Skocz do zawartości

DEMONSTRACJA WĘDKARZY POD SEJMEM PRZECIWKO DZIAŁANIOM PZW


Rekomendowane odpowiedzi

Nie podoba mi sie bo mi sie nie podoba...
Mi też nie. I co z tego?
OD KIEDY SEJM jest odpowiednim miejscem do decydowania o tym co sie dzieje  w PZW od tego są wybory.
Żeby coś z tym zrobić potrzeba wymienić ponad 60% kadry  od najniższego szczebla poczynając aż takowe kadry wymienią wyższe szczeble ... inaczej można sobie demonstrować frustracje z której nic konstruktywnego nie wynika. Puki nie ma masowej chęci do dzałania we władzach wszystkich szczebli puty będzie syf kiła i mogiła oraz zlodziejstwo i inne kwiatki....
Błazeńskich hepeningów i tak już u nas dostatek.... więc ten raczej w ogóle nie zostanie zauważony.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wartburg napisał:

(....) więc ten raczej w ogóle nie zostanie zauważony.

Nie tylko, może nawet pogorszyć sytuację. To kompletny nonsens. Trzeba mieć kompletną pustkę pod deklem, żeby coś takiego organizować i jeszcze na to zapraszać, ale ten Typ tak ma.:angry:

Kilka osób chce zabłysnąć medialnie. Jeśli nie potrafią inaczej...

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poczytałem sobie o organizatorach i zalatuje mi to próbą przejęcia władzy, populizmem oraz masochizmem by nie rzec próbą samobójczą. 

Fundacja przeciw stowarzyszeniu i jednym z argumentów jest posiadanie przez PZW większości wód oraz wszędobylska gospodarka rybacka. To jawny populizm, bo PZW nie ma nawet 50% dzierżaw w aspekcie areału a w wielu Okręgach nie ma gospodarki rybackiej. O fakcie, że przyszły gospodarujący w dokumentach przetargowych miał obowiązek prowadzenia takiej gospodarki też "mądrzy" z fundacji nie wiedzą, bo by takiego argumentu nie podnieśli. Spokojnie takie działanie można podciągnąć pod próbę dyskredytacji z poziomu krytykanctwa a nie konstruktywnej krytyki. No i dlaczego tylko przeciw PZW a nie wszystkim dzierżawcom? Niektórzy są tak bezczelni, że gdy sprzedadzą zezwolenie na jakieś jezioro, to na drugi dzień stawiają już siatki w poprzek wody albo wzdłuż brzegu, który jest dostępny do wędkowania.

Masochizm, czy też próba samobójcza, to może być efekt postulatów o stanie naszych wód. Rządzący nie przyznają się do błędów skoro całkiem niedawno utworzyli Wody Polskie, a prędzej wypuszczą swoje "psy kontrolne" na fundację. Gospodarkę mamy taką jaką mamy. Bogate firmy po sprywatyzowaniu dostosowały się, bo mogły zaciągnąć pożyczki. Biedniejsze, na garnuszku gmin, na które zwalono 80% kosztów, które ponosiło wcześniej państwo, nie zdołały się przekształcić i doposażyć, więc mamy to co mamy. Propaganda będzie trąbić o ilości oczyszczalni, tylko ani słowem nie piśnie, że nie ma kasy na ich zmodernizowanie zgodnie z wymogami, ani nawet na koszt bieżącej eksploatacji, bo to musi zrobić gmina. Dobrze jak jest bogata ale większość, zdecydowana, ledwie zamyka budżet. No ale skoro jakaś fundacja będzie postulować o te zmiany, to rząd wymusi to na gminach, to kto nie dostanie wsparcia? Brzmi jak socjal ale według mnie ludzie ważniejsi niż jakieś inwestycje, które muszą spełnić wymogi unijne, szczególnie w regionach z 60% bezrobociem.

Jak ktoś nie rozumie to niech pobędzie trochę w takim regionie, a dość szybko zorientuje się, że 20 pln w Warszawie ma o wiele mniejszą wartość niż ta sama kwota w takim właśnie regionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony trudno się nie zgodzić, że sam protest powiedzmy jest dość dziwnie usytuowany a do tego sobota, gdzie wszelkie władze mają dzień wolny.

Z drugiej strony jak inaczej pokazać Polsce, że PZW ma tyle wspólnego z wędkarzami co ja z rybakami ? Jak się pisało, że walą siatami a nazywają to odłowy kontrolne to dość dziwna cisza. Raz, drugi, trzeci i teraz na Oczku praktycznie nie ma ryb. To samo Zegrze. To samo jakieś odłowy to tu to tam...Przyjeżdża ekipa, mają kwity na połów a wędkarze mogą popatrzeć z brzegu na to co się wyprawia. Na jednym z zalewów podobno odbywały się odłowy karasia ... I tylko wredni wedkarze pływający za rybakami i patrzenie im na ręce doprowadziło do tego, że wszystkie sandacze z sieci zostały uwolnione. Nie lubię dziwnych protestów, górnolotnych haseł ale może już czas, żeby ludzie zobaczyli, że pod przykrywką PZW odbywa się niszczenie wód a górnolotne hasła o jakiejś gospodarce, jakieś zapisy z ustawy z 85 roku to czcze zapewnienia o tym,  że PZW coś chce robić dla wędkarzy.

JKarp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Wartburg napisał:

Nie podoba mi sie bo mi sie nie podoba...
Mi też nie. I co z tego?
OD KIEDY SEJM jest odpowiednim miejscem do decydowania o tym co sie dzieje  w PZW od tego są wybory.
Żeby coś z tym zrobić potrzeba wymienić ponad 60% kadry  od najniższego szczebla poczynając aż takowe kadry wymienią wyższe szczeble ... inaczej można sobie demonstrować frustracje z której nic konstruktywnego nie wynika. Puki nie ma masowej chęci do dzałania we władzach wszystkich szczebli puty będzie syf kiła i mogiła oraz zlodziejstwo i inne kwiatki....
Błazeńskich hepeningów i tak już u nas dostatek.... więc ten raczej w ogóle nie zostanie zauważony.


 

Postulat z zebrania rocznego koła, żeby na Zegrzu nie odbywały się jakies odłowy sieciami przez brygady PZW. Wszystko cacy, wniosek przyjęty.... I w kole zaczynają się dziwne kontrole z ramienia okręgu...

Zmiana regulaminu do zarządu - staż minimum 5 lat jako dzialacz. Co z tego, że uznany za niezgodnu z prawem skoro wybrańcy zasiadają we władzach ? Tak, od tego są wybory....

JKarp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, to są działania zmierzające do przyspawania się do stołków, a co ma to wspólnego z rybostanem i wodostanem? Jaki wpływ będzie miał na to Sejm?

Jaki pomysł, taki termin. Primo sobota gdy nikogo tam nie ma. Secundo kampania prezydencka, w trakcie której wszyscy są zajęci propagandą, a nie wędkarzami. Jeśli organizatorzy myślą, że ktoś się zainteresuje, to są naiwni jak przedszkolaki.

Powodzonka...:diabelek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JKarp napisał:

Postulat z zebrania rocznego koła, żeby na Zegrzu nie odbywały się jakies odłowy sieciami przez brygady PZW. Wszystko cacy, wniosek przyjęty.... I w kole zaczynają się dziwne kontrole z ramienia okręgu...

Zmiana regulaminu do zarządu - staż minimum 5 lat jako dzialacz. Co z tego, że uznany za niezgodnu z prawem skoro wybrańcy zasiadają we władzach ? Tak, od tego są wybory....

JKarp

A jak inczej chcesz to rozwiązać? Dekretem czy czołgiem?
Włądze okręgu też mozna wymienić z czasem oddolnym działaniem jak koła będą dysponować świeżą kadrą....
W przypadku drastycznych nadużyć jest prokuratura i sądy ale na to też bym nie liczył w naszym /nie/porządku prawnym....
"Nieobecni nie mają racji" mamy to co chcieliśmy taki bonus za bierność.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lobby PZW widzę silne również na tym forum. Najlepiej siedzić przed kompem, pierdzielić farmazony od rzeczy i udawać ekspertów w każdej dziedzinie. A potem tylko narzekanie że ryb nie ma. Brońcie dalej układu i tej złodziejskiej bandy w zarządach okręgów to niebawem ryby będziecie widzieli tylko i wyłącznie u rybaka w siatce i na półce w sklepie. Co ty Alexspin zrobiłeś dla wędkarzy w Polsce że rościsz sobie prawo do oceny czy te działania są dobre czy nie? Kim ty człowieku jesteś poza wątpliwym 'ekspertem' na tym forum żeby obrażać i szydzić ludzi którzy coś próbują zrobić dla polskiego wędkarstwa?

 

 

Edytowane przez wędkarstwo U Zbyszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lobby PZW jakoś tu nie widzę, a sam możesz wyłącznie przejechać się na plecach naiwnych żeby odwalać jeszcze lepsze wałki z jedyną różnicą kto personalnie na tym skorzysta bo układ pozostanie niezmieniony, Zapisz się do partii która twoim zdaniem w następnych wyborach będzie miała większość więcej .......skorzystasz.
PS Gdzie byleś "Merzó Opacznościowy" gdy ktoś z tu wypowiadających się dwoił się i troił aby nie dopuścić do rozwiązania ustawowego leżącego u podstaw obecnego złodziejskiego układu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim drugim wcieleniu, jako Mormycha, pisał że nowy prezes to swój człowiek a teraz protestuje. Z tym że to było krótko po wyborach. 

Nie sprawdził się?

Od piętnastu lat nie należę do PZW i nie wypada mi oceniać tego jak działa. Znam tylko z opowieści. Pytać zawsze można ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, zwykły michał napisał:

Od piętnastu lat nie należę do PZW i nie wypada mi oceniać tego jak działa.

A moim zdaniem to właśnie ten fakt pozwala na samodzielny osąd, na podstawie zdobytych informacji opisanych w necie. Członkowie mają przestrzegać statut i tam jest opisana droga dla niezadowolonych, choć nie ma słowa o pikietach czy innych demonstracjach. A tutaj widzimy jedynie ssanie cycka tanich opłat licencyjnych a w przerwie na oddech darcie ryja, że cycek za mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikieta jest formą zwrócenia uwagi przez szersze grono. Nie chce mi się wierzyć w szaloną skuteczność ale trzymam kciuki za sukces. Może jakiś przechodzień zerknie w ich stronę? Ktoś wspomni przy kawie że wędkarze protestują ale nie wiadomo w sumie dlaczego.

Czytam skrajnie różne opinie i ciężko wyrobić sobie własną na podstawie wiadomości z internetu. Wygląda na to że poziom zadowolenia jest różny w zależności od okręgu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiniowane źródło to najgorszy element brany pod uwagę do opiniowania. A inaczej, autor to najgorszy recenzent swojej twórczości. Szukaj źródeł zewnętrznych jak np PSR, Policja, Urząd Marszałkowski, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎02‎.‎03‎.‎2020 o 12:36, wędkarstwo U Zbyszka napisał:

Lobby PZW widzę silne również na tym forum. Najlepiej siedzić przed kompem, pierdzielić farmazony od rzeczy i udawać ekspertów w każdej dziedzinie. A potem tylko narzekanie że ryb nie ma. Brońcie dalej układu i tej złodziejskiej bandy w zarządach okręgów to niebawem ryby będziecie widzieli tylko i wyłącznie u rybaka w siatce i na półce w sklepie. Co ty Alexspin zrobiłeś dla wędkarzy w Polsce że rościsz sobie prawo do oceny czy te działania są dobre czy nie? Kim ty człowieku jesteś poza wątpliwym 'ekspertem' na tym forum żeby obrażać i szydzić ludzi którzy coś próbują zrobić dla polskiego wędkarstwa?

Już domyślam się kto na tej "pseudodemonstracji" najwięcej zyska SKLEP. Rewelacyjny pomysł na reklamę i przyciągnięcie klientów, zwłaszcza po te super wędziska które reklamujesz w innym wątku. Gratuluję pomysłu, postaw jeszcze wszystkim uczestnikom piwo i rozdaj sklepowe reklamówki, ale O. Rydzyk to Ty nie jesteś i nie pociągniesz za sobą tłumów... :diabelek:

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi ;) Sklep prowadzony przez męczennika będzie miejscem zbiórki dla bojowników o "normalność" Firmowe koszulki i te sprawy przemyci się przy okazji.

Pisałem o tym wyżej i przypomnę że kiedyś pisał o nowym prezesie że to "nasz człowiek" Przeszedł na ciemną stronę mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...