Skocz do zawartości

Nowy sprzęt dla początkującego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

Z góry dziękuje za podpowiedzi i uwagę, do rzeczy.

Planuje powrócić do łowienia ryb które jako nastolatek uwielbiałem, obecnie nie miałem do czynienia z rybami od ponad 10 lat więc śmiało można powiedzieć że nie mam za bardzo pojęcia w jaki sprzęt się zaopatrzyć. W przeszłości łowiłem głównie wykorzystują wędki teleskopowe.

Może najpierw budżet, nie chciał bym wydać za dużo na początek ale też nie chce kupić najtańszego badziewia, powiedzmy że zakładam wydać 600-800zł

Na start chciał bym zaopatrzyć się w 3 wędziska, tj. wędka do metody spławikowej, na żywca oraz spining.
Myślę też o wędce na grunt, nie wiem czy można kupić jakiś sprzęt który był by na grunt jak i na jedną z 3 wymienionych opcji powyżej ale dlatego tu jestem :)
Fajnie by było gdyby sam sprzęt nie był zbyt długi jeśli idzie o transport.

Wody to głównie jeziora z pomostu lub brzegu oraz chciał bym spróbować swoich sił nad rzeką, a dokładnie chodzi tu o Brdę.

Planuje łowić głównie z ryb białych płocie, leszcze, liny. Z drapieżników okonie i szczupaki. Fajnie by było gdyby sprzęt był w stanie uciągnąć również te większe okazy.
Co do rzek to nie mam na razie planów jeśli idzie o typ ryb ale chciał bym mieć sprzęt który z powodzeniem mogę zabrać również nad rzekę.

Wiem że jest trochę artykułów i tematów w internecie ale po 3 dniach czytania mam po prostu mętlik w głowie i dlatego szukam pomocy u doświadczonych osób.

Było by super gdybyście mogli mi polecić konkretne sprzęt lub parametry sprzętu w jaki powinienem celować do danego zestawu.

Pozdrawiam,
Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek biorąc pod uwagę kwotę jaką chcesz wydać zrezygnował bym z trzech wedzisk na rzecz dwóch. Piszesz że nie chcesz sprzętu najtańszego i słabej jakości. Niestety ceny sprzętu są dziś takie a nie inne. Biorąc pod uwagę Twoje łowiska i gatunki ryb kupiłbym na początek kij match i feeder. Sprawdza się świetnie nad jeziorami jak i na rzece. Jeśli chodzi o sprzęt na drapieżniki to wstrzymaj się i zdecyduj czy spinning czy zywcowka. Zbyt dużo naraz nie jest dobrze a do maja i szczupaka jeszcze czas. Musisz się też liczyć z tym że kije i kołowrotki to nie wszystko. Żyłki, ciężarki, spławiki i inne akcesoria też kosztują. 

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ryukon1975 napisał:

Na początek biorąc pod uwagę kwotę jaką chcesz wydać zrezygnował bym z trzech wedzisk na rzecz dwóch. Piszesz że nie chcesz sprzętu najtańszego i słabej jakości. Niestety ceny sprzętu są dziś takie a nie inne. Biorąc pod uwagę Twoje łowiska i gatunki ryb kupiłbym na początek kij match i feeder. Sprawdza się świetnie nad jeziorami jak i na rzece. Jeśli chodzi o sprzęt na drapieżniki to wstrzymaj się i zdecyduj czy spinning czy zywcowka. Zbyt dużo naraz nie jest dobrze a do maja i szczupaka jeszcze czas. Musisz się też liczyć z tym że kije i kołowrotki to nie wszystko. Żyłki, ciężarki, spławiki i inne akcesoria też kosztują. 

Dzięki za odpowiedz, na pewno skorzystam.

Co do samych wędek biorąc pod uwagę wody na jakich planuje łowić, jakie rozmiary byś polecił i jakie kołowrotki do takiego kija?

Jasna sprawa z akcesoriami, liczę je jakby poza budżetem.

Jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołowrotek  Feeder od zestawu gruntownego zacznę.                                                           Zestaw w miarę możliwości uniwersalny pod wody jak i gatunki ryb jakie wymieniłes. 

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedzisko matchKołowrotek.                      Zestaw do łowienia na spławik. Kij dość mocny, poradzi sobie na każdym łowisku. Starałem się wybrać jak najlepszy sprzęt w okazyjnych cenach. Dodam że współpracuje z firmą Dragon i znam cały wymieniony sprzęt bardzo dobrze. Jeśli masz pytania, pisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...