Skocz do zawartości

COVID 19


Jotes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Zbyszku. Czytając między wierszami, jeśli jestem po zawale i mam zalecenia żeby się odstresowywać i dotleniać, to wyjazd na ryby jest moją niezbędną potrzebą. W razie czegoś trzeba iść do sądu!

 

7 godzin temu, zwykły michał napisał:

Taka interpretacja będzie wiążąca?

Wątpię. Najbardziej wiążącą interpretacją byłby pogląd wyrażony przez Prezesa. Tego nikt by nie podważył, nawet TK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo mi się wydaje ale nie znam się na prawie. 

Starałem się zwrócić uwagę że wyjazd na ryby nie jest dobrym pomysłem ale były głosy sprzeciwu. Podobno można więc nie było sensu kontynuować dyskusji.

Pomińmy wątki polityczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał prawnikiem nie jestem ale wiem jedno, studenci prawa uczą się i są odpytywani głównie z kodeksów, tych ustawowych. Prawnicy zawodowi jednak z nich nie korzystają lecz z wersji np Kodeksu Karnego z komentarzami, który w ustawie się nie znajduje. Komentarze to nic innego jak wnioski, interpretacje i uzasadnienia wyroków sądów do poszczególnych przypadków. W ten sposób zwykły (to nie jest nawiązanie do Twojego nicku :) ), Kowalski idzie za jakieś przestępstwo na 5 lat więzienia a cwany Nowak, za to samo, dostaje wyrok w zawieszeniu, bo jego prawnik znał komentarze i powiedział Nowakowi co ma mówić przed sądem.

Publiczna wypowiedź wiceministra jest właśnie komentarzem do wydanego rozporządzenia, interpretacją zapisów prawnych. I w tym przypadku zwykły Kowalski powie, że wolno, bo tak przewiduje prawo, co jest nieprawdą. Cwany Nowak oprze się na publicznej interpretacji wiceministra z uwzględnieniem przypadków, które publicznie w mediach wypowiedział wiceminister. Może nastąpić rządowe sprostowanie ale nikt nie oskarży wiceministra o przyczynianie się lub stworzenie warunków do rozprzestrzeniania się epidemii.

 

5 godzin temu, wind napisał:

Przejrzałeś mnie. :D

Dla spokojności już było, no to :Obraz:cytrynówki na poprawę nastroju. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem nowe info o wędkarzu ukaranym mandatem tym razem w kwocie 100zł. Trochę zagłębiłem się w ten temat i dowiedziałem się że to nie są "zwykłe mandaty" tylko szybkie łatanie dziur w budżecie.
Cytat:
"Uwaga, od kar za złamanie nakazów i zakazów epidemicznych nie można się odwołać do sądu i są wykonywane natychmiast - głosi Tarcza Antykryzysowa!!!...
...Art. 15zzzn. 1. W razie stwierdzenia naruszenia obowiązku hospitalizacji, kwarantanny lub izolacji w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem lub zwalczaniem COVID-19, nałożonego przez właściwy organ lub wynikającego z przepisów prawa, państwowy powiatowy inspektor sanitarny nakłada na osobę naruszającą taki obowiązek, w drodze decyzji, administracyjną karę pieniężną w kwocie do 30.000 zł.
TO NIE SĄ WIĘC MANDATY WG PRAWA WYKROCZEŃ, TU NIE MA ODMOWY PRZYJĘCIA ANI ODWOŁANIA, TU SĄDU NIE BĘDZIE TYLKO OD RAZU POBORCA SKARBOWY NA KONTACH BANKOWYCH LUB WYNAGRODZENIU I WIERZYTELNOŚCIACH."
Firmy podupadają to znajdują kolejny środek na szybki zarobek.
Wygląda na to że  sanepid dostał uprawnienia by nakładać kary na osoby fizyczne  nie związane z prowadzeniem działalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jungu napisał:

W razie stwierdzenia naruszenia obowiązku hospitalizacji, kwarantanny lub izolacji

I tu jest pies pogrzebany. Decyzję o izolacji w jakikolwiek sposób musisz mieć na piśmie, póki nie dostaniesz kwitu: " siedź na tyłku w chałupie bo jesteś podejrzany o zakażenie " to mogą nam skoczyć " tam gdzie pan może pana majstra .... pocałować" ;)  

Oczywiście są strefy zamknięte, jak na przykład plaże i wędkarze plażowi nie połowią, na bulwarach nad Wisła również nie, ale skitrać się gdzieś na odludziu w pojedynkę lub dwóch zachowując dystans można. Jak wspomniał wcześniej jeden z kolegów, zdrowy rozsądek i instynkt samozachowawczy. 

Godzinę temu, jungu napisał:

TO NIE SĄ WIĘC MANDATY WG PRAWA WYKROCZEŃ, TU NIE MA ODMOWY PRZYJĘCIA ANI ODWOŁANIA,

Więc należy je traktować jako decyzje administracyjną, a od każdej decyzji administracyjnej można się odwołać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, to wszystko pikuś. Osobiście jako pierwszy chcę pogratulować Adminom, za to co robią. Oto dowód, że moc sprawcza słowa pisanego tutaj na forum stoi ponad ustawami, rozporządzeniami i bredzeniem polityków w TV. No to ostatnie jakoś mnie nie dziwi. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie odbyłem pierwszą konsultację z lekarzem - przez telefon. Panie i Panowie, to inna rzeczywistość, szklana kula to realny przeżytek. :D Nie sądziłem, że twórczość naszych autorów SF z lat 80-tych urzeczywistni się tak realnie. Niestety krwi jeszcze nie potrafią pobierać telefonicznie i w tym celu będę musiał udać się osobiście do gniazda wampirów. :diabelek: 

Ciekawe jak ortopedzi nastawiają złamania przez telefon, lub chociaż zakładają opatrunki na skręcenia. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...