tego sporo płoci i to tylko takiej ok 20 cm.Jakby mniejszej nie było lub też kuku działała selektywnie.
Rybki dalej plywają co chyba nie bardzo się spodobało miejscowym,coś tam z dala burczeli 10.png

IMG_20200705_125056.jpg

IMG_20200705_125136.jpg

IMG_20200705_125157.jpg

IMG_20200705_125219.jpg

IMG_20200705_125227.jpg

IMG_20200705_125307.jpg

IMG_20200705_125340.jpg

Edited by mopsik

Brawo @mopsik, coś czuję, ze będę musiał Cię gdzieś dyskretnie przesłuchać ;) ,  może potorturować :D .  Każę Ci oglądać naszą tzw. ekstraklasę piłkarską, to sam wszystko wyśpiewasz :D 

Pewnie po 2 piwach bym się wysypał :)

Godzinę temu, ryukon1975 napisał:

Zmiana pogody brania rano kiepskawe, chimeryczne.

Ale prosiaczek bez schabu i boczku się skusił. :D 

Może to przekłamanie na zdjęciu ale czy na szpuli jest nawój stożkowy?

Edited by Docio

Na zdjęciu jest widać faktyczny nawój żyłki. Tak zwana koncepcja "V". Więcej na temat kołowrotka jest tu napisane. Wrzuciłem kilkadziesiąt minut temu.

Jeśli zaś chodzi o rybę jest to certa. Zdjęcie "zaświeciło" od flesza akurat najbardziej na łbie to i widać słabo. Całkiem spora jak na swój gatunek. Niestety jedyna większa ryba w dniu dzisiejszym.

W porządku, znam nawój V choć do tej pory raczej w zdecydowanie większych kołowrotkach i ze szpulą long cast, choć poprawnie marketingowo powinienem napisać super long cast. :) 

Certa, świnka łatwo się pomylić a głowę bym dał, że to świnka. :) Pewnie przez ten rozdziawiony pyszczek jak u teściowej ;) Dzięki. :) 

Long cast czy też super long cast kojarzą mi się z wędkarstwem karpiowym. Osobiście się tym nie zajmuję i nie wypowiadam raczej w tym temacie. :)

Podobnie jest z oceną gatunku ryby na podstawie zdjęcia. Widziałem i czytałem w necie cuda. Dlatego jak nie jestem pewny wstrzymuję się od wypowiedzi. Na niektórych stronach czy portalach za taką pomyłkę są gotowi ukrzyżować. :)

Więc najlepiej iść na ryby Wyjdę o 14.05 to o 14.25 zestaw będzie w wodzie i to tak bez pośpiechu.

Edited by ryukon1975

58 minut temu, ryukon1975 napisał:

Long cast czy też super long cast kojarzą mi się z wędkarstwem karpiowym

Każdemu może się inaczej kojarzyć, choć wielkiego wyboru nie ma. Mnie kojarzy się z surfcastingiem. :) 

Taż bym poszedł. :( 

Dzisiejsze poranne łowy w skrócie.

DSCF7128.JPG

DSCF7130.JPG

DSCF7131.JPG

DSCF7136.JPG

DSCF7137.JPG

DSCF7139.JPG

Edited by ryukon1975

Nawet gdybym myślał do rana to nie wymyślę dlaczego wszystko co mi się dziś udało złowić to dwa małe klenie  +/- 25 cm.

DSCF7165.JPG

Zrobiło się pochmurno i lekko deszczowo. Powiedziałbym leszczowo. Taki z promocji, lekko wybrakowany. :)

DSCF7171.JPG

Zmotywowałeś mnie swoimi zdjęciami i odkurzyłem bolonkę. Padło kilka jelców i kiełbi. Dwa razy z rzędu szczupak zaatakował rybę na haku, pierwszą z sukcesem a jazgarza odpuścił. Na oko ten sam.

Czas odkurzyć spinning po kilku latach bezczynności :)

Bolonka ze swoim lekkim zestawem spławikowym świetnie się spisuje przy małych stanach wody. Ciche, mobilne to i kosi aż miło. Jeśli chodzi o spinning to też o nim myślę dlatego że drażnią mnie bolenie które tłuką bez litości na odcinku gdzie aktualnie łowię. Trochę przymałe bo gdyby były większe to bm już próbował. Mimo to i tak nie znają dnia i godziny kiedy zawisną na moim haku.

Edited by ryukon1975

On 7/31/2020 at 9:33 AM, ryukon1975 said:

Na zdjęciu jest widać faktyczny nawój żyłki. Tak zwana koncepcja "V". Więcej na temat kołowrotka jest tu napisane. Wrzuciłem kilkadziesiąt minut temu.

Zainteresował mnie kołowrotek który pokazałeś. Nigdzie nie mogę znaleźć czy ma zapasową szpulę. 

Ja kupiłem za 132 zł bez szpuli zapasowej. Jednak z tego co widziałem na allegro są dostępne droższe wersje około 160 zł i tam w opisach jest że mają zapasowe szpule. Głowy za to nie dam dlatego że opisy na allegro sa brane nie wiadomo skąd i wiele się nie zgadza z faktami.

Edited by ryukon1975