Skocz do zawartości

żyłka na pstrąga


damian020626
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiego wędziska używasz? Chodzi głównie o ciężar wyrzutowy i jakich przynęt oczywiście chodzi głównie o ich masę. Do tego trzeba dobrać średnicę żyłki. Małe i lekkie przynęty nie będą "latały" na lince o zbyt dużej średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się pojawia mały problem. Chcesz łowić na przynęty bardzo lekkie. Z żyłka nie zaszalejesz 0,18 mm lub najwyżej 0,20 mm. Pojawia się pytanie czy poradzi sobie ona z większymi rybami na Twoich łowiskach?

Zacząłbym od tej z linku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

pstrągi to wdzięczny temat :) ale wędka , kołowrotek , przynęty to ... drugorzędne znaczenie bo raczej ...(jak dla mnie) to gdzie je chcesz łowić i czego możesz się spodziewać .. na Sanie to 0.18- 0,20 bo jest miejsce do holu i podebrania ale mniejsze kręte ,zarośnięte , zadrzewione rzeki to czasami + 0,25 .

dla mnie pleciona nie daje rady przy pstrągach na kamieniach

Edytowane przez GLONU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.04.2020 o 07:26, Alexspin napisał:

Rzuć przynętą 2,5g na żyłce 0,25mm - powodzenia

ale mówimy o spinningu a nie o suchej muszce  :D a ja myślałem że 220v da radę z fluorocarbonem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2020 o 12:59, wind napisał:

Otóż, specjalnie dla Ciebie zorganizuję konkurs, w którym możesz zdobywać punkty. Jak zdobędziesz ich trzy wszyscy forumowicze dostana nagrodę specjalną :D . 

No i coś się dzieje ;)

 

W dniu 30.04.2020 o 12:59, wind napisał:

Pierwszy punkt już wędruje na Twoje konto. 

Ktoś musi zacząć :cheers:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.05.2020 o 03:38, Docio napisał:

Jako stary admin, mam przeczucie... :diabelek: 

No i Twoje zdrowie :cheers: tylko czemu to ma służyć ... towarzystwo wzajemnej adoracji ?  Dlaczego forum spinningu się słabo rozwija ??? Dlaczego ...

Edytowane przez GLONU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GLONU napisał:

tylko czemu to ma służyć ... towarzystwo wzajemnej adoracji ?

I znów wyciągasz błędne wnioski. Na tym forum adminami są Hege i Wind a jako stary admin mogę mieć przeczucie co do postępowania, gdyż niezależnie od tego, czy to forum wędkarskie, czy o szydełkowaniu, pewne działania użytkowników otrzymują taką samą reakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, GLONU said:

No i Twoje zdrowie :cheers: tylko czemu to ma służyć ... towarzystwo wzajemnej adoracji ?  Dlaczego forum spinningu się słabo rozwija ??? Dlaczego ...

Czytasz w ogóle to co napisałeś? Jak oceniasz swoje wypowiedzi? Wszędzie stawiasz wielokropki, w chamskim stylu odnosisz się do innych użytkowników. Zacząłeś temat, oferujesz porady a kiedy pada pytanie odpisujesz ze tak naprawdę nic o tym nie wiesz.

Taki zachowanie nie pasuje do żadnego forum. Nie ważne jaka tematyka. Chyba że są takie gdzie prowadzi się rozmowy w takim stylu? Wątpię.

Lech Kaczyński wypowiedział kiedyś slynne słowa które można by było tutaj zacytować. Wrodzona skromność mi nie pozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...